18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dlaczego Bóg wysłał Jezusa akurat na Bliski Wschód

Mi...........13 • 2013-07-03, 21:23
Hitchens to wyjaśnia.

thoruus

2013-07-03, 21:54
Przydałoby się jakieś szersze info kim ów Hitchens jest... bo że na pewno nie kreacjonistą to sam odgadłem ;)

boogeyman

2013-07-03, 21:57
Wierzyc w bóstwo kazała mi babcia, rodzice, ciotki, wujkowie. Uczyłem się na pamięć przykazań, modlitw. Teraz raczej nie wierze, ale uważam, że znakomita większość chrześcijańskich imperatyw jest dobra i ciągle się nimi kieruje. Niech mnie ktoś tylko zacznie rozliczać w życiu z tego co robię, w co wierze i zacznie wnikać w moje życie to wyłapie za to bułę w pysk.

sard

2013-07-03, 22:27
Dlaczego go tam wysłał bóg?
Przyjrzyjmy się Dżizasowi... jak się zmruży oczy... odchyli głowę... to z ową bródką... do kozła podobny... czyli szmatogłowi powinni go ukochiwać :)

rew123321

2013-07-03, 22:40
boogeyman napisał/a:

to wyłapie za to bułę w pysk.


jak prawdziwy chrześcijanin...

Eurek

2013-07-04, 03:27
nie jestem chrzescijaninem ale z naukowego punktu widzenia jakos nie facet nie przekonuje, argumenty logiczne nie sa pewne. wiec mozna jedynie tworzyc na ich podstawie hipotezy "czemu nie", jednak nie mozna mowić "dlatego nie"

Riva

2013-07-04, 03:38
Kto wierzy w gusła temu pała uschła

wheresally

2013-07-04, 04:13
Ni to śmieszne ni to ch*jowe.
1. 93% dorobku naukowego przed 200 rokiem oraz samo pismo ,cyfry,matematyka itd zostały wynalezione w
tym niepiśmiennym bliskim wschodzie. Cyfry Arabskie i pismo klinowe to rzeczy o których wie gimbaza.

2. Chiny możliwe że miały kontakt z Dzizasem. Jest około 3 zapisów o tym że w wczesnym Islamie zanim pojawił się machomet wielki J pojawiał się dalej na wschód. Apokryfy mówią też o Chinach właśnie.


3.Jezus nie został wysłany aby naprawić świat w takiej postaci jaką ten gośc przedstawia
.Pierwszy raz w historii żydzi byli okupowani tak solidnie że istniała szansa ich wynarodowienia (nie wyszło)
i utraty religii i całego dorobku kulturowego. Postać Jezusa była konieczna do tego aby podstawy moralne judaizmu mogły zostać przeniesione na inne tereny i zachowane w formie spisanej poza Żydolandią.
Gdyby rzymianom wyszło cały stary testament i słowo boże poszło by w zapomnienie.

4. Ludzie w czasach Jezusa i wcześniej (Dawid ,Salomon itd ) żyli różnie. Około 50-60 lat a są zapiski o osobach powyżej setki np św Jan który w czasach działalności Jezusa miał 20 lat a nauczał dopiero na piśmie od roku 69 ne. Zmarł w 100 roku w Efezie. Czyli około 80 tki miał.
Pomijajać bibliję.

Nefretete przeżyła sześć porodów, Hatszepsut dożyła 50 roku życia. Pepi II miał panować 94 lata (ostatnio jednak przyjmuje się, że rządził od 64 do 70 lat), Amenhotep III władał egiptem prawie 40 lat, a Ramzes II dożył 90

Wniosek:
Facet leje sie z czegoś o czym nie ma pojęcia. Żal mi go .Można wieżyć albo nie ale jeśli tak ma wyglądać
logika,wiedza i kult umysły to wolę być katolem .Żal dupe ściska jak sie widzi taką opozycję.

Gorgor

2013-07-04, 07:50
wheresally napisał/a:

Ni to śmieszne ni to ch*jowe.
1. 93% dorobku naukowego przed 200 rokiem oraz samo pismo ,cyfry,matematyka itd zostały wynalezione w
tym niepiśmiennym bliskim wschodzie. Cyfry Arabskie i pismo klinowe to rzeczy o których wie gimbaza.

2. Chiny możliwe że miały kontakt z Dzizasem. Jest około 3 zapisów o tym że w wczesnym Islamie zanim pojawił się machomet wielki J pojawiał się dalej na wschód. Apokryfy mówią też o Chinach właśnie.


3.Jezus nie został wysłany aby naprawić świat w takiej postaci jaką ten gośc przedstawia
.Pierwszy raz w historii żydzi byli okupowani tak solidnie że istniała szansa ich wynarodowienia (nie wyszło)
i utraty religii i całego dorobku kulturowego. Postać Jezusa była konieczna do tego aby podstawy moralne judaizmu mogły zostać przeniesione na inne tereny i zachowane w formie spisanej poza Żydolandią.
Gdyby rzymianom wyszło cały stary testament i słowo boże poszło by w zapomnienie.

