18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dlaczego nie dostaniecie emerytur

Quiller • 2014-07-22, 09:57
Jednych dołuje słoik w dupie, innych rozchlapany ciapak...

Jednak z racji ,iż mnie wyżej wymienione sprawy w ogóle nie dotyczą chciałbym się podzielić z wami pewnym wykładem.
Jeżeli ktoś z was jeszcze wierzy, że w tym kraju będzie lepiej zapraszam do odsłuchu.

Jestem świadom, że 80% nie otworzy filmiku w którego opisie widnieje słowo "wykład".
10% zamknie go jak zobaczy ze ma ponad godzinę.
5% nie zrozumie...
Ale mam nadzieję, że 5% które go obejrzy zastanowi się nad tym jak zabezpieczyć się przed żebraniem na starość...

Pozdrawiam.


Nattsjel

2014-07-22, 10:01
To, że nie dostaniemy emerytur było wiadome już od jakiś dwóch czy trzech lat, kiedy znieśli emerytury pomostowe i wydłużyli oczekiwanie dla tych, którzy mieli je dostać w danym roku. Zastanawia mnie tylko jak długo ludzie będą ślepi i będą dalej ładować swoje ciężko zarobione pieniądze w kieszenie tych pasożytów.

glowonog

2014-07-22, 10:05
Żebraniem? Nie będzie od kogo żebrać nawet -.-
Z chęcią obejrzę (posłucham), ale najpierw muszę wrócić z pracy

Quiller

2014-07-22, 10:24
glowonog napisał/a:

Żebraniem? Nie będzie od kogo żebrać nawet -.-
Z chęcią obejrzę (posłucham), ale najpierw muszę wrócić z pracy



Owszem będzie;)
Ludzi z własną działalnością gospodarczą, będących obywatelami innych krajów (zrzekną się obywatelstwa w Polsce i będą odprowadzać podatki za granicą).

Gwarantuję, że czasu spędzonego na odsłuchu nie zaliczysz do zmarnowanego ;)

4h...........ch

2014-07-22, 10:27
@up to że nie masz Polskiego obywatelstwa nie znaczy, że nie płacisz podatków dla Polski. Nawet jeśli nie masz głównej siedziby w Polsce i tak leci podatek dla Polski.

nsn

2014-07-22, 10:40
Szkoda słów, sam prowadzę od jakiegoś czasu działalność, wcześniej pracowałem w kieracie u jakiegoś prywaciarza. Tyle kasy ile oddałem na haracz dla Państwa przez 10 lat jak pracuję starczyło by mi na godne życie po 67 wiosnach na 5 lat przyzwoitego utrzymania, zakładając, że będę pracował do 67 roku życia odłożę tyle kasy, że starczy mi na spokojnie do 80tki ( mało prawdopodobne bym pożył dłużej) i z tego jeszcze starczyło by mi na zapłacenie ubezpieczenia zdrowotnego co miesiąc. Ale k***a nie bo zostanę z niczym gdyż muszę płacić przymusową daninę na patologiczny system.
pie**olenie, że nie odłożę sam tych pieniędzy jest zbędne, gdyż już od kilku lat odkładam na starość ile jestem w stanie.

Ja pie**ole, k***a mać.

glowonog

2014-07-22, 10:50
No niestety fakty są takie, że mamy ostro przej***ne. Wiecie, co jest wg. mnie najgorsze? Nie ma jak uświadomić motłochu zapatrzonego w telewizyjne pudło. Przez to, że społeczeństwo jest zbudowane w znacznej większości z konformistów, na starość wszystkich (no, prawie) nas będzie bolała dupa po kilkudziesięciu latach bycia w nią r*chanym.

4h...........ch

2014-07-22, 11:13
Nie rozumiem dlaczego moderacja, nie pozwoliła zostać materiałowi na poczekalni i dostania się na główną? To bardziej sadystyczne dla Polaka niż zamach bombowy w Izrealu.

Quiller

2014-07-22, 12:46
4hitch napisał/a:

Nie rozumiem dlaczego moderacja, nie pozwoliła zostać materiałowi na poczekalni i dostania się na główną? To bardziej sadystyczne dla Polaka niż zamach bombowy w Izrealu.



