18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Człowiek-motyl vs. Człowiek-zawisza

Skądinąd • 2013-01-05, 22:59
Paweł Hajncel i Artur Zawisza w jednym wywiadzie.
Ciężko skomentować bezdenną głupotę pana posła :homer:


castagir

2013-01-07, 18:11
Ja nie mam nic przeciwko temu, zeby takie akcje byly organizowane i finansowane z moich pieniedzy. To jest w koncu czesc naszego dziedzictwa kulutrowego i narodowego, ktore czyni nas polakami.

Skoro te Paliszkopy sa juz tacy rewolucyjni to niech moze najpierw zabiora sie za dupy ciapatych nierobow, ktorzy sciagaja do naszego kraju i zyja za pieniadze polskich podatnikow. Dlaczego tego nie zrobia? Bo straca elektorat, ktory stworzyli sobie wsrod pie**olonej antify, jaraczy chwastow(nie mam nic maryscie i sam jaram, ale nie laze na wpol przytowmny w koszulce "Jewstem Za Legalizacja") i innego kolorwego pedalstwa, ktorzy marza o wielkiej jednej globalnej rodzinie bez wojen, gdzie wszyscy sie rozumia i wala w dupe.

Chcecie miec oszczednosci? Spalcie cala ta partie i wszystkie kurestwo, ktore to popiera. Gwarantuje wam, ze wszyscy automatycznie poczujemy poprawe warunkow w naszym kraju.

Pozdrawiam

anonymousm

2013-01-07, 18:15
castagir napisał/a:


Chcecie miec oszczednosci? Spalcie cala ta partie i wszystkie kurestwo, ktore to popiera. Gwarantuje wam, ze wszyscy automatycznie poczujemy poprawe warunkow w naszym kraju.

Pozdrawiam



Adolf, ty żyjesz!!!

Loaloa

2013-01-07, 18:23
No to mamy piękny wkład do dziedzictwa narodowego - klapy od scieków. Zaiste wspaniała aluzja do kościelnego szamba.

Dzięki panu (p)osłowi wreszcie poznaliśmy prawdziwą przyczynę wypadku tupolewa w Smoleńsku - SAMOLOT BYŁ NIEDOKŁADNIE POŚWIĘCONY.

nekroboy

2013-01-07, 18:25
równie dobrze można zadać pytanie czemu katolik ma finansować rzeczy świeckie, stadion na euro itp.. Mamy wspólnotę i trzeba się dostosować.

Zl...........ny

2013-01-07, 18:25
Zawisza wal ten motłoch po tych lewackich ryjach, tak trzymać :->

LICH0

2013-01-07, 18:33
anonymousm napisał/a:

Libertinus,

Alina Szapocznikow ci się nie podoba?!!?
I w sumie dobrze kombinujesz, bo to nie jest sztuka do "pobobania się", ma wzbudzać zupełnie inne emocje: właśne smutek, odrzucnie, niechęć.
Masz predyspozycje do bycia koneserem sztuki nowoczesnej. Nie zmarnuj talentu, jak poucza przypowieść.



Żałosny jesteś. Też mogę stworzyć byle gówno i znawać to "sztuką nowoczesną'. Problem, że nikt tego nie kupi i nie dlatego, że brzydkie ale dla tego, że nazwisko nie jest znane, gdyby P. Picasso zesrał się na płótno i się podpisał na dole to można by to teraz sprzedać z miliony.

I jeszcze jedno.... spinacie się bo ktoś poświęcił studzienkę i kosztowało to pewnie kilka set złoty a pojęcia nie macie, że dzięki wszystkim obecnym partiom z sejmu MY POLACY jako podatnicy zapłacimy żydostwu 65.000.000.000(65 miliardów) złotych za ODSZKODOWANIA jakie MY POLACY WYRZĄDZILIŚMY żydostwu... ale o tym żadna publiczna stacja nie powie tylko odwracają takimi pierdołami uwagę.
Mam szczerą nadzieję, że wam żyłki popękają od spinania się na Kościół bo jak widać skutecznie odwracają waszą uwagę od spraw naprawdę ważnych.

black eye

2013-01-07, 18:42
sssssalaby do rana....

atha

2013-01-07, 18:42
Obaj pie**olą glupoty. Nie chce finansować ani religijnych szopek ani jakiegoś artystycznego gówna. Kiedyś budrzet państwa nie finansowal sztuki a stała ona na wyższym poziomie niż teraz. To się tyczy wszystkiego. Co jest państwowe to jest ch*jowe bo nikt za to nie odpowiada swoimi pieniędzmi i swoim nazwiskiem.

Wulfran

2013-01-07, 18:43
Według mnie to jeśli już płacimy podatki to powinniśmy także otrzymać możliwość płacenia na rzecz z której my profitujemy, tak ? Nie wiem dlaczego tutaj nagle jest wielka dyskusja czy płacić na kościół czy nie ? Czemu mówicie ogólnikowo ? Czemu nie dać zwykłemu podatnikowi szansę na wybór ? Ja np. chętnie przeznaczył bym pieniądze na drogi, Remontowanie starych kamienic lub bloków mieszkalnych lub zwalczanie drobnej przestępczości. Czemu nie ma systemu, że z całego naszego podatku wybieramy pewną część którą chcielibyśmy przeznaczyć na jeden konkretny cel i nie chodzi mi tu o kampanie typu "Przeznacz 1% swojego podatku" bo to też fajna sprawa ale nie o to chodzi. Rozumiem, też, że państwo
( Jak kłamliwe i wyzyskujące one by nie było,a wszyscy znamy prawdę ) musi przeznaczyć podatki na pewne cele( Dieta poselska i kasa dla bezrobotnych HEJA ! ). Więc przynajmniej niech pozwolą zarządzać nam połową naszego podatku. Bo czymże jest podatek jak nie pieniędzy którymi chcemy zasilić nasze państwo,miasta i obywateli czyli także nas samych. Bez takiej kontroli kasa idzie właśnie na takie cele jak sztukę i religię. No dobra fajnie dla tych którzy lubią chodzić do galerii i kościołów ale co z poważniejszymi problemami jak nasze drogi albo koleje państwowe ?

