18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czyszczenie kompa

Flodzia • 2022-09-09, 17:35

Bynajmniej nie pędzlem do rozświetlacza :-D

pazuzu

2022-09-09, 20:09
Love_is_Love napisał/a:

Zasadniczo, to w użytej przez Flodzie konstrukcji zdaniowej:
""
Było to poprawne zastosowanie tej partykuły przeczącej. Tak więc nie wiem kto Ci te piwa stawia. Pewnie tacy specjaliści języka polskiego jak Ty



No nie jestem taki pewien, podstaw w słowo bynajmniej słowo przynajmniej, sens wypowiedzi pozostaje taki sam więc chyba nie jest poprawne.

Szary_Jeleń

2022-09-09, 20:35
Heliar napisał/a:

No ja pie**ole musiałem sprawdzić co to k***a jest ten "pędzel do rozświetlacza" i wychodzi, że to ustrojstwo do nakładania szpachli na mordę. Taki film mi się przy tym poszukiwaniu wyświetlił, rano tylko sp***alać przez okno



wygląda gorzej z niż bez

rocknrolla85

2022-09-09, 21:56
Love_is_Love napisał/a:

Zasadniczo, to w użytej przez Flodzie konstrukcji zdaniowej:
""
Było to poprawne zastosowanie tej partykuły przeczącej. Tak więc nie wiem kto Ci te piwa stawia. Pewnie tacy specjaliści języka polskiego jak Ty



Bynajmniej to partykuła przecząca jak sam napisałeś, a po niej występuje "nie", więc mamy podwójne zaprzeczenie.

Love_is_Love

2022-09-09, 22:45
pazuzu napisał/a:

No nie jestem taki pewien, podstaw w słowo bynajmniej słowo przynajmniej, sens wypowiedzi pozostaje taki sam więc chyba nie jest poprawne.



No właśnie, że nie :-P
Czyszczenie kompa bynajmniej nie pędzlem do rozświetlacza
- Czyli czyszczenie kompa czymś, ale na pewno nie jest to pędzel do makijażu. Zakładam, że miał to być zgrabny żart nawiązujący do poniższej rozmowy która stała się memem:



Dając tu przynajmniej:
Czyszczenie kompa przynajmniej nie pędzlem do rozświetlacza
- Musieli byśmy przyjąć, że czyszczenie kompa jakimś gównem w puszce, jest w tym zastosowaniu rozwiązaniem lepszym (według jakieś dziwnej miary) niż pędzel do makijażu... Np. Że przynajmniej gość nie niszczy do tego celu pędzla do makijażu. Z "przynajmniej" takie zdanie jak dla mnie ma sens tylko w ustach dziewczyny której chłopak podbiera pędzle aby ścierać nimi kurze. W przeciwnym zastosowaniu, zdaje się być bez sensu, jak ch*j do kredensu ;-)


rocknrolla85 napisał/a:

Bynajmniej to partykuła przecząca jak sam napisałeś, a po niej występuje "nie", więc mamy podwójne zaprzeczenie.



To nie jest podwójne zaprzeczenie tylko wzmocnienie przeczenia.



„Bynajmniej nie” jest może trochę nieintuicyjne, ale występuje w Korpusie Języka Polskiego (https://sjp.pwn.pl/korpus/szukaj/bynajmniej.html) więc jest to jak najbardziej konstrukcja poprawna:


mamurra

2022-09-09, 22:52
Love_is_Love napisał/a:

Z "przynajmniej" takie zdanie jak dla mnie ma sens tylko w ustach dziewczyny której chłopak podbiera pędzle aby ścierać nimi kurze



A Flodzia (OP) to facet?

kowboj

2022-09-09, 23:20
co to jest na tym portalu? jak sie to znalazło :O Wiadomo co to za portal :thisissadistic:

d-_-bE.Prigozhin61

2022-09-09, 23:42
omgomgomgomg napisał/a:

jak cos to -
W środku umieszcza się mieszaninę gazów, takich jak propan, butan, izobutan.
więc łatwopalne to jest



Są też normalne sprężone powietrza tylko by sprężyć gaz atmosferyczny potrzebne jest większe ciśnienie i opakowania są grubsze przez co znacznie droższe to jest

radek225

2022-09-10, 00:15
Za to logo p*zdoka życzę tobie, byś zdychała na raka. Ale nie tak normalnie, tylko w najcięższych konwulsjach. Byś do ostatniej sekundy była świadoma umierania, a by najmocniejsze opioidy nie pomagały. By mordą, p*zdą i dupą wychodziły tobie kalafiory, i by ksiądz oraz odziałowe na twój widok rzygały. Byś nie mogła się wysrać do kaczki, ani iść do kibla. Ty różowy, pszczółkowy pomiocie z samego piekła, tocząca jak nowotwór tę stronę.

Myxxer

2022-09-10, 02:18
żmij napisał/a:

Bynajmniej...
ja pie**olę...



przynajmniej jakaś ładna?

ch...........ik

2022-09-10, 20:32
Czemu to się zapaliło?

MortiCRX

2022-09-12, 12:51
Co drugi matoł tak się przeraził "bynajmniej", że każde użycie tego wyrazu traktuje jako błąd który można wytknąć :D "Bynajmniej" zostało użyte tu poprawnie dzbany.