18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czym jest bozon Higgsa ?

PsychoGhost • 2013-10-15, 20:42
Z cyklu: "Sadistic uczy i bawi" Dla ciekawych świata sadoli przedstawiam filmik o słynnym bozonie Higgsa.


Da...........us

2013-10-16, 00:09
Pytania się mnożą, odpowiedzi sumują...

Bociek

2013-10-16, 00:10
KMD napisał/a:

Ja dzisiaj sobie myślałem i wymyśliłem, że kiedy nauczymy się podróżować znaaaacznie szybciej od światła i zaczniemy zapie**alać jak najdalej od Ziemi, to z daleko można zobaczyć, co się działo u nas kilka tyś. lat temu...


Niestety, wraz ze wzrostem prędkości rośnie też masa, prędkości światła niestety nie można dobić, ale można się zbliżyć,(pomijając potrzebne ilości energii) wtedy Twoja masa i załóżmy statku kosmicznego zaczęłaby nagle rosnąć, przy prędkości światła ważył byś nieskończenie wiele. Niestety wtedy byś się zapadł pod własnym ciężarem, a ze względu na małą masę to byś przeistoczył się w małą czarną dziurkę która natychmiast by wyparowała, to tak żeby popsuć Twoje marzenia :D

Pyk! wykres wzrostu masy wraz z prędkością

contowsky

2013-10-16, 00:21
ni ch*ja nic nie zrozumiałem

GerWaZyProtaZy

2013-10-16, 00:35
Jakiś pedał to czytał, to nic nie zrozumiałem.

CaveCake

2013-10-16, 07:23
Czy te pola o których mówią w tym filmiku mają jakiś związek z eterem, którego istnienie obalili Michelson i Morley?

Ka...........ro

2013-10-16, 07:40
Bociek napisał/a:


Niestety, wraz ze wzrostem prędkości rośnie też masa, prędkości światła niestety nie można dobić, ale można się zbliżyć,(pomijając potrzebne ilości energii) wtedy Twoja masa i załóżmy statku kosmicznego zaczęłaby nagle rosnąć, przy prędkości światła ważył byś nieskończenie wiele. Niestety wtedy byś się zapadł pod własnym ciężarem, a ze względu na małą masę to byś przeistoczył się w małą czarną dziurkę która natychmiast by wyparowała, to tak żeby popsuć Twoje marzenia :D

Pyk! wykres wzrostu masy wraz z prędkością
Obrazek



Teoretycznie można podróżować szybciej niż światło, wykorzystując most Einsteina-Rozena. Do pokonania wielkich odległości wykorzystuje się zagięcie czasoprzestrzeni czy też inaczej zwany tunel czasoprzestrzenny. Pozwala on na pokonywanie odległości szybciej niż światło, bez przekraczania samej prędkości światła. Oczywiście na dzień dziesiejszy są to nadal tylko rozważania teoretyczne.


Lares86

2013-10-16, 09:09
Kur5wa, ale kac.

Camel_06

2013-10-16, 10:53
Nie rozumiem, jestem filologiem.

pi...........ja

2013-10-16, 12:08
Jak ja usłyszałem o tym bozonie nadającym masę, to od razu wymyśliłem jego militarne użycie. Miotacz bozonu, który wniknie we wrogów tak, że nie będą mogli się ruszyć od ciężaru. Czołgi zapadłyby się w ziemię a ludzie ginęli zmiażdżeni ciężarem własnego ciała :)