Roszpunl

2013-01-07, 18:46
Na wstępie napomnę, iż jestem zdecydowanym zwolennikiem prawicy. Zaskoczę tym, że choć prawica zazwyczaj cech*je się bardzo silną wiarą w Boga, ja mam nieco sceptyczne podejście. Może Bóg jest, może go nie ma, jedno jest pewne. Demoralizacja kościoła jest wszechobecna i to najbardziej mnie obrzydza w tym wszystkim. Teraz do konwersacji obu panów.

Po pierwsze, państwo/województwo/gmina/miasto odpowiada za rozwój kulturalny. Nie widzę sprzeciwu dlaczego miasto nie miałoby wspomagać czegoś takiego jeśli szeroka rzesza (nieprzyjemne słowo, wiem) ludzi jest za taką inicjatywą. To jest nic innego jak jedność. Wystawy sztuki nowoczesnej - sztuka jest jaka jest. Jednych może interesować, innych niekoniecznie ale tak jak już wspominałem. To leży w interesie danego miasta czy będą tam mieszkać chamy, ludzie bez kultury. Nie mówię też, że wszyscy mają iść na takie wystawy bo nie o to chodzi. Miasto powinno zaoferować szeroki dostęp do wszelakiej kultury (nooo, prócz islamu bo to zaraza). Inicjatywa popierana przez lud jest inicjatywą raczej dobrą, choć niekoniecznie. Kolejna rzecz - święcenie. Z tymi studzienkami to już lekka przesada. Most zrozumiem, szkołę lub inny budynek także, ale nie właz do studzienki. W mniemaniu kościoła święcenie ma przynieść bezpieczeństwo, opaczność i takie tam. Choć nie wierzę to nie mam nic przeciwko ażeby takie święcenie chroniło most przed zawaleniem się. Jest mi to zupełnie obojętne. Jakoś też nie wyobrażam sobie ja studzienka miałaby ochronić mi życie... ale kto wie, hehe. Tyle ode mnie

anonymousm

2013-01-07, 18:54
atha napisał/a:

Kiedyś budrzet państwa nie finansowal sztuki a stała ona na wyższym poziomie niż teraz.



Kiedy budżet nie finansował artystów? We Florencji Medyceuszy? W Krakowie Zygmunta Augusta? Warszawie Stanisława Augusta Poniatowskiego? Pierwszym krokiem USA z kryzysu 1929 roku były wielkie zamówienia publiczne na monumentalną sztukę. Nie bardzo jeszcze rozumiem, jak im to mogło pomóc, ale pomogło.

Libertinus napisał/a:



Żałosny jesteś. Też mogę stworzyć byle gówno i znawać to "sztuką nowoczesną'. Problem, że nikt tego nie kupi i nie dlatego, że brzydkie ale dla tego, że nazwisko nie jest znane, gdyby P. Picasso zesrał się na płótno i się podpisał na dole to można by to teraz sprzedać z miliony.



No proszę, a mi się wydaje, że to ty - z całym szacunkiem - jesteś żałosnym, organiczonym i cholernie leniwym typkiem. Nawet nie starasz się zrozumieć, o co chodzi w sztuce współczesnej ani o co chodzi w polityce. Kiedy tylko ddczuwasz najlżejszą trudność ze zrozumieniem danej rzeczy, uciekasz do starych sprawdzonych schematów myślowych od dziadziunia z czasów carskich:

- Nic nie warte barachło!
- Żydzi chcą nas naciągnąć!

To oczywiście niczego nie wyjaśnia ani nie rozwiązuje, ale ty czujesz się lepiej, bo ci się wydaje, że masz rozeznanie w sytuacji. Niestety to wrażenie jest błędne i będziesz coraz bardziej zagubiony i coraz bardziej sfrustrowany. (To jest: świat będzie coraz bardziej zażydzony.)

Bobikufel

2013-01-07, 18:55
jeden i drugi jąka sie jak sk***ysyn...
słuchac sie tego nie da.... poczekam na napisy -.-

ksztodrwysz

2013-01-07, 19:17
Propaganda antykościelna nigdy nie zasypia, jak lewa strona z piosenki kazika.

A zauważyliście, że oswajają nas z chinczykami, przemycajac coraz więcej wstawek informacyjnych z chin ??
Ciekawe ze nie z kuby, tam też mają komune...

Sradowazy

2013-01-07, 19:23
Czy można prosić autora posta o sprostowanie czy w 3:14 to był rzeczywiście bąk ?

Plecionkarz

2013-01-07, 20:10
Ten łysy wyp***ek nie jest antyreligijny tylko go po prostu boli, że kasa idzie na cele katolickie a nie na sztukę dzięki czemu mógłby się za darmo nawpie**alać i jeszcze grubsze dupsko mieć. Ja bym raczej zaproponował rozdział sztuko-twórstwa od państwa bo jak patrze na te wszystkie wylansowane przez media gwiazdeczki-p*zdeczki różnej maści to mnie ch*j strzela. Wciskają nam co jest sztuką, kto jest idolem, co jest modą, wzorem. A to po prostu zgraja kurew i pedziów w kolorowych ciuszkach mających dwie lewe ręce do wszystkiego. Udało się zaszczepić telewidzom pogląd, że to ludzie sztuki, inteligencja to sobie dostatnio żyją chociaż nie powinni.