18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Desant czołgów

Orlik • 2012-11-11, 17:57
Ciekawy moment - desant czołgów 0:47


Nimr0d

2012-11-12, 11:04
Jak tu pięknie pokazali coś czego nie mają - potęgi konwencjonalnych sił zbrojnych. Sprzęt którym tak się cieszą nawet Polska wycofała i wycofuje a ich śmieszny budżet który w większości jest przeznaczany na tę milionową hołotę i 100 tysięcy zabytkowych pojazdów uniemożliwia jakąkolwiek modernizacje. Jeśli tak dalej pójdzie to w ciągu kilkunastu lat nawet nam będą mogli ciągnąć fleta a osoby które piszą że Rosja jest przeciwwagą dla USA powinny zając się sadzeniem kwiatków albo czymś równie niewymagającym myślenia.

Coroczny budżet państw:
USA - $692,000,000,000
Rosja - $56,000,000,000 ( jedno zero mniej )
Polska -$10,800,000,000 z czego 1/3 na modernizację.

A co do ich głowic nuklearnych to z ich wielu tysięcy stanów jest w stanie dosięgnąć około 1000 ale ile doleci, trafi w cel czy co najważniejsze pokona tarczę powietrzną to juz opiewa w okolicach 0 ( zera ).

A dla tych wielkich miłośników Rosji z gimnazjum, jeśli dojdziecie z materiałem na historii do działu lata powojenne zobaczycie dlaczego jesteśmy tacy zacofani gospodarczo wobec państw zachodnich.

SPOJLER: j***na czerwona zaraza blokowała darmową gotówkę i pomoc w odbudowie kraju.

Jakie państwa które do 1989 były pod ochroną i życzliwą ręką czerwonego wodza są teraz potęgami gospodarczymi? Odp. żadne!

Które państwa pobite przez USA w 39 i później okupowane są teraz potęgami? Japonia, Korea Południowa, Niemcy to tylko główne przykłady.

Jeśli widzicie zalety w zerwaniu stosunków z USA i zwrócenie się w stronę wschodnią to macie ostro popie**olone w głowach.

iMarcos

2012-11-12, 14:52


To też pasuje do filmu (jako soundtrack).

maciejmss

2012-11-12, 14:58
jakos do amerykanskiego sprzetu wojskowego nie mam respektu

tylko zeby jakis model mnie nie poprawial ze na filmie jest sprzet rosyjski - tak widać to

oc...........an

2012-11-12, 17:40
geza1927 napisał/a:

Z czego tu się cieszysz Czerwona świnio?
Nie ma jak to na USA mówić gnidy a na Rosjan którzy mordowali nasz naród, że niby są dobrzy, oby cie pierwszy lepszy samochód potrącił.



O k***a, nie ma to jak wypominać wydarzenia z przed 70 lat -_- Może jeszcze wypomnij jak w 979 niemcy zaatakowali Gniezno... Masz naj***ne we łbie i żywisz urazę za coś, co nie jest winą teraźniejszej Rosji. Niemców też nazywasz do tej pory nazistami cwe*u?

BTW: naucz się czytać ze zrozumieniem, bo nie napiszesz test 6sto klasisty - NIGDZIE nie napisałem, że Rosja jest super. Stwierdziłem tylko fakty.

@bart1917 bardzo dobrze prawisz ziom!

Co do kolosa na glinianych nogach: Armię Rosyjską od zawsze cechowała waleczność, a dzięki nowoczesnej technologii, która w większości przypadków jest na takim samym poziomie jak USA byłby to baaardzo trudny przeciwnik do "uspokojenia". Nie wspominając o bardzo zażyłych stosunkach z Chinami, jakie teraz mają
Nie tylko pogoda zatrzymała Hitlera i Napoleona, ale także waleczność szeregowego żółnierze. Jestem w temacie, czytam ciągle książki o tym okresie i przesiaduję na portalach historycznych, więc co nieco wiem.

