18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Daj się zaskoczyć

Gemmil • 2012-10-28, 10:15
jakością Biedronki

mihaueeek

2012-10-28, 12:53
stery_srh napisał/a:

Widzę, że mamy tu paru specjalistów z zakresu ruchu drogowego. ;-)
Właśnie przez takich bęcwałów czasami trzeba uciekać na prawo, bo idiota zamiast poczekać nawet te 10 sekund i wyprzedzić normalnie, to będzie napierał i ch*j, że podójna ciągła, czy skrzyżowanie. :-/



Jechałeś kiedyś samochodem ciężarowym ? Wiesz na jakiej wysokości jest kabina ? Wiesz jaka jest zajebista widoczność ? Jak nie to sp***alaj, lepiej wyprzedzać na ciągłej niż wlec się jak p*zda i ruch blokować ale pewnie dla Ciebie ograniczenie do 70 to jazda 68. Zauważyłem, że na sadolu mamy samych k***a przepisowych kierowców.

dashadow

2012-10-28, 12:55
k***a to jest niepojęte że mózgi 99% populacji nie umieją ogarnąć czegoś takiego jak zwolnienie na pół minuty, czy nawet minutę, bo jak zwolni to przecież cały dzień zmarnowany! a że na przejściu może przechodzić matka z wózkiem to już ch*j... jestem tylko tirem, nic się nie stanie, ale przecież nie będę jechał za traktorem. k***a..... i jeszcze tempe dzidy komentują że dobrze zrobił. posrało was do reszty?

rozkurw

2012-10-28, 13:12
Szczerze mówiąc nie trafiło mi sie jeszcze żeby czegoś co potrzebuje nie było na półkach...no może raz....teraz juz wiem dlaczego.

Millduck

2012-10-28, 13:15
Żeby było jasne - wszystko zależy od prędkości traktora. Jeżeli jechał poniżej 30 km/h (lub coś koło tego), to jest traktowany jako pojazd wolnobieżny i można go wyprzedzać na ciągłej, ale tam była wysepka, więc i tak mandat by był. Jeśli jednak jechał szybciej to, zwłaszcza przy takich warunkach pogodowych, lepiej jednak poczekać, bo zazwyczaj zakaz wyprzedzania nie obowiązuje na odcinku dłuższym niż kilka kilometrów.

stery_srh

2012-10-28, 13:17
mihaueeek napisał/a:

Jechałeś kiedyś samochodem ciężarowym ? Wiesz na jakiej wysokości jest kabina ? Wiesz jaka jest zajebista widoczność ? Jak nie to sp***alaj, lepiej wyprzedzać na ciągłej niż wlec się jak p*zda i ruch blokować ale pewnie dla Ciebie ograniczenie do 70 to jazda 68. Zauważyłem, że na sadolu mamy samych k***a przepisowych kierowców.


Jechałem, wiem i co? Tymbardziej dzięki takiej widoczności, dobry kierowca powinien odpowiednio wcześniej sobie delikatnie zwolnić, zrobić dystans, żeby po przejechaniu odcinka na którym się wyprzedać nie powinno, ładnie i bez przypału przeskoczyć zawalidrogę.
Wiem też, jak ciężko jest napędzić załadowany skład (zwłaszcza pod górkę), mając nawet z 420 kucy do dyspozycji.
Ale znam też takich cwaniaków w twoim wieku, którzy posadzili składy w przydrożnych rowach, albo narobili komuś biedy, bo wydawało im się, że są tacy zajebiści i wszystko mogą na drodze.
Dla mnie jedynym usprawiedliwieniem na wyprzedzanie w niedozwolonych miejsach jest sytuacja, gdy czeraśniak wpie**oli niemalże pod koła i zamiast się napędzić, to się turla jak żółw.
Aha, co do ograniczeń prędkości, to przyznaję, że często zdarza mi się nie stosować, ale to chyba jedyne wykroczenie jakie zdarza mi się popełniać na drogach, ale nie uważam, że robię dobrze. ;-)

oroboros

2012-10-28, 13:18
Tak bo tir to osobówka, wyprzedzi w 10 sekund później.
Sam jestem kierowca na miedzynarodowce i po prostu tak sie robi. Jak widzisz traktor, kombajn, czy cokolwiek co jezdzi wolno a samemu sie jest napedzonym i widzi sie ze nic nie ma z nad przeciwka to sie wyprzedza. Proste.

