18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dancing Auschwitz

Phoven • 2010-07-11, 11:02


"Jane Korman, australijska artystka z żydowskimi korzeniami, nakręciła wideo instalację, na której jej rodzina tańczy w takt przeboju Glorii Gaynor "I will survive" przed bramą obozu w Auschwitz i w innych miejscach upamiętniających Holocaust. - Chciałam stworzyć dzieło, które pokazuję świeżą, inną interpretację pamięci historycznej - mówi Korman.
Klip jest dostępny na "You Tube". Artystka z Melbourne sfilmowała trójkę swoich dzieci i swojego ojca, który uratował się z Zagłady, 89 - letniego Adolka. Podkład muzyczny to słynny przebój Glorii Gaynor "I will survive" (Ja przeżyję)."
Więcej info - http://wyborcza.pl/1,75402,8124346,_Dancing_Auschwitz___Czy_tak_wolno_.html

:>

think666

2010-07-11, 23:21
Teraz niech na Wawelu zatańczy.

kozakmaly

2010-07-11, 23:27
tak w sumie pomysł spoko ale to tak jak by sobie bibę urządzić na cmentarzu, zero szacunku wiec piwa brak.

Magik2501

2010-07-12, 01:06
Heh lubię jak Żydki zarabiają na Holocauście. Najczęściej to Żydki z USA były. Polski reporter uciekł z Auschiwitz i przekazał władzom USA co się dzieje w obozie i co? I nic. Widać było komuś na rękę, żeby trochę tych gorszych Żydów wytępić. W innym razie linia kolejowa do Oświęcimia zostałaby zbombardowana (po Bitwie o Anglię Aliancie mieli całkowite panowanie w powietrzu, Luftwaffe nie obroniłoby żadnego odcinka linii kolejowej).
Po wojnie reperacje za mord dostali Żydzi z USA, których wojna dotknęła tak samo jak Eskimosów czy Szwajcarów), a nie rodziny ofiar.
"Przedsiębiorstwo 'holocaust'" to znana rzecz, przyzwyczaiłem się.

Harry90

2010-07-12, 04:01
Widać staremu źle nie było w tym sanatorium jak jeszcze tam wraca i tańcuje sobie w najlepsze.

piratv90

2010-07-12, 05:26
a ja piwo dam

dlaczego????

bo wyobraziłem sobie że gwałcę te 2 córki a potem wpie**alam całą rodzinę do gazu lub do pieca trudni mi zdecydować

a 2 opcja bez mieszania krwi po prostu do pieca bądź gazu


Jak myślicie która lepsza???

Ec...........on

2010-07-12, 07:36
piratv90 napisał/a:

a ja piwo dam

dlaczego????

bo wyobraziłem sobie że gwałcę te 2 córki a potem wpie**alam całą rodzinę do gazu lub do pieca trudni mi zdecydować

a 2 opcja bez mieszania krwi po prostu do pieca bądź gazu


Jak myślicie która lepsza???



Ja tam myślę, iż jesteś niedoj***nym prawiczkiem który o seksie wie tylko tyle co zobaczył na kanale Animal Planet. :idzwch*j:

[ Komentarz dodany przez: blackhunter6: 2010-07-12, 07:41 ]
Wyluzuj , i nie obrażaj.

Grace

2010-07-12, 16:03
Ma to jakiś tam sens. Dla niektórych niesmaczny. Sama mam problem z jakimiś uczuciami do tego. Z jednej strony jest to dla mnie pośmiewisko z ważnej dla mnie historii. Z drugiej strony jest to dla mnie ciekawe przedstawienie siły i wytrzymałości ludzkości.

Alloc

2010-07-12, 16:05
Gdyby nie miała, żydowskich korzeni to rozpetałaby sie afera mediala, a video zostało by zbanowane na YT, a ona sama była by wyklęta społecznie..

Gdzie rownouprawnienie?

A poza tym sama idea jak i video jest gowniane.

Phoven

2010-07-12, 16:18
Ależ się rozpętała, mimo tego, ze jest Żydówką. :P Oczywiście gdyby nie była żydówką byłaby większa afera - ale to chyba jasne. Tak samo inny wymiar miałoby takie wydarzenie w Katyniu wykonane przez Polaków niż np. Urugwajczyków. :P

A samo wideo podoba mi się podwójnie. Raz - na poważnie to jest całkiem fajna inicjatywa, znacznie lepsza imo niż jakieś płaczliwe wspomnienia - stanowi chyba najlepszy rewanż jaki mogliby zrobić ocaleni z Holocaustu. Pokazując, że żyją i mają się dobrze.
Z drugiej strony to po prostu mnie śmieszy - pięciu Żydów tańczących przy 'I will survive' w Auschwitz, czysta zajebistość. :D

Bartz

2010-07-12, 16:23
Ja pie**olę ludzie to mają pomysły xD xD xD

rrdzony

2010-07-12, 16:24
piratv90 napisał/a:

a ja piwo dam

dlaczego????

bo wyobraziłem sobie że gwałcę te 2 córki a potem wpie**alam całą rodzinę do gazu lub do pieca trudni mi zdecydować

a 2 opcja bez mieszania krwi po prostu do pieca bądź gazu


Jak myślicie która lepsza???


po przeczytaniu twojego posta myślę sobie, że gdyby krowa majtki nosiła, to byś w życiu p*zdy nie widział...

kąciupała

2010-07-12, 17:32
trzeba być strasznym zjebem genetycznym, żeby tańczyć z zacieszem na ryju w Auschtwitz.....niektórzy dla sławy w YT zrobią wszystko - nawet nasrają na grób swoich przodków...żałosne

Set

2010-07-12, 17:43
dziadzia w temacie

snik0

2010-07-12, 17:47
kąciupała napisał/a:

trzeba być strasznym zjebem genetycznym, żeby tańczyć z zacieszem na ryju w Auschtwitz.....niektórzy dla sławy w YT zrobią wszystko - nawet nasrają na grób swoich przodków...żałosne


a tam, pie**olisz. w dupie byles, gowno widziales a ciepiesz sie jakby ci matke kotletem zatlukli... ich przodkowie to niech se "sraja"