18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Człowiek drzewo

sethia • 2009-05-26, 21:22
Nie wiem czy było, nie mogę tego znaleść. Koleś ma bardzo zaawansowanego brodawczaka. Wczoraj na Discovery był dokument o nim. Na codzień występuje w cyrku. Proponowano mu leczenie, odmówił.


Ąpisław

2009-05-26, 21:24
Taa... Dede się nazywał. A czy nie było tego na sadisticu? Trudno mi powiedzieć.

Wilczex

2009-05-26, 21:30
Podpis pod filmikiem mnie zmiażdżył ;)

Saia

2009-05-26, 21:41
to nie brodawczak , to jest jakaś forma ichtiozy czy cośtam , brodawczaka to ja miałem 4 razy pod językiem i miałem parę zabiegów (zapomniałem zrobić fotek bo za 4tym razem nie zszyli i miałem taką krwawiącą dziurę w języku :S) i to wyglądało zupełnie inaczej

ps. język mam NORMALNY już...

SzybkiLopez

2009-05-26, 22:52
Ziomek z filmiku ma przypadłość o nazwie Epidermodysplasia verruciformis (czyli choroba Lewandowsky'ego-Lutza). Faktycznie jest spowodowana zakażeniem wirusem brodawczaka (HPV5, 8 i 13). Przedstawiona postać jest najgorsza z możliwych, bardzo rzadka (liczba takich przypadków to z tego co wyczytałem ok 20-30), występuje praktycznie tylko u Azjatów.

A zakażenia brodawczakiem skądinąd są bardzo częste (np. zwykłe kurzajki na nogach). Tylko że nie rozwija się do takich postaci przy normalnym genotypie. Ten koleś-drzewo ma dwie sprzężone mutacje, które wraz z wirusem powodują przerost naskórka w takim stopniu. Dlatego Saia uniknął zamiany w drzewo.

Ichtioza (rybia łuska) to trochę co innego. Stan tego kolesia można pomylić na pierwszy rzut oka z rybią łuską jeżastą (Ichthyosis hystrix) typu Lamberta, gdyby nie to że ta ostatnia objawia się na całym ciele i o ile się nie myle w dodatku koszmarnie cuchnie. Poza tym ichtioza może przejawiać się na bardzo różne sposoby. Dla przykładu niemowlęca ichtioza typu arlekina polega na pękaniu naskórka noworodka, tak że skóra ma postać wysepek. Obrazek rodem z harda.

sethia

2009-05-27, 08:55
SzybkiLopez napisał/a:



Dlatego Saia uniknął zamiany w drzewo.


Hahahahahah

Ja jeszcze tylko dodam że ten koleś ma bardzo słaby układ immunologiczny i organizm nie jest w stanie sie bronić przed tą chorobą, dlatego tak szybko sie rozwija.