Najlepsze sa posty "poczkea 10 sekund pozniej wyprzedzi". HAhahahah Jak juz zhamuje do predkosci traktora to pozniej zanim zlapie predkosc do wyprzedzenia to caly manewr razem 5 minut, ciezko zeby nic z przeciwka nie jechalo przez ten czas. I jakby go tutaj nie wyprzedził to pewnie by jechał za az by laskawie z drogi zjechal albo po prostu gdzies skrecił.

Sam raz kiedys jechalem za traktorzysta w francji dluuuuuugie 45km z predkoscia 25km/h bo sie nie dało wyprzedzić odrazu, a pózniej to z 5 minut zajmuje takie wyprzedzenie bo zanim sie maszyna znowu nabuja....

A tutaj tacho zapie**ala, zaraz trzeba parkingu szukac pauze krecic jak nie to 2tys mandatu a jak w zlym kraju złapia to i do wiezienia można za przej***ne tacho isc.

Tak, żę pie**olenie ludzi co nie maja pojecia jest najlepsze.

wikto

2012-10-28, 13:23
powystroju krajobrazu wnioskuje, ze nagranie z wczoraj :D

straatveger

2012-10-28, 13:30
o 10 otwierają a później się dziwią że pieniedzy nie ma !


Swoją droga, miałmiejsce to wyprzedzał, nie będzie popierdał przecież za jakąś zj***ną Yarisko 1.2 40 km na godzinę

:D

stery_srh

2012-10-28, 13:36
oroboros - widzę, że jesteś praktykujący. ;-)
Skoro tak, to wiesz pewnie też, że tacho u nas wkraju, to z reguły fikcja. Za granicą też nie rzadko. Patenty są i na stare mechaniczne, jak i na elektroniczne tachografy. Dlatego kierowcy często jeżdżą przmęczeni, nie wyspani...
oroboros napisał/a:

Tak bo tir to osobówka, wyprzedzi w 10 sekund później.
Sam jestem kierowca na miedzynarodowce i po prostu tak sie robi. Jak widzisz traktor, kombajn, czy cokolwiek co jezdzi wolno a samemu sie jest napedzonym i widzi sie ze nic nie ma z nad przeciwka to sie wyprzedza. Proste...


Czyli nadal uważasz, że takie numery, to nic złego? Ciężarówki mogą być ponad prawem? Takich pojebów powinno się eliminować zza kierownicy. Nikt ci nie każe jeździć ciężarówką, jak ci nie pasują obowiązujące przepisy, to zmień fach, nim komuś zrobisz krzywdę przez swoją głupotę i pewność siebie. Inaczej będziesz śpiewał, gdy w końcu kogoś rozpie**olisz, dlatego, że nie chciało się jechać za traktorem.
Będziesz wtedy siedział i płakał jak mała dziewczynka, że wolałbyś się turlać za nim nawet godzinę, żeby tylko móc cofnąć to co się stało. Znam takie przypadki.

oroboros

2012-10-28, 13:58
stery_srh napisał/a:

oroboros - widzę, że jesteś praktykujący. ;-)
Skoro tak, to wiesz pewnie też, że tacho u nas wkraju, to z reguły fikcja. Za granicą też nie rzadko. Patenty są i na stare mechaniczne, jak i na elektroniczne tachografy. Dlatego kierowcy często jeżdżą przmęczeni, nie wyspani...

Czyli nadal uważasz, że takie numery, to nic złego? Ciężarówki mogą być ponad prawem?



Po 1 Nie ma czegos takiego jak sposoby na tachograf. Nie ma róznicy czy jest analogowy czy cyfrowy dziala w ten sam sposób. Można go oszukać jak połozy sie mocny magnes w odpowiednim miejscu.

