18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Roszp

2012-09-19, 17:51
卍卍卍 napisał/a:

k***a, nawet delfin tak umie a ja nie :P


Nawet Ty potrafisz pisać swastyki na klawiaturze, a ja nie
:(

Aggress1ve

2012-09-19, 18:03
Dobry, pewnie umie więcej niż przeciętny murzyn

BlackMamba

2012-09-19, 18:10
"Delfiny są zajebiste"

Też tak słyszałem, choć sam nie miałem jeszcze okazji spróbować :)

Jad Kiełbasiany

2012-09-19, 18:20
"Delfiny to jedne z najbardziej fascynujących okazów wodnej fauny. Uważa się je za jedne z najinteligentniejszych zwierząt na Ziemi, a niektóre ludy twierdzą wręcz, że delfin to istota magiczna.

Delfiny prawdopodobnie ewoluowały z lądowych ssaków


50 milionów lat temu delfinowy protoplasta doskonale znał ląd i był całkiem konkretnym „bad-assem”. Przypominał wilka i podobnie jak wilk, był urodzonym myśliwym. Szczególnie upatrzył sobie okolice akwenów – polował na ryby, które zapuściły się w okolice płytkich wód. Z czasem szanowny przedstawiciel pradawnego delfiniego rodu ewoluował. Do dziś jednak można zauważyć pewne pamiątki po lądowym ssaku – wystarczy przyjrzeć się kostnej budowie ich płetw.

Delfin potrafi pływać i spać jednocześnie

Przez 8 godzin mózg delfina pracuje całkiem normalnie. Później czas na nieco odpoczynku. Zamiast udać się na poszukiwania wygodnego lokum, które musiałoby być bezpieczne i znajdować się na powierzchni wody (ssaki te muszą zaczerpnąć powietrza co ok. 15 minut), delfin wyłączy lewą półkulę mózgu. Po 8 godzinach odpoczynku uaktywni ją i da odpocząć prawej półkuli. Przez cały ten czas zwierzak pozostaje przytomny i nie zaniecha swych delfinich obowiązków.


Delfiny mają swój język

Podobnie jak ludzie, delfiny porozumiewają się między sobą za pomocą własnego języka. Rozróżniono dwie metody komunikacji międzydelfiniej. Jedną z nich jest język niewerbalny – to głównie gesty wykonywane płetwami, figury, czy nawet całe „taneczne” układy. Równie ciekawy jest ich system komunikacji werbalnej – to sygnały, często ultradźwiękowe piski. Do dziś trwają prace nad pełnym rozszyfrowaniem tego języka. Wszystko bowiem wskazuje na to, że wysokie świsty i pozornie przypadkowe dźwięki wydawane przez te ssaki, układają się w... całe zdania. Póki co zarejestrowano przeszło półtora tysiąca różnych odmian pojedynczych sygnałów wydawanych przez te zwierzęta. Rozszyfrowano ok. 200.


I znów analogia do ludzi – krótko po narodzeniu małemu delfinowi nadawane jest imię. Badacze tych wodnych zwierząt wyodrębnili z dźwięków przez nie wydawanych krótkie (0,9 sekundy) piski, prawdopodobnie odpowiedzialne za imię każdego z 14 badanych osobników, a następnie odtwarzali poszczególne nagrania „wołając” konkretnego osobnika, który natychmiast po usłyszeniu swojego imienia podpływał do naukowców. Co więcej – delfin potrafi usłyszeć innego osobnika z odległości 24 kilometrów!


Delfiny to wyuzdane bestie


Przede wszystkim delfiny to jedyne zwierzęta, które podobnie jak człowiek, uprawiają seks dla przyjemności. Co więcej – odnotowano przypadki homoseksualizmu i biseksualizmu. Żeby tego było mało delfinom zdarza się nawet brać udział w grupowych orgiach... Niektóre, co bardziej zaradne, jednostki wynajdują nawet seksualne zabawki (patyki, kości itp.)."




Teraz możecie przyznać, że delfiny są zajebiste :D

Lord Gutek

2012-09-19, 18:32
W sumie to Białucha, a nie delfin...

darkoo

2012-09-19, 18:49
Przecież to Orka. Jestem ekspertem.

DisHonoreD

2012-09-19, 18:55
jako ze mam internet mówie wam ze to ryba

farenc

2012-09-19, 19:35
To jest tulipan, w tvn tak powiedzieli.

medvedev710

2012-09-19, 19:58
Chyba strony pomyliłem...

JohnnyRocketfingers

2012-09-19, 21:20
Roszp napisał/a:


Nawet Ty potrafisz pisać swastyki na klawiaturze, a ja nie
:(



Tylko ze swastyka ma ramiona skierowane w prawo..

Roszp

2012-09-19, 21:28
pazi, takiś k***a specjalista. Są prawo i lewoskrętne.

JohnnyRocketfingers

2012-09-19, 22:04
nie wiem czy dobrze mowie ale lewoskretna jest bodajże jakims znakiem magii w azjatyckich krajach a prawoskretna byla symbolem hitlerowskim wiec zalezy co uzytkownik chcial przekazac tymi symbolami jesli jednak chciał swastyke hitlerowska to mu wrzuce :)