18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy jeśli drzewo upada to wydaje dźwięk

itemeczek • 2012-05-20, 16:01
Ciekawa rozmowa podczas gry w TF2 :mrgreen:
angielski wymagany :emo:


DR_DRE

2012-05-21, 09:59
Widzę filmik po angielsku nikt nie komentuje bo nikt nie rozumie ?
Mniejsza, w filmiku pięknie pokazują "wyższe wykształcenie oraz wiedzę powszechną" amerykanów, gość wytłumaczył to w logiczny sposób między innymi fali dźwiękowej a rekcja była taka jak by im tłumaczył fizykę termojądrową. Pewnie dlatego tyle piw daliście :D

.:...........:.

2012-05-21, 10:03
DR_DRE napisał/a:

Widzę filmik po angielsku nikt nie komentuje bo nikt nie rozumie ?



Tak, podobnie jak ludzie dający spację między wyrazem a pytajnikiem.

TheColt

2012-05-21, 12:54
DR_DRE

mój ty lingwisto ty, ty taki mądry oh ah :soproudofyou: :spermshot:

Leouch

2012-05-21, 17:09
strzały zagłuszają i ch*ja słyszę :(

.:...........:.

2012-05-21, 17:10
Leouch napisał/a:

strzały zagłuszają i ch*ja słyszę :(



Opisz jaki to dźwięk. :roll:

Pleso93

2012-05-21, 17:13
Linekk napisał/a:

Opisz jaki to dźwięk. :roll:



Fap, fap, fap? :amused:

Nygus93

2012-05-21, 17:58
on by zdał mature z polskiego

Rynsztof

2012-05-21, 18:01
Team Fortress jest zajebiste.

kelgar1992

2012-05-21, 18:42
Jeżeli dobrze słyszę to zadał pytanie jakie zadał Hume, Czy drzewo które upada w lesie, w którym nikogo nie ma, wydaje dźwięk? Czysto filozoficzne pytanie na które nie ma odpowiedzi.

Jeżeli spojrzymy na to pytanie od strony empirycznej odpowiedz jest negatywna, nie wydaje dźwięku, ponieważ nie ma nikogo kto mógłby to zarejestrować. (tak odpowiada koleś w filmie, o ile się nie mylę). Jedak jeżeli spojrzymy na ten problem od strony hiperracjonalizmu lub arystotelesowskiego racjonalizmu, choć można też na to spojrzeć od strony platońskich idei, dojdziemy do wniosku, że drzewo takowy dźwięk wyda, dlaczego? Ponieważ kiedy mówię, "drzewo które spada w lesie" to Twojej głowie pojawia się idea tego drzewa oraz dźwięk jaki jest związany z jego upadkiem. Więc pytanie jest bez odpowiedzi. Ta dam takie trudne to to nie jest.

Spoon9

2012-05-21, 18:43
@kelgar1992 ma rację, to jest filozoficzne pytanie George'a Berkeley'a
Generalnie chodzi o to że fala która rozchodzi się w powietrzu jest dźwiękiem dopiero gdy ktoś to usłyszy. Mózg przetwarza impuls wysłany z uszu, które dobrały rozchodzące się fale. Tak samo z kolorami które są tak naprawdę falami. Istnieją tylko w naszych umysłach

W

2012-05-21, 18:44
kelgar1992, to chyba obejrzeliśmy inny filmik :roll:
Spoon9, czyli sugerujesz, że dźwięki z zakresu niesłyszalnego dla człowieka nie są dźwiękami, bo ich nie słyszymy?

kelgar1992

2012-05-21, 18:54
Słychać strzały, więc nie ogarnąłem. Ogółem to pytanie jest jednym z ciekawszych pytań empirystów. Myślałem że Hume a jednak Berkeley.

Spoon9, Czy w XIII w. istnieją bakterie. Oczywiście że nie ponieważ nie możemy w XII wieku udowodnić ich istnienia. Chodzi o to z jakiego paradygmatu wyjdziesz. Chodzi o postrzeganie świata, przez człowieka, człowiek nadaje ramy światu. Dźwięk którego nie słyszy człowiek nie istnieje jako idea w naszym mózgu ponieważ nie możemy go postrzegać ani go opisać. W świecie nauki lub w świecie psów istnieje, lecz dla nas jako naturalistyczego bytu takowy dźwięk nie istnieje.

Leouch

2012-05-21, 18:55
Linekk napisał/a:



Opisz jaki to dźwięk. :roll:



Brzmi jak szogun w gta sa nandreas

Spoon9

2012-05-21, 18:57
Dźwięk i to co widzimy w tej formie istnieje tylko dla nas. Nie wiem dlaczego piszesz o bakteriach, trochę tak z dupy to wziąłeś