Co do Nimr0d

Chciałbym przypomnieć, że kiedyś w Związku też budżet na uzbrojenie szedł w miliardy, ale potem coś się stało (tzw. gospodarka) i państwo o mało nie zbankrutowało. Nie wiem, czy wiesz, ale USA są w podobnej sytuacji (14 000 000 000 000 długu). Więc takie wydatki potrwają może jeszcze 3-4 lata, a potem i tak wszystko pójdzie na złom, bo nie będą w stanie tego utrzymać.
Na dodatek: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nieskonczony-strumien-pieniedzy-na-uzbrojenie-wysechl,158109.html

Co do głowic: Rosja ma 12 000 głowic (USA 9000) z czego ICBM'ów mają około 1000 (zasięg powyżej 5500km). Biorąc pod uwagę ilość miast w USA można dojść do wniosku, że ten marny tysiąc może zmieść USA z powierzchni ziemi w sekundę.
Jak jesteś tak głupi i wierzysz, że tarcza, która ma skuteczność 25% uratuje ich, to nie mamy o czym rozmawiać.
Co do twojej miłości do USA - jakoś Amerykanie robią w ch*ja polaków jeszcze bardziej niż Rosjanie.

Co do krajów okupowanych przez USA: Japonia ma 200% długu publicznego (w odniesieniu do PKB), Niemcy też mają duży dług, a są potęgą, nie dlatego, że "amerykanie się nimi zajęli", ale dlatego, że nie głosowali na sk***ysynów i złodziei w wyborach. Skoro krajom pod banderą USA żyje się tak dobrze, to dlaczego IRAK, który był krajem bogatszym od Polski jest teraz wyniszczonym szkieletem i cieniem dawnej potęgi?

Co do sprzętu: hmm... z tego co wiem, to USA ma sprzęt z poprzedniego wieku: Apache - 1976, Abrams - 1980, Haubica M777 - 1979.

Natomiast Federacja - T-90 - 1993, Ka-52 - 1997, 2S19 MSTA-S - 1989

Jedynie myśliwce są na takim samym poziomie: US: F-35 - 2006, Rosja: PAK FA - 2010

Podsumowując twój post: wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie wiesz w której dzwonnicy.

CIEKAWOSTKA: kiedy byliśmy z CCCP "przyjaciółmi" to Związek brał od nas traktory, sznur do snopowiązałek i inne bardziewie, ale wojny prowadził samemu, nie żądając polskiej krwi . Natomiast USA daje nam jakieś gówno, które u nich i tak ma naklejkę "decommisioned", ale w zamian wymaga od nas wysyłania naszych żołnierzy na ichnie wojny i ginięcie ZA ICH INTERESY"

Nie rozumiem miłości niektórych z was do USA - oni nigdy nic dobrego nam nie dali, nie pomogli itp. Nawet j***nych wiz nam nie chcą zdjąć, mimo, że to polacy zbudowali USA. Ale wy dalej będziecie jak j***ne osły stać przy stwierdzeniu, że "USA jezd dopre, ruskie złe". Rosja może nie jest super, ale jest bliżej i można łatwiej z nimi robić biznesy. Natomiast USA nic tylko nas eksploatuje na wszystkie sposoby i w podziękowaniu przysyła nam FT 17, podczas gdy lachociągi z Danii dostają kontrakt na wydobycie gazu i ropy!

A żeby jeszcze bardziej poirytować gimbazę to wkleję taki szlaczek:

☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭

lolonzo

2012-11-12, 17:50
Nawet dobra piguła

Trek762

2012-11-12, 19:40
@DustDevil

:homer:

Napisałem długą wypowiedź, mówiącą o tym jakim jesteś debilem, ale mi wcięło.

Dlatego powiem tylko tyle, że z komuchami się nie dyskutuje, tylko wiesza.

:wisielec:

Chyba, że jesteś jakimś forumowym kretynem i się wydurniasz, wtedy zwracam honor, jeśli jakiś masz. :-/

Nimr0d

2012-11-12, 19:46
@DustDevil

Człowieku jesteś tak zaślepiony czerwoną propagandą że już całkiem ci mózg zrusyfikowało. Ty widzisz co w ogole piszesz ?

Porównywanie modyfikacji T-72 do Abramsa pozostawie bez komentarza. No chociaż ma jedną zalete, jest tani przez co idealny na eksport do brązowych. Z resztą na jednego T-90 przypada grubo ponad 10 Abramsów.

Ka-52 dopiero co zaczął być powoli wprowadzany i to tylko dlatego że uniknięto wdrażania drogich technologii przez co ustępuje osiągami i potencjałem bojowym AH-64 i EC Tiger, porównać go można do Polskiego Sokoła.