4. Ludzie w czasach Jezusa i wcześniej (Dawid ,Salomon itd ) żyli różnie. Około 50-60 lat a są zapiski o osobach powyżej setki np św Jan który w czasach działalności Jezusa miał 20 lat a nauczał dopiero na piśmie od roku 69 ne. Zmarł w 100 roku w Efezie. Czyli około 80 tki miał.
Pomijajać bibliję.

Nefretete przeżyła sześć porodów, Hatszepsut dożyła 50 roku życia. Pepi II miał panować 94 lata (ostatnio jednak przyjmuje się, że rządził od 64 do 70 lat), Amenhotep III władał egiptem prawie 40 lat, a Ramzes II dożył 90

Wniosek:
Facet leje sie z czegoś o czym nie ma pojęcia. Żal mi go .Można wieżyć albo nie ale jeśli tak ma wyglądać
logika,wiedza i kult umysły to wolę być katolem .Żal dupe ściska jak sie widzi taką opozycję.




Ad. 1. Przecież wyraźnie mówi o mniej piśmiennej CZĘŚCI Bliskiego Wschodu więc raczej nie chodzi mu o Sumerów.

Ad. 2. W apokryfach jest też napisane o tym, że Jeszua był zwykłym chłopiną, który miał żonę i dzieci a nawet rodzeństwo i zmarł ze starości. Albo wszystko bierzemy na serio albo wszystko traktujemy z przymrużeniem oka.

Ad. 3. Nie wiem o co Ci tutaj chodzi bo bełkoczesz. Kto go wysłał? Jak ktoś kto wg tego co pisze "wielka księga" stał w antagonizmie do tradycji i kultury żydowskiej, miał pomóc Żydom w przeniesieniu tej kultury? Jak ostatnim razem sprawdzałem to dla Żydów nie był nawet prorokiem, zakładając, że w ogóle istniał.

Ad. 4. Wystarczyło podać, że Matuzalem żył 969 lat i zamknąłbyś gęby niedowiarkom. Nie?

Odrzuć ślepą wiarę i zacznij myśleć to zrozumiesz o czym ktoś mówi.

kietong

2013-07-04, 08:34
Ateiści są jak pedały. Organizują jakieś k***a konferencje, udowodniają swoje racje, mimo, że nikt ich o to nie prosi, a słuchać o tym chcą tylko oni sami. k***a, to jest moja sprawa w co wierzę i ch*j komu do tego. Jaki cel ma ktoś, kto ośmiesza moją wiarę, po co to robi, co na tym zyskuje? Ja mam w dupie jego "oświecanie". Nie wierzą w Boga a marnują czas na udowodnianie sobie, że Boga nie ma. Aż tak się boją, że się mylą? To jest śmieszne.

Gorgor

2013-07-04, 09:04
kietong napisał/a:

Ateiści są jak pedały. Organizują jakieś k***a konferencje, udowodniają swoje racje, mimo, że nikt ich o to nie prosi, a słuchać o tym chcą tylko oni sami. k***a, to jest moja sprawa w co wierzę i ch*j komu do tego. Jaki cel ma ktoś, kto ośmiesza moją wiarę, po co to robi, co na tym zyskuje? Ja mam w dupie jego "oświecanie". Nie wierzą w Boga a marnują czas na udowodnianie sobie, że Boga nie ma. Aż tak się boją, że się mylą? To jest śmieszne.



A wdzierają się siłą do kościołów? Wypędzają ludzi? Mordują w imię nieistniejącego boga? Póki tego nie robią to w czym jest problem? Strach to ja widzę u osób wierzących i bardziej boją się tego, że to wszystko w co wierzą to bujda niż "kary boskiej".

MortPL

2013-07-04, 09:29
Gorgor napisał/a:



A wdzierają się siłą do kościołów? Wypędzają ludzi? Mordują w imię nieistniejącego boga? Póki tego nie robią to w czym jest problem? Strach to ja widzę u osób wierzących i bardziej boją się tego, że to wszystko w co wierzą to bujda niż "kary boskiej".



Zabawne, w Rosji po rewolucji ateiści właśnie tak robili.

Alonso

2013-07-04, 09:41
Wszystkim ateistom i osobom wątpiącym w to czy babcia miała rację ucząc o Bogu, Maryi Wniebowiziętej itp. polecam portal Racjonalista.pl

Gorgor

2013-07-04, 09:55
MortPL napisał/a:



Zabawne, w Rosji po rewolucji ateiści właśnie tak robili.



Jacy ateiści? To była walka o władzę a nie różnica poglądów. Zabawne są sposoby nawracania pogan na wiarę w "Miłościwego Boga".