18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dlaczego lubimy niskie ceny?

MichasQ • 2013-07-27, 11:55
I to jest k***a sadystyczne.



I ten uśmiech.

en...........an

2013-07-27, 13:00
Wiem wiem. Czarny humor, śmiech. Wszystko rozumiem, ale mimo to jakoś tak ch*jowo gdy człowiek cały miesiąc pracuje uczciwie i ciężko a może pozwolić sobie w miesiącu na naprawdę niewiele.

Za to ci w rządzie chleją sobie finlandie za nasze podatki. Ot sprawiedliwe życie.

D-Rose

2013-07-27, 13:28
Niskie ceny... Tak kurva. A czesto gesto wiecej płacimy niz te niemieckie kurviska.

Fa...........um

2013-07-27, 13:41
My Polacy tak mamy. Lubimy być r*chani.

Junnaar

2013-07-27, 13:42
Wku*rwia mnie coś takiego.. gadanie jak to w Polsce jest strasznie itd. Spójrzcie na inne kraje Serbia, Gruzja itp., prawda Niemcy, Holandia mają lepiej ale tam więcej ciapatych niż samych rodowitych niemców czy Holendrów. Niemcy, Holandia idzie ostro w dół, Polska powoli, b powoli ale jest tu coraz lepiej.

Jest wam ku*wa źle, to się zbuntujcie i zróbcie Polskę jaką chcecie żeby była. Marudzenie jak to jest tu zj***nie wam nic nie pomoże. Jeśli jesteście już naprawdę zj***nymi leniami z sadola, są utworzone stowarzyszenia w internecie jak "Polska Rewolucja Narodowa" nic nie musicie robić tylko się zarejestrować i czekać, uczestniczyć w ich manifestacjach tak trudno? Im więcej tym lepiej. Ale nie lepiej nie głosować i narzekać że wybrali Tuska niż iść i samemu coś zdziałać. Trochę ambicji i zdeterminowania i będzie lepiej.
Polaku rusz tę dupę, wszędzie się buntują.


Albo lepiej się nie ucz, idź na ch*jowe studia gdzie biorą największego debila i on nie ma tam problemu się utrzymać, i narzekaj że nie masz pracy jako wykształcony magister.

Endiegs

2013-07-27, 13:42
Niestety dajemy się robić w ch*ja w wyniku czego i tak płacimy więcej niż np. niemcy.
Ostatnio byłem we Francji (obieżyświat j***ny) i tam w zwykłych marketach jak Carrefour jest zajebisty chleb za kilka eurocentów. Bez polepszaczy i nienapompowany powietrzem. O wiele wyższa jakość za praktycznie taką samą cenę.
W sumie nie mamy wyboru. Albo kupimy takie ścierwo, albo zapłacimy za "ekologiczną żywność" dwa razy więcej, a na zachodzie ta jakoś to norma, a nie "ekologiczna żywność".

ostatni

2013-07-27, 13:43
enjoypoznan napisał/a:

Wiem wiem. Czarny humor, śmiech. Wszystko rozumiem, ale mimo to jakoś tak ch*jowo gdy człowiek cały miesiąc pracuje uczciwie i ciężko a może pozwolić sobie w miesiącu na naprawdę niewiele.

Za to ci w rządzie chleją sobie finlandie za nasze podatki. Ot sprawiedliwe życie.



Ale masz nisko sufit zawieszony. Ci w rządzie chleją Belvedere. Właśnie przez takich ludzi, którzy myślą, że finlandia w osiedlowym sklepiku to najlepsza wódka na świecie a jak w telewizji pokażą zieloną mapkę kraju to się cieszą, że jest dobrobyt, w POlsce rządzą tacy a nie inni. Gdyby ludzie byli bardziej wykształceni i obyci byle telewizja która łączy się rozrywkę na poziomie gimnazjum z propagandą, nie byłaby w stanie wmówić, że tylko głosując na konfidentów i plując na flagę i krzyż można być światowcem. Także wracaj być światowcem robiącym na tokarce, płakać o findlandię po 10 euro za litra i głosować na mniejsze zło.

Junnaar

2013-07-27, 13:49
Endiegs napisał/a:

Niestety dajemy się robić w ch*ja w wyniku czego i tak płacimy więcej niż np. niemcy.
Ostatnio byłem we Francji (obieżyświat j***ny) i tam w zwykłych marketach jak Carrefour jest zajebisty chleb za kilka eurocentów. Bez polepszaczy i nienapompowany powietrzem. O wiele wyższa jakość za praktycznie taką samą cenę.
W sumie nie mamy wyboru. Albo kupimy takie ścierwo, albo zapłacimy za "ekologiczną żywność" dwa razy więcej, a na zachodzie ta jakoś to norma, a nie "ekologiczna żywność".


