18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

DAG Alfred Nobel - poniemiecka fabryka amunicji

Sumek • 2012-04-10, 10:28
Film przedstawia pozostałości po kombinacie fabryki amunicji w okolicach dawnych Krzystkowic, a obecnie Nowogrodu Bobrzańskiego w województwie Lubuskim. Budowę tego olbrzymiego kompleksu rozpoczęto w 1940 r., a całe przedsięwzięcie, w niemieckim stylu, oznaczono kryptonimem "Ruester"


ru_ziolo

2012-04-10, 14:13
W paintballa sie fajnie tam naciera :)

ffuunnkkyy

2012-04-10, 15:49
Nic tylko następnego Hostela kręcić

Lol1982

2012-04-10, 16:06
Poda ktoś nazwe nutki jak zna ?

ZimnySkurwiel

2012-04-10, 16:10
k***a, sekundę przed włączeniem tego filmiku oglądałem filmik z taką samą muzyką
a nazwa muzyki to Brand X Music - Bring The Pain

Tumislav

2012-04-10, 20:12
swietne miejsce! u mnie w miescie jest stara fabryka benzyny syntetycznej. chodzac nocami po bunkrach mozna sie sie osrac po pachy :)

mrlewy

2012-04-10, 20:18
W Bydgoszczy też jest opuszczony kompleks tej firmy z czasów II wojny światowej, a w w lesie wszędzie dookoła można spotkać schrony przeciwlotnicze z napisem DAG Fabrik Bromberg Schalfcośtamcośtam.

Re...........ms

2012-04-10, 20:39
Znacie jakieś inne tego typu miejscówki może macie mapy? Mam na myśli poniemieckie konstrukcje.. najlepiej na terenach mazurskich.

naczosełe

2012-04-10, 20:50
@up Odwiedziłeś Wilczy Szaniec? W okolicach są jeszcze jakieś inne pozostałości, odnowione w jakieś tam części, a no i Węgorzewo godne obadania.

buer2008

2012-04-10, 21:04
Mieszkam kilkanaście kilometrów od Nowogrodu Bobrzańskiego, po przeciwnej stronie Krosna Odrzańskiego, a nawet nie miałem pojęcia że taki kombinat tam istnieje...

Mi...........an

2012-04-10, 21:11
Dla mnie to przykład wielkiego marnotrawstwa komuny. Po wojnie Polska strasznie wyniszczona przez okupantów potrzebowała wszystkiego, a tu proszę. Zmarnowany ogromny teren, hale produkcyjne, zaplecze socjalne. Wszystko w gówno się obróciło. Wybudowane za pieniądze rzeszy czyli za to co rzesza ukradła, przez niewolników zamkniętych w obozach koncentracyjnych. Wystarczyło wdrożyć produkcję nawet nie broni a czegokolwiek co było akurat potrzebne. Ale nie! Bo niemieckie, to śmierdzi. A w gruncie rzeczy tylko przez niemców budowane. I jak ten nasz kraj miał się rozwijać przez te 44 lata czerwonej władzy skoro marnowanie było na porządku dziennym. I nie jest to jedyny przykład. Na terenie naszej Ojczyzny jest wiele takich obiektów.

eskel_jsk

2012-04-10, 21:14
Świetny materiał. Rewelacyjnie zmontowany. Szacunek dla twórców.

Demolka90

2012-04-10, 21:16
Zasrana komuna wszystko w ruinie przez nich , rozkradzione rozwalone zaniedbane.. szkoda gadac to nie 2 wojna zrujnowala Naszą kraj tylko komuna ZSSR i w sumie komunisci ciagle rządzą dlatego nic z tym nie zrobia w niemczech albo w usa juz by wielkie muzeum na caly świat z tego zrobli w polsce bd stalo az sie zapadnie pod ziemie szlak mnie trafia ile jest takich budynkow mieszkam w bydgoszczy a niej sa az 4 opuszczone browary!! ..... i pozostalych miejsach nie mowie bo szkoda gadac ale jest tego mnostwo.....szkoda gadac ide grac

Maczozer

2012-04-10, 21:18
buer2008 -> ja to samo :D Jeszcze w Żarach jest strzelnica w murze są jeszcze głęboko pociski zachowane , na dole jest wejscie z tego co widziałem ale nie wchodziłem tam bo trzeba się nieźle natrudzić by do środka wejść . Bunkry jest ich mnóstwo w rejonach '' lotniska ''