Da się to jeszcze zmienić ? Zależy mi na tym by tematem zainteresowało się jak najwięcej ludzi...

papcio666

2014-07-22, 14:51
@up
Nie da się nic zrobić, moderacja ma swoje widzimisię i nic z tym nie zrobisz. Powiem więcej, ciesz się, że nie osuszyli :D Mi parę tematów udupili i interwencja u nich była przysłowiowym rzucaniem grochem o ścianę.
Tak żeby nie robić totalnego offtopa wklejam wizję przyszłości naszego kraju (jeśli nic się nie zmieni w materii emerytur) wg. prof. Rybińskiego

Nowy ustrój Polski: Gerontokracja

Luty 2044 roku. Ulica Marszałkowska w Warszawie. Naprzeciw siebie stoją dwa tłumy obdartusów. Jedna grupa zebrała się na rondzie, gdzie kiedyś był zegar długu postawiony przez Leszka Balcerowicza, ale dawno już został zdewastowany, ludzie się wściekli jak dług publiczny na mieszkańca przekroczył sto tysięcy złotych. To grupa młodych ludzi, przeciętna wieku tak na oko około 25 lat, jest też wielu studentów. Twarze zaciągnięte gniewem, ręce zaciśnięte na trzonkach, oczy ciskające gromy. Jest ich dobre dwa tysiące. W odległości 300 metrów, tam gdzie na przełomie millenium, w dobrych czasach, był supermarket Sezam stoi 10-tysięczny tłum. Pomarszczone twarze, zniszczone wiekiem, stresem i długą, prawie niewolniczą pracą. Wychudłe ciała, na których ubrania wiszą jak na strachu na wróble, ręce zaciśnięte w pięści, gardła rozdarte w geriatrycznym okrzyku. W samo południe oba tłumy ruszają naprzód, młodzi w pełnym biegu, trzonki uniesione w górę, starzy powoli, suną krok za krokiem, bucząc coraz głośniej. Są słabi i nieodżywieni, idą powoli, potykając się o liczne i głębokie dziury w jedni, ale jest ich pięć razy więcej, więc wiedzą, że dadzą młodym radę. W tej wojnie pokoleń młodzi skazani są na porażkę, a ponieważ zamknięto granice nie mogą nawet uciec do innych krajów, w których zresztą sytuacja jest niewiele lepsza. Młodzi muszą zostać w Polsce i płacić horrendalnie wysokie podatki, żeby rzesza starych otrzymała darmowe świadczenia, żeby nie pomarli z głodu. Podatek PIT jest liniowy i wynosi 45%, VAT został podniesiony w całej dawnej Unii Europejskiej (Unie jest już przeszłością po zamknięciu granic w 2035 roku) do 35%. Podatek „bykowe i jałówkowe” wynosi 10%, płacą go wszyscy poniżej 35 roku życia którzy nie mają dzieci, ale z powodu biedy dzieci się prawie nie rodzą, więc płacą prawie wszyscy młodzi ludzie.

Pierwsze linie obu tłumów wpadły na siebie, trzonki spadły na sędziwe głowy, a pożółkłe zęby wbiły się w młode gardła wypełnione krzykiem międzypokoleniowej nienawiści. Szkoda że „tam i wtedy” nie podjęliśmy mądrych decyzji, to „tu i teraz” nie byłoby tego piekła na ziemi.

Taki emerytalny Mad Max może nas czekać za 30 lat, jeżeli nie przeprowadzimy poważnych reform. Nie wiem czy walka pokoleń dokona się na ulicach miast, czy w Sejmie, gdzie liczne pokolenie seniorów pobierające głodowe emerytury wybierze sobie takie partie polityczne, które uchwalą darmowe świadczenia dla seniorów i podniosą podatki młodym, żeby te świadczenia sfinansować. Ale jedno jest pewne, jeżeli reform nie przeprowadzimy tu teraz, w 2012 roku, to za 30 lat Polska będzie małym, biednym krajem, starych schorowanych ludzi.

Jak zwykle w Polsce, debata na ważny temat, który dotyczy wszystkich Polaków jest debatą półprawd, fałszywych przekazów medialnych, walką o popularność partii politycznych, a nie o lepszą przyszłość Polaków. Poniżej przedstawię cztery podstawowe przyczyny czekającego nas emerytalnego Armagedonu i pokażę co należy zrobić, żeby uniknąć w przyszłości takich scen jak opisana powyżej.
http://www.rybinski.eu

De...........37

2014-07-22, 14:56
Zakład, że bedę miał emeryturę? :D

el...........wy

2014-07-22, 20:33
@UP
Lubię się zakładać, chętnie przyjmę :) No chyba, że sam odkładasz, a nie do ZUSU, to wtedy pewnie faktycznie dostaniesz co twoje.

slerda

2014-07-23, 00:02
przylapalem cie na oszustwie bialy! gdyby sam odkladal to wlasciwie przez polityke inflacyjna niewiele sie ostanie, chyba ze piszesz o zakupieniu np. jakiegos arealu ziemi :D wytlumacz sie prosze! (przepraszam za brak polskich znakow, angielska klawiatura)

el...........wy

2014-07-23, 00:09
Sam odkładasz- inwestujesz, kupujesz ziemie, złoto,odkładasz na lokaty, fundusze itd. To się kryje pod "sam odkładasz" :P

slerda

2014-07-23, 19:32
ok zwracam honor