18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Damascus steel

matakata • 2014-01-23, 20:52
Witam
Przed panstwem DAMASCUS STEEL wlasciwie proces tworzenia stali damascus oraz proces tworzenia noza.

enjoy polecam w HD

schab

2014-01-23, 21:23
stal damasceńska łosiu rozumiem ze google tlumacz nie dal rady

kosa1kosa

2014-01-23, 21:23
Powiem szczerze że zajebiste zajęcie. Miło się ogląda, tylko cycków jeszcze brakuje :P

zjem.cie.92

2014-01-23, 21:24
Kolejny :-? Stali damasceńskiej nie da się wyprodukować bo ciapaki zapomniały jak się ją w średniowieczu produkowało (w duzym uproszczeniu), także niewiadomo czym tak na prwadę była. to co jest na filmiku to tzw damast skuwany, coś co wyglądem przypomina stal damaceńską. Ale za Johna Neemana piwo ;) Polecam jego poprzednie filmy, szkoda e jest ich mało.

R41NM4N

2014-01-23, 21:37
no tak damaszek słynął ze swoich spawaczy więc to zdecydowanie ten proces xD

zagiel1111

2014-01-23, 21:52
R41NM4N napisał/a:

no tak damaszek słynął ze swoich spawaczy więc to zdecydowanie ten proces xD



Jakbyś mistrzu nie zauważył to on spawa tylko pręt do właściwej stali, ażeby było za co trzymać ;)

Splifcior

2014-01-23, 22:00
Przekuwać stal na 240 warstw i wykuć k***a nóż. Jak by nie mógł sie pokusić o miecz albo szabelke :D

hgh

2014-01-23, 22:13
@up: kuchanniak ze skuwanego damastu.. dafuq..!?

No i jeszcze jedno ale: lepiej by było naostrzyć pod stałym kątem, a nie "na oko".

Nie ma to jak Microtech. ^_^

Donkapi

2014-01-23, 23:15
Ręce tego człowieka widać prawdziwą ciężką pracę.Szacunek dla Niego. pedałki w rurkach nigdy nie będą wiedziały co to.Piwko leci.

Autor

2014-01-23, 23:24
Pamiętam jak na studiach projektowałem korpus bodajże do podnośnika lub innego ch*jostwa. Doktorek od pkm wyśmiał mnie w momencie gdy tłumaczyłem mu, że elementy łączone śrubowo wykonam przy pomocy zacisków śrubowych i wówczas nawiercę otwory. A ten bydlak powiedział mi, że najpierw wiercę później pasuję. W jego ch*jowym mniemaniu wystarczyło dobrze natrasować punktakiem. W powyższym materiale jest tak jak powinno być, zresztą sam pytałem się konstruktorów z krwi i kości jak najlepiej połączyć to przyznali mi rację bo technolog pomysł doktorka by pie**olnął do śmietnika, ale ch*j stwierdził, że gówno wiem i 15 razy latałem do głupiego ku*asa by się zlitował nad własną głupotą i mi w końcu zaliczył.
Takich mamy k***a profesorków na uczelniach...
Powyższy materiał jest świetnym pokazem rzemiosła :)
Wincyj!

Yacooza

2014-01-23, 23:43
co ciekawe prawdziwa stal damasceńska jest nieosiągalna w naszych czasach. sposob tworzenia (tu pokazany w ogromnym uproszczeniu) ale i konkretne materialy z konkretnych złóż w jednym miejscu na świecie, to wszystko zostalo zapomniane bo mistrzowie fachu pozdychali nie przekazawszy dalej swojej wiedzy, bo ich synowie byli zajęci kupowaniem rurek i dżenderowaniem się :D ( albo jest to w ch*j wielka tajemnica i gdzies tam jest bractwo ktore nadal wie co i jak) Enyłej udowodnili ze przy naszej wyk***ionej w kosmos technologii, najlepsi światowi metalurdzy w polaczeniu z naukowcami sa w stanie wytworzyc stal przypominającą oryginalna stal damasceńskąale nie potrafią stworzyć IDENTYCZNEJ.

cycki za przynudzanie (. )( .)

korinogaro

2014-01-23, 23:51
@up, k***a, kolejny pie**olony mit jak z tym że nil jest najdłuższą rzeką świata... Już dość dawno dowiedziono że stal damasceńska zawdzięcza właściwości unikalnej mieszance rudy z której była wytwarzana. Nie powstała dlatego bo kowale byli zajebiści tylko dlatego że przypadkiem znaleźli zajebisty materiał. Stal damasceńska jest już tworzona tylko zwyczajnie wzbogaca się rudę pochodzącą z innych lokacji odpowiednimi mieszankami. Są w kronikach informacje że kowale byli czasem porywani by wytwarzać tę stal dla innych władców ale nie byli w stanie tego zrobić nawet pod groźbą tortur i sądzono że tak pilnie strzegą tajemnicy procesu wytwarzania (stąd mit że proces wytwarza był jakiś specyficzny) a prawda była taka że robili wszystko jak wcześniej tylko ruda była nie taka sama.

M4rkOPL

2014-01-23, 23:53
Piwo dla gościa za świetną robotę, ale dalej nie jest to oryginalna stal do produkcji owych mieczyków. Wg jakiś tam naukowców z jakiegoś tam kraju wynika że stal była jednolita, a nie łączona jak tutaj ;)

vodka100g

2014-01-23, 23:53
Kraków już ma namiary do Johna Neemena i z wejścia zaklepali arsenał takich noży :)

_Azazel

2014-01-24, 00:06
k***a myślałem że zrobi jakąś fajną kose jak trollsky a tu jeb nóż kuchenny...