A pózniej szef cie wysle na anglie, jedziesz i łapie sie WOSA (odpowiednik polskiego ITD). Pierwsze co sprawdzaja to czy nie było zakłocone działanie ipulsatora skrzyni biegów. Jak było to do 2 tysiecy funt kary (12 tysiecy złotych). I nie ważne czy tacho kreciłes 3 tygodnie temu, to wszystko mozna odczytać do 28 dni. Nie ważne, ze zrobiłes to tylko na 4 minuty, żęby zrobic miejsce kolesiowi na parkingu i nie chciales przerwac pauzy.

2.Jeśli chodzi o te ponad prawem to zalezy w jakim kraju jedziemy. Ja po polsce akurat ciezarowym nie jezdze bo nie ma tu zleceń. Ale z tego co troche osobowym zjedziłęm to nie wiem jaki frajer tutaj jezdzi według przepisów. Znaki typu "ograniczenie 40kmh na odcinku 20km" np. w Zgorzelec-Bogarynia. A droga tak szeroka ze niemalze 2 pasmowa. To w innych setkach miejsc były jakies roboty drogowe kilka lat temu, panowie skonczyli ale znaki zostały - ograniczenia w jakis polach 30km/h bez odwolania po 10km do najblizszej wiochy. Bezsensowne w ogole nie uzasadnione ograniczenia.

I własnie jak człowiek na odcinku 20 km, mija 15 znaków to sie pozniej na to nawet uwagi nie zwraca. Czasami żadko sie zdazy ze stoi znak, który ma prawdziwy sens ale taki tez sie ignoruje bo go sie bierze za jeden z tych pozostawionych ch*j wie po co.


A w innych krajach takich jak np. Niemcy to nie ma takiego syfu. Nie ma znaków ktore nie maja uzasadnienia. Czesto ogracziczenia sa podwójne (w deszczu np.80 bez deszczu 110). Albo czasowe ze od 10 do 16 zakaz wyprzedzania. I tam jak widze taki znak to sie stosuje. I nie chodzi tutaj o mandat, tylko o to, że własnie po coś on tam stoi nie bez powodu.

We włoszech np. jak wyprzedzasz na zakazie wyprzedzania to odrazu prawo jazdy zabierają i nie interesuje ich czy ty polak, rusek, niemiec i czy to twoje 1 wykroczenie. Ale tam tez te znaki stoja nie bez powodu w przeciwienstwie jak u nas.

Ogólnie chodzi o to, że kierowca musi mieć głowe na karku i myślec co robi. Czasami nawet bezpieczniej jest wyprzedzic na podwójnej bo nic nie jedzie, widocznosc na najblizsze kilka kilometrów etc.
A czasami trzeba jechac tak jak ja te 20-40 kilometrów zeby trafic okazje. To wszystko zalezy od kierowcy i dlatego kierowcy CE maja psychotesty, i badania techniczne robione z prawdziwego zdarzenia.

Chociaz rózne asy wywiadu sie trafiają.

stery_srh

2012-10-28, 14:04
oroboros napisał/a:

...Ogólnie chodzi o to, że kierowca musi mieć głowe na karku i myślec co robi. Czasami nawet bezpieczniej jest wyprzedzic na podwójnej bo nic nie jedzie, widocznosc na najblizsze kilka kilometrów etc...


I tu się zgadzamy - zdrowego rozsądku nie zastąpią żadne znaki. Dużo zależy od okoliczności.

Gemmil

2012-10-28, 14:30
oroboros napisał/a:



Po 1 Nie ma czegos takiego jak sposoby na tachograf. Nie ma róznicy czy jest analogowy czy cyfrowy dziala w ten sam sposób. Można go oszukać jak połozy sie mocny magnes w odpowiednim miejscu.

