18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy napisy są lepsze od lektora ?

thomi453 • 2013-10-03, 21:07
Ostatnio opublikowałem temat z fragmentem serialu Kasia i Tomek, dokładniej to rozmowę z taksówkarzem. Niektórzy narzekali że pipanie ich wkurza. :)

Dziś przedstawiam fragment filmu Pulp Fiction (1994)
W filmie jest wiele przekleństw czytanych przez lektora.



Ja wybieram lektora :mrgreen:

Aksal

2013-10-04, 23:17

Jak już jesteśmy przy lektorach, którzy czytają przekleństwa :D

Ja generalnie nie trawię filmów z lektorem, chociaż da się to przeżyć. Lepsze to, niż napisy zrobione przez kompletnego cymbała. Na stronach z serialami online, są odcinki That 70's show z napisami zrobionymi ewidentnie przez kogoś, kto angielski kojarzy w podobnym stopniu co Nikoś Dyzma. Prawdopodobnie wj***ł tylko angielskie napisy do translatora i popoprawiał część, a przynajmniej raz na odcinek pojawia się magiczny nawias (nie wiem o co chodzi). No do ch*ja pana, po co w ogóle robić coś takiego?

ŁysaGłowa

2013-10-04, 23:17
Ot wyjątek nie stanowiący reguły.

Magik2501

2013-10-04, 23:42
W rany, zależy od filmu.
Taki Pulp Fiction czy Przekręt czy Lock, stock and two smocking barrels są super lektorem.
Ojca Chrzestnego nie wyobrażam sobie inaczej niż z napisami.
A taki Shrek czy Epoka Lodowcowa tylko z dubbingiem.


glowonog

2013-10-05, 00:09
ja oglądam tylko z napisami (a czasem i bez jak tematyka nie jest skomplikowana) bo uwielbiam poznawać różne akcenty i mowę potoczną

Ra...........py

2013-10-05, 02:30
Najlepsze rozwiązanie to po prostu znajomość języka angielskiego. Wyj***ne mam na lektorów czy napisy. Czasem jakieś słowko nie zrozumiem ,wiadomo nikt nie jest idealny, to wtedy ryps google translate i zasób poszrzony. Teraz mamy takie możliwości do edukacji a większość osób przepuszcza to między pośladkami w dupie. Pozdro dla kumatych

noobeksaibotek

2013-10-05, 03:56
thomi453 napisał/a:

icek Berg

No właśnie na filmweb ludzie piszą że nie wiedzą o czym film jest :) Wg mnie jest o nieporozumieniach, wpadkach i głupocie które możemy spotkać każdego zwykłego szarego dnia. :) Trzeba uwzględnić że dla gangsterów zwykły dzień wygląda trochę inaczej :)



film jest o odkupieniu/przebaczeniu.

kudi88

2013-10-05, 09:09
Ten jest do pupki widzisz jaki fajny ? ;)

Catar

2013-10-05, 10:33
Ktos mi powie, z ktorego to odcineka southparka jest fragment, który Aksal wstawil?

dram09

2013-10-05, 14:49
Catar napisał/a:

Ktos mi powie, z ktorego to odcineka southparka jest fragment, który Aksal wstawil?



South Park Bigger Longer & Uncut ( Polski tytuł Miasteczko South Park ) czyli po prostu pełnometrażowy.

Sosen9

2013-10-05, 21:10
Dzieci stare filmy zobaczyły i wstawiają z kultowych filmów wyrywki myśląc, że odkryły ósmy kontynent,

Qwertyliusz

2013-10-10, 01:22
A może byście zaczęli wklejać filmiki przez player z Sadola, bo YT Player mam zablokowany w pracy...