MSTA-S no tutaj rzeczywiście jest się czym pochwalić ale porównywanie do M777 jest nie na miejscu bo jedna jest samobieżna a druga ciągniona.

PAK-FA? Tutaj sam się dobiłeś, skoro rzucasz prototypami to rzeczywiście nie masz pojęcia o czym w ogóle piszesz.

12000 głowic? OH AH bo ci pocieknie :orgazm:

PS. Tak coś mi po głowie chodzi że ty chyba jesteś czerwony albo jakieś pokrewieństwo z nimi masz bo ta miniaturka w profilu i chore zadurzenie w nich jest bardzo nie Polskie ;)

NafazowanyKoleś

2012-11-12, 20:12
Miałem zapie**olić długiego i treściwego w informacje posta dla strony zj***nej - antyrosyjskiej i drugiej zj***nej - prorosyjskiej, ale pod naporem debilizmu w postach stwierdzam, że wyjście z ciemnoty jaką wam się wciska tu i ówdzie zajmie wam jeszcze wiele lat, dlatego też odechciało mi się i anulowałem będąc w połowie. Zwyczajnie się z was pośmieję.

Najlepsze było stwierdzenie, że usa ma tak zajebiste wojsko, że (w skrócie) ja pie**olę!

Najważniejszą i najbardziej skuteczną bronią zawsze, zawsze i zawsze będzie człowiek, bez względu na to, czy masz jakiegoś gównianego abramsa, czy jeszcze bardziej gówniany złom serii T. Ta broń stoi na poziomie XXw. głównie dlatego, że wiedzą iż po ch*j im ona. Co najwyżej po to, żeby debile siedziały w domu i nie wszczynały burd bo mają "wojsko" i po to by goście od battlefielda mieli co wrzucać.

A arsenał nuklearny.. A jakie to ma znaczenie kto ma tarczę a kto nie? k***a, debilu, już nie pamiętam twojego nicku, ale użyj przez sekundę dedukcji.. Dziesiątki lat temu i ruskie i usa były wstanie wyj***ć CAŁĄ tą poj***ną planetę w pył, jeśli będą chcieli to zrobić, to nie polecą ze swoimi paroma bombami do usa czy ch*j wie gdzie, równie dobrze mogą wyj***ć je u siebie i będzie to samo, bo wojna nuklearna skończy się tylko zagładą. Dlatego k***a ani usa ani rosja, ani inny żyd nie będą się j***ć w wojnę między sobą, bo wiedzą, że żadna strona nie odpuści. Wiesz jak to jest dostać wpie**ol i leżeć na ziemi? jeśli nie godzisz się z porażką to stawiasz wszystko na ostatnią kartę, nie ważne, czy umrzesz, czy zostaniesz kaleką. Używasz tego czego masz. Tutaj jednak to nie rozgrywka między dresami, a decyzja o losie j***nego krzaka w afryce i ryby z latarką na głowie gdzieś w wodzie.

Wszystko jest dużo prostsze niż się wydaje, o tyle proste, że posiadana broń nie ma znaczenia. Żadnego.

evil_smiley

2012-11-12, 21:16
@bart1917

Niekoniecznie, widać tam także PT-76, który kwalifikuje się jako czołg lekki, a nie wóz wsparcia piechoty. Ogólnie post dobry!

oc...........an

2012-11-12, 21:37
Dobra, koniec imprezy! Na dzisiaj nałapałem dość frajerów, którzy wierzą bezgranicznie w treść postów które piszę. Od samego początku wiedziałem, że jeśli jebnę jakieś komunistyczne symbole (o ja pie**ole, skrzyżowany sierp i młot, wielkie mi halo) i zacznę bronić "tej złej strony" to dostaniecie takiego pie**olca, że się posracie.

