18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dlaczego cyganie mogą oszukiwać?

G3ralt94 • 2014-04-24, 12:28
Jakiś czas temu, śmigając po kanałach, natknąłem się na program w tvp kultura o cyganach. Zacytuję wam kawałek, jak cygani tłumaczą sobie moralnie naturę swoich wybryków. Jest to wypowiedź króla cyganów z Mołdawii dla pani Barbary Włodarczyk z TVP.

Cytat:

,,[...] -a czy Pan w pełni ufa swoim cyganom?
-Nie. Dzisiaj nie można w pełni dowierzać własnemu dziecku i własnej żonie też nie. Jest taka opowieść o cyganach. Kiedy Jezus Chrustus miał zostać ukrzyżowany, to Żydzi razem z Rzymianami do kogo poszli po gwoździe? Do kowala, a kowalem był oczywiście cygan. Kiedy przyszli do niego złożyć zamówienie, to on wiedział po co to wszystko i nie chciał tego. Zamówiono u niego 5 gwoździ: 2 na ręce, 2 na nogi, a piąty miał być wbity w serce[...]. cygan nie zrobił jednak tego ostatniego gwoździa z żelaza, tylko z miękkiego ołowiu i kiedy zaczęto go wbijać, to ciągle się giął. Wtedy Jezus Chrystus powiedział: tak,cygan, to twoja sprawka. By mi ulżyć oszukałeś ich i dlatego możesz całe życie oszukiwać."




Ogólnie polecam obejrzeć cały materiał, który w oryginale trwał 30min, ale jakimś cudem teraz na vod trwa tylko 24, a kawałek wypowiedzi miejscowego cygana na temat kradzieży został usunięty. Link do całego dokumentu znajdziecie na vod wpisując Szerokie Tory odc. 6 (nie mam możliwości wstawienia linka- jakiś admin wstawi?).

Oglądając to nieźle się uśmiałem, ale jestem ciekaw waszego zdania :mrgreen:

JesusChytrus

2014-04-24, 12:53
Usunięty?! Olaboga lewaki propagandujo! :D

qwas253

2014-04-24, 13:15
ta jasne cygan pracujący kowal, to jak nie pijacy rusek albo milutki nazista

xts

2014-04-24, 13:29
cygan podj***ł materiał na 5tego gwoździa i zrobił go z wosku.

G3ralt94

2014-04-24, 13:54
Mesjach napisał/a:

Usunięty?! Olaboga lewaki propagandujo! :D



Obejrzyj pajacu to zobaczysz, jak nieudolnie jest ten fragment usunięty.


W owym odcinku jest więcej takich ,, smaczków" np. cygan ukazany w roli głównej ma zakład, w którym zatrudnia ludzi, ale co ciekawe żaden (!) nie jest cyganem. Ciekawe dlaczego :roll:

JesusChytrus

2014-04-24, 14:27
@up
A skąd wiesz pajacu że to akurat ten fragment? Acha i chcę źródło, nie myśl że będziemy wierzyć ci na słowo...

Wilk0r

2014-04-24, 15:32
up@ Nie wypowiadaj się za innych

Ivanowic

2014-04-24, 20:17
Cygan ->rom czyli takie ścierwo co je wyj*bali z Indii...może mi ktoś powiedzieć co obywatel indii miał wspólnego z Jezusem ?
Pozdro

contowsky

2014-04-24, 23:38
nie wiem czy ktokolwiek poświęci 24 minuty na oglądanie brudasów

ko...........ie

2014-04-24, 23:38
Mnie babcia opowiadała podobną historię. Różnica polegała na tym, że podczas ukrzyżowania cygan podpie**olił gwoździa, przez co Jezusowi wbito jeden do obu stóp. I niby dlatego te k***y nie mają swojego miejsca w świecie. :)

Woxior

2014-04-24, 23:44
No to faktycznie ulżył Jezusowi. Zamiast szybkiej śmierci męczył się kilka godzin... Cygańska logika

Kozioł.

2014-04-25, 02:45
Gdzie mogą tam mogą. Ku pokrzepieniu serc poczytajcie sobie o pogromie mławskim, oświęcimskim i o pogrzebie gruzojada w Kętach :lol:

G3ralt94

2014-04-25, 07:44
Kozioł. napisał/a:

Gdzie mogą tam mogą. Ku pokrzepieniu serc poczytajcie sobie o pogromie mławskim, oświęcimskim i o pogrzebie gruzojada w Kętach :lol:



leci piwko- duch w narodzie jeszcze nie umarł :psycho: :D

Marquez

2014-04-25, 08:53
Kto dał cyganom pozwolenie na bron?!

TSW06

2014-04-25, 11:31
Jezu, spalić to wszystko w p*zdu...