Właśnie nie.. Jestem już miesiąc w Holandi w pracy, tutaj jest wszystko droższe, gorszej jakości niż w Polsce. W polsce mamy własne wyroby, sery , mięsa itd.. TO jest zajebiste i dobre :)

btw. Polska bierze większość produktów z zagranicy, gdzie tu produkty są przeciętnie drogie bo ludzie zarabiają po 1500 euro miesięcznie. Minimum. Zamiast korzystać z Polskich produktów, polskich firm itd. Wszystkie przetargi w Polsce wygrywają firmy zagraniczne i to one na nas zarabiają. W Polsce są plantacje np. szparagów założone przez olendrów. ZApie**alasz 10 zł na godzinę, by uzbierać kilka koszyków szparagów. a oni tu jeden pęczek sprzedają za 6 euro. Ot tak :) Polska jest zajebista dla zagranicznych firm szukających łatwego zarobku, Cudzoziemiec więcej zpałaci za ziemię niż Polak.

knsad

2013-07-27, 13:58
wszyscy biedni a pod moim cebulowym blokiem 3 nowe merce zaparkowane.

dogmit

2013-07-27, 14:04
Biedronka spoko :megalol:

di...........os

2013-07-27, 14:09
Endiegs napisał/a:

Niestety dajemy się robić w ch*ja w wyniku czego i tak płacimy więcej niż np. niemcy.
Ostatnio byłem we Francji (obieżyświat j***ny) i tam w zwykłych marketach jak Carrefour jest zajebisty chleb za kilka eurocentów. Bez polepszaczy i nienapompowany powietrzem. O wiele wyższa jakość za praktycznie taką samą cenę.
W sumie nie mamy wyboru. Albo kupimy takie ścierwo, albo zapłacimy za "ekologiczną żywność" dwa razy więcej, a na zachodzie ta jakoś to norma, a nie "ekologiczna żywność".




Ta k***a, lepsza jakość chleba i bułek we Francji :D ... Te miękkie kluchy to ledwie substytut pieczywa (mówię o tym tanim chlebie i bułkach). Za pieczywo dobrej jakości trzeba tam trochę zapłacić...


I żeby było jasne - życie w Niemczech, Francji, czy Holandii jest około 80 % droższe. W Niemczech żyje się na poziomie średnio dwa razy wyższym niż w Polsce. We Francji koło 1,8 razy wyższym.


Co więcej - w Warszawie żyje się na poziomie wyższym, niż średni poziom życia w Unii Europejskiej (niewiele wskaźnik przekroczony). Liderem wśród miast postkolonialnych jest Praga - w tej chwili jest to szósty najbogatszy region w Europie.

quartz75

2013-07-27, 14:15
Jest źle. Mało mnie obchodzi, że Ty zarabiasz 1,5 średniej krajowej. Niestety większość ludzi nie zarabia nawet połowy tejże średniej. No i dochodzimy do sedna sprawy, pensja minimalna. Porównaj sobie "siłę nabywczą" u nas i chociażby w Irlandii. Tu jest "pies pogrzebany".

Kamilp4

2013-07-27, 14:18
~knsad
Widzę, że sprytny z Ciebie kolo, wyszukaj więc sobie kalkulator brutto-netto i zobacz ile zarabiałbyś ze swoją determinacją gdybyś nie był okradany przez "naszych polityków"(w cudzysłowiu bo ani oni nasi ani politycy z nich żadni).
Zobaczymy jaki ból dupy będziesz miał jak Cie szefu wyjebie bo sie wyniki w korpo sp***olą a roboty będziesz szukał 2 lata bo jest coraz gorzej. Druga sprawa, że pewnie pracujesz w większym mieście, zerknij łaskawie na ogłoszenia pracodawców w mniejszych miejscowościach, rzadko kiedy można dostać średnią krajową nawet na stanowiskach kierowniczych i nie mówię tu o Tesco.


di...........os

2013-07-27, 14:45
quartz75 napisał/a:

Jest źle. Mało mnie obchodzi, że Ty zarabiasz 1,5 średniej krajowej. Niestety większość ludzi nie zarabia nawet połowy tejże średniej. No i dochodzimy do sedna sprawy, pensja minimalna. Porównaj sobie "siłę nabywczą" u nas i chociażby w Irlandii. Tu jest "pies pogrzebany".




Mówiąc: "W Niemczech żyje się na poziomie średnio dwa razy wyższym niż w Polsce. We Francji koło 1,8 razy wyższym.", miałem na myśli siłę nabywczą.


Musisz sobie uświadomić, że ci, którzy zarabiają w Holandii, czy Francji po 1000 euro, w istocie SĄ biedni. Rachunki pochłaniają 80% % ich pensji.