A tak między nami to przeraża mnie bezgraniczna miłość niektórych do USA i nienawiść do Rosji. Wszak, jakby nie patrzeć w ogólnym rozrachunku wszyscy jesteśmy spokrewnieni (wg Biblii) ;)

Mój dość długi troling mogę podsumować:

Rosjanie to j***ne ch*je bo katyń i kiedyś nas okupowali (pojawia się 1 na 10 głos, że wcale nie jest to taki zły kraj)
USA są ZAJEBIŚCI i w ogóle trzeba z nimi trzymać bo to są sojusznicy (ale są głosy, tak 1 na 5, że to są ch*je j***ne)
Niemcy, a raczej "niemcy" - sk***iele i naziści
EU - k***a rozpadnie się za 2 miesiące bo Grecja i Hiszpania mają kryzys i w ogóle jest ch*jowa i jest IDENTYCZNA jak CCCP (mimo, że rozwój Polski w ostatniej dekadzie był spowodowany dotacjami EU - tak 1 osoba na 100 coś takiego pisze)

Serio ludzie, można niezłą książkę napisać o waszych sposobach myślenia, w których rozpamiętujecie jak sam sk***ysyn przeszłość, a nie myślicie o teraźniejszości i przyszłości :/

A tak na marginesie: Osobiście nie mam nic ani do USA ani do Federacji Rosyjskiej, ale gdyby kazali mi wybierać, kogo wolę bardziej to wybrałbym "braci Słowian" - mimo wszystko mamy z nimi więcej wspólnego niż z USA. Uważam również, że potężne USA i Rosja są gwarancją jako-takiego pokoju (Status Quo).


Na koniec mała ciekawostka: często bandy idiotów wrzeszczą "precz z komuną" - co ciekawe, w Polsce NIGDY nie było komunizmu, a był socjalizm (a raczej jego marna namiastka). Gdyby był w Polsce komunizm, to nie byłoby czegoś takiego jak pieniądz, podział klasowy lub rząd. Warto wiedzieć ;)

PS: @Nimr0d ale z całą resztą moich wypocin zgadzasz się? Bo skomentowałeś tylko technikę :P

Nimr0d

2012-11-12, 23:00
Nie jestem proamerykański ani antyrosyjski jednak interesuje się historią, militariami i co nieco stosunkami międzynarodowymi więc chętnie się udzieliłem w tym temacie. To że faworyzuje sprzęt USA nie wynikło z mojej miłości do tego kraju a czystej oczywistości że do ich sił zbrojnych przeciwwagą może być jedynie cała reszta świata a nie sama mało znacząca już Rosja i o to kłócić może się tylko ktoś kto się gówno zna.

A co do reszty twoich wypocin to nie komentowałem bo fragment o długach publicznych był wyjątkowo głupi, co to niby zmienia w tym że są krocie zamożniejsi od nas i to w dużej mierze właśnie dzięki aliantom z USA w roli głównej czy się to wam podoba czy nie. Co do Iraku to niby kiedy był potężny? Chyba za czasów imperium Aleksandra Macedońskiego :lol:

Co do wiz to sam bym nie dał Polsce bo jesteśmy niestety szarańczą i dla bogatszych krajów borykających się z bezrobociem ostatnią rzeczą w interesie jest otwieranie nam granic.

oc...........an

2012-11-13, 14:39
Nimr0d napisał/a:

Nie jestem proamerykański ani antyrosyjski jednak interesuje się historią, militariami i co nieco stosunkami międzynarodowymi więc chętnie się udzieliłem w tym temacie. To że faworyzuje sprzęt USA nie wynikło z mojej miłości do tego kraju a czystej oczywistości że do ich sił zbrojnych przeciwwagą może być jedynie cała reszta świata a nie sama mało znacząca już Rosja i o to kłócić może się tylko ktoś kto się gówno zna.

A co do reszty twoich wypocin to nie komentowałem bo fragment o długach publicznych był wyjątkowo głupi, co to niby zmienia w tym że są krocie zamożniejsi od nas i to w dużej mierze właśnie dzięki aliantom z USA w roli głównej czy się to wam podoba czy nie. Co do Iraku to niby kiedy był potężny? Chyba za czasów imperium Aleksandra Macedońskiego :lol:

Co do wiz to sam bym nie dał Polsce bo jesteśmy niestety szarańczą i dla bogatszych krajów borykających się z bezrobociem ostatnią rzeczą w interesie jest otwieranie nam granic.



Dobrze prawisz! ;) BTW: Chińczyki też całkiem nieźle forsują swoją armię (Narodowo-wyzwoleńcza... -_-), więc niedługo może się okazać, że te wydatki rzędu 600 miliardów na armię w końcu zaczną być sensowne...