18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czołg w Syrii

~LegendarnyZiom • 2013-01-25, 18:24
Zdrowo pie**olnęło. :szczerbaty:


misfire

2013-01-25, 20:58
Chyba to to t72. Widać wybuch w okolicy wierzy w trakcie strzału, chwile potem dym i ogień z włazów i lufy. Tankoje te miały mała wade. Za wiki "Wyszła też druga poważna wada: trafienie czołgu często powodowało zapalenie ładunków miotających znajdujących się na dnie wieży i albo urywało wieżę w potężnym wybuchu (wybuch potrafił być tak silny, że jeden z czołgów Abrams znajdujący się w bezpośredniej bliskości eksplodującego T-72 został poważnie uszkodzony), albo czołg palił się i nagrzewał do takiej temperatury, że topiły się na nim elementy." Coś poszło nie tak w środku. Mi to wygląda na źle składowana amunicje.

Film zacny!

Tu podobne fajerwerki z t72:
to nie fake, jest allah akbar





rakieta.

el...........iz

2013-01-25, 21:14
AwesomeBoar napisał/a:

@PustySocho
Któryś coś zj***ł: pocisk zamiast zostać wystrzelonym, wyj***ł w środku. A jak wyj***ł w środku to i cały zapas amunicyjny wyj***ł i ropa .


zbiorniki w tych czołgach są nad gasienicami a tam w środku sie zapaliło

misfire napisał/a:

Chyba to to t72. Widać wybuch w okolicy wierzy w trakcie strzału, chwile potem dym i ogień z włazów i lufy. Tankoje te miały mała wade. Za wiki "Wyszła też druga poważna wada: trafienie czołgu często powodowało zapalenie ładunków miotających znajdujących się na dnie wieży i albo urywało wieżę w potężnym wybuchu (wybuch potrafił być tak silny, że jeden z czołgów Abrams znajdujący się w bezpośredniej bliskości eksplodującego T-72 został poważnie uszkodzony), albo czołg palił się i nagrzewał do takiej temperatury, że topiły się na nim elementy." Coś poszło nie tak w środku. Mi to wygląda na źle składowana amunicje.

Film zacny!

Tu podobne fajerwerki z t72:
to nie fake, jest allah akbar





rakieta.

był allach adbar jest piwo!! ;)

owek

2013-01-25, 21:28
Widać ewidentnie że dostał czymś w bok w okolicach wieży a wystrzał właśnie w tym momencie mógł nie być do końca kontrolowany. Załodze daje 2-3 sekundy życia, koleś który wychodzi zza czołgu na 100% nie był w środku tak czy inaczej przeżył własną śmierć ;)

zygmuntor

2013-01-25, 21:52
Tu macie link do filmu w HD https://www.youtube.com
/watch?v=U0HuGxYkRVQ
(link musiałem podzielić, bo sadistic nie pozwala wklejac linków z yt)

1. koleś nie był w czołgu, był obok (piechur, ktoś z załogi - nie wiem)
2. Czołg dostał czymś z zewnątrz od tyłu - RPG lub cos podobnego - widac jak go trafia jak się ogląda klatka po klatce
3. Koleś, który ucieka około 0:32 o mało co nie zalicza headshota - strzelają do niego z broni ręcznej, widać to na filarze

Suka_Blyat

2013-01-25, 22:26
Pierwszy był wybuch od tyłu wieży

Więc najpewniej dostał czymś w tył co następnie odpaliło załadowany pocisk w komorze, a potem jeszcze zapalił się ładunek amunicji i oto tak wyszło. Chyba, że ktoś ma inną teorię :]

Brokol

2013-01-25, 23:44
up
Ja myślę, że to magia kuperfilda była

bigosamigos77

2013-01-25, 23:47
WoT:

Trafili nas w przedział amunicyjny

Czołg zniszczony...z wozu!!
:D

wympal

2013-01-26, 04:36
szpecem od zbrojeń nie jestem ale jest coś takiego jak ładunek/pocisk kumulacyjny, najpierw przepala pancerz a potem jara doszczętnie wszystko wewnątrz, ten co ucieka pewnie go podłożył

sternum1

2013-01-26, 07:26
jakby podlozyl ładunek to wybuch bylby pod pojazden nie z tylu wieży, pocisk kumulacyjny uderzajac w cel wybucha aby nadac gazom sile i kierunek, jak sie przyjzysz to miedzy wybuchem a zapaleniem sie amunicji mija troche czasu, w tym czasie wlasnie jest przepalany pancerz.

i wyprzedze od razu nastepne posty pociski RPG czy innego badziostwa nie zostawiaja smug za soba, tak sie dzieje tylko w grach :3

JURIJ_77

2013-01-26, 11:33
~Sklej napisał/a:

Chyba, że ktoś ma inną teorię :]



nie jestem specem od pancerki, ale jak dla mnie, to nie wytrzymał zamek działa - popatrz przy tym pierwszym wybuchu - ma on miejsce razem z podskokiem i wystrzałem z lufy (z lufy wychodzą od razu gazy prochowe) czyli jak ch*j to strzał nie wyszedł pomyślnie. A jako że T-72 jest wyposażony w automat ładujący, to zamek nie mógłby być przypadkowo otwarty podczas otrzymania trafienia i tamtędy dym by się nie wydostał ze środka na zewnątrz ... z drugiej strony - automat ładujący - niby to ruska rzecz, niby niezniszczalna, ale ciapaki na pustyni wszystko potrafią popsuć. Dodatkowo chodziły słuchy o tym, że taki automat potrafi urwać łapy osobie go obsługującej ...

czyli tak: czołg chce strzelić - część eksplozji idzie w złym kierunku, do środka pojazdu, która niszczy automat ładujący i wybuch dostaje się do przedziału bojowego - momentalnie zapala się amunicja i po akcji.

Dziedziu6

2013-01-26, 13:15
zajebiste to to :D

wympal

2013-01-26, 17:05
ale chyba są ładunki, które piechur może po prostu położyć na czołgu, odbezpieczyć i sp***olić. akurat pancerz z tyłu za wieżyczką jest chyba względnie cienki w porównaniu do reszty czołgu. i ten odstęp między wybuchem i pożarem w środku by tłumaczył ładunek(granat?) kumulacyjny.

sz...........an

2013-01-26, 17:51
Araby i czołgi.... ten filmik przypomina mi tych murzynów którzy dali małpie ak-47. To załoga coś zj***ła przy strzale, albo rygiel działa wywalił, później wystarczyło, że ciśnienie zrobiło swoje... taki parowar. Ci w środku nawet nie poczuli co się tam działo bo ich zwęgliło w pierszych sekundach :p

loop

2013-01-27, 21:05
/watch?v=U0HuGxYkRVQ

HD i zatrzymajcie w 0:05. Zobaczycie pocisk lecący w stronę czołgu.
Dziękuje, pozdrawiam.

Kurwa_Umrzyj

2014-08-25, 22:36
A taki ładny T-72...



Cytat:

Syrian arab army tank (t-72) get hit by a FSA RPG 29 during the syrian war.