18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Danny Way X games XIV

Skee13 • 2013-06-17, 13:37
Danny mimo tych wypadków , wygrał xgames XIV :mrgreen:

krzyhhh

2013-06-17, 17:27
ja jebie, niech ktoś ogarnie gifa z tym kaszalotem

glowonog

2013-06-17, 18:09
pytanie do eksperta: na jakich zasadach sa punktowane te przejazdy?

black88

2013-06-17, 18:27
mierzyli wysokość. ale ekspert to ze mnie tylko internetowy

Miya

2013-06-17, 20:18
glowonog napisał/a:

pytanie do eksperta: na jakich zasadach są punktowane te przejazdy?




Działa to tak:

Konkurs dzieli się na trzy tury. Każda z tur trwa po 15 minut i działa podobnie do jamu - każdy skacze po kolei, póki trwa czas (bodaj dopiero w 2010 wprowadzili zasadę, że jak nie wystarczyło czasu dla wszystkich a zaczęła się nowa tura, to i tak reszta skacze). Pierwsze dwie tury składają się na 50% oceny końcowej, pozostałe 50% zdobywa się w samej turze trzeciej - niby finałowej. Mimo krótkiej historii Big Air utarło się, że na pierwszych dwóch przejazdach nabija się punkty "gwarantowane", wykonując dość zachowawcze kombinacje. Do ogólnej puli punktacyjnej jednego skoku liczy się trudność wykonywanego triku (zarówno poziomego jak i na quaterze), styl, lądowanie, długość oraz wysokość lotu (proporcji punktów Ci niestety nie przytoczę). Mam nadzieję, że się przydało :)

@Ciekawostka - W ostatnim roku jakiś gówniarz (13 lat) wykręcił 1080 na quaterze, a jakiś inny, nieznany mi ziomek 900 Body Varial. Choć zacne to było, nie ogarniam tych nowych młodzików startujących w X Games z arsenałem może 10 tricków (udały im się ze 3 skoki na 8 - 10, większością były powtórzone podejścia).