A pózniej szef cie wysle na anglie, jedziesz i łapie sie WOSA (odpowiednik polskiego ITD). Pierwsze co sprawdzaja to czy nie było zakłocone działanie ipulsatora skrzyni biegów. Jak było to do 2 tysiecy funt kary (12 tysiecy złotych). I nie ważne czy tacho kreciłes 3 tygodnie temu, to wszystko mozna odczytać do 28 dni. Nie ważne, ze zrobiłes to tylko na 4 minuty, żęby zrobic miejsce kolesiowi na parkingu i nie chciales przerwac pauzy.

2.Jeśli chodzi o te ponad prawem to zalezy w jakim kraju jedziemy. Ja po polsce akurat ciezarowym nie jezdze bo nie ma tu zleceń. Ale z tego co troche osobowym zjedziłęm to nie wiem jaki frajer tutaj jezdzi według przepisów. Znaki typu "ograniczenie 40kmh na odcinku 20km" np. w Zgorzelec-Bogarynia. A droga tak szeroka ze niemalze 2 pasmowa. To w innych setkach miejsc były jakies roboty drogowe kilka lat temu, panowie skonczyli ale znaki zostały - ograniczenia w jakis polach 30km/h bez odwolania po 10km do najblizszej wiochy. Bezsensowne w ogole nie uzasadnione ograniczenia.

I własnie jak człowiek na odcinku 20 km, mija 15 znaków to sie pozniej na to nawet uwagi nie zwraca. Czasami żadko sie zdazy ze stoi znak, który ma prawdziwy sens ale taki tez sie ignoruje bo go sie bierze za jeden z tych pozostawionych ch*j wie po co.


A w innych krajach takich jak np. Niemcy to nie ma takiego syfu. Nie ma znaków ktore nie maja uzasadnienia. Czesto ogracziczenia sa podwójne (w deszczu np.80 bez deszczu 110). Albo czasowe ze od 10 do 16 zakaz wyprzedzania. I tam jak widze taki znak to sie stosuje. I nie chodzi tutaj o mandat, tylko o to, że własnie po coś on tam stoi nie bez powodu.

We włoszech np. jak wyprzedzasz na zakazie wyprzedzania to odrazu prawo jazdy zabierają i nie interesuje ich czy ty polak, rusek, niemiec i czy to twoje 1 wykroczenie. Ale tam tez te znaki stoja nie bez powodu w przeciwienstwie jak u nas.

Ogólnie chodzi o to, że kierowca musi mieć głowe na karku i myślec co robi. Czasami nawet bezpieczniej jest wyprzedzic na podwójnej bo nic nie jedzie, widocznosc na najblizsze kilka kilometrów etc.
A czasami trzeba jechac tak jak ja te 20-40 kilometrów zeby trafic okazje. To wszystko zalezy od kierowcy i dlatego kierowcy CE maja psychotesty, i badania techniczne robione z prawdziwego zdarzenia.

Chociaz rózne asy wywiadu sie trafiają.




grzechu86tonie

2012-10-28, 15:02
jak sie c**a ciagnie 20km/h za ciagnikiem to co sie dziwic zanim predkosc wytraci takim skladem i zanim sie rozpedzi to sam bym tak zrobil

cartman11

2012-10-28, 15:47
c**a ? Generalnie fajnie być pr0 kierowcą w internecie.
Nawet nie wiesz jakim autem Ona jedzie, jeśli nie chce wyprzedzać to nie musi przecież, może ma słabe autko i została z tyłu, żeby go wziąć z rozpędu jak sie skończy podwójna ciągła, zamiast idiotycznie siedzieć mu na ogonie. Fajnie sobie gadać ze stołeczka przed komputerem.

To, że droga jest czyimś miejscem pracy nie oznacza, że może sobie wszystko, z drugiej strony ograniczenia w PL faktycznie bywają ustawione debilnie.

Jaanek

2012-10-28, 16:42
Tyle sracie o przepisach, a o tym, ze zawalidroga ma obowiazek zjechania co jakis czas na bok jesli przez niego robia sie korki to nikt nie wspomnial...

Szybka akcja, 20 sekund i po manewrze wiec nie wiem o co chodzi.