18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czerwone Gitary - Biały Krzyż (Opole 1969)

KimDzongIl • 2012-10-17, 22:58
Krzysztof Klenczon wykonuje piosenkę o żołnierzach wyklętych w opolu w 1969. Jego ojciec walczył w AK. Po tym występie publiczność oklaskiwała go 10min. To cud, że czerwona hołota ich wtedy nie zamknęła za ten utwór.






W naszej pamięci Żołnierze Wyklęci!

Mrzygłód

2012-10-18, 15:10
janstar,
Pewnie Dziadek dobrze sie usadowił na stołku w 45',albo zapie**alał w batalionie KBW jako zwykły szeregowy i opowiada wnuczkowi jak to on nie ganiał "bandytów" z AK
k***a aż sie nóż w kieszeni otwieram jak czytam takich imbecyli jak ten cały kotorminator.
Albo zwykły troll z niego

anonymousm

2012-10-18, 15:26
Nie wiem, skąd pomysł, że to o żołnierzach wyklętych. Zresztą, jeżeli tato K.K. był w AK, to nie musiał wcale kochać Narodowych Sił Zbrojnych, wręcz przeciwnie.

manieKSG

2012-10-18, 16:13
@up czy Ty w ogóle wiesz co mówisz?? Wielu z żołnierzy AK po wojnie wstąpiło w szeregi NSZ i walczyli ramie w ramie. Dosadnie pokazuje to jeden z najlepszych Polskich seriali. "Czas Honoru". Wszytsko co teraz jest w Polsce ze jest źle to wina tego systemu. Nie zdziwie sie jak dojdzie do zamieszek bo MY młodzi ludzie PATRIOCI mamy dość tego jak rządzi sie naszą Kochaną Ojczyzną. Jestem dumny z bycia Polakiem!!

bimbastah

2012-10-18, 19:03
Co do dawnych żołnierzy AK za czasów komuny to od razu przypomina mi się ojczulek naszych wszechmocnych i nieomylnych kaczorów który za bycie w AK i działanie 'anty' dostał w prezencie od Bieruta willę a jego synalkowie paradowali po planach filmowych za najgłębszej komuny.

Let the shit storm begin !

jcoob

2012-10-18, 21:26
Wiadomo, kto pisze historię. Żołnierze wyklęci? Jakbys jeden z drugim wielki popie**olony patrioto miał okazję pomieszkiwać, nie, przepraszam, gdyby dziadek Twój pomieszkiwał, we wsi, na którą padło podejrzenie( powtarzam: padło podejrzenie, bardzo wygodne było podejrzewać nielubianego sołtysa albo nawet głupiego sąsiada, coś jak polowanie na czarownice, i podobnie, wszystko usprawiedliwione, bo przecież cel uświęca środki) o kolaborację to inaczej byś dzisiaj nazywał tych swoich biednych żołnierzy wyklętych. Prawda jest taka, że pod przykrywką walki o ch*j wie tam co ( znaczy wiadomo o co walczyli ), byli to najzwyczajniej w świecie terroryści. Sraka jedna z drugą plują na tvn i gdzie tam popadnie, bo manipuluja media i przedstawiają fakty w wygodny sposób. I to, k***a, taka jedna sraka z drugą są w stanie zauważyć, ale jak w drugą mańkę pie**oli się, to juz ch*j. Bo czeba być antysocjalistą i antytuskiem i antykomorem i ch*j wie co tam jeszcze jest teraz modne, chociaż
Komorowski i cała ta hałastra obok socjalizmu nawet nie siedziała, więc nie wiem skąd to porównywanie tego gównianego rządu z pzpr-em. Można by sądzić, że w młodych siła i, że to młodzi stworzą nowy piękny kraj, ale tych młodych, którzy udzielają się na najróźniejszych forach możnaby zagazować, bo to żadna strata. Przeważają debile, którzy nic absolutnie nie wiedzą o danym temacie, poza tym, co wyczytają, paradoksalnie, w tym właśnie, ekhm... temacie. I ch*j mnie to swędzi tak na prawdę, ale chciałem się podrapać, no to się podrapałem

pa...........66

2012-10-19, 20:25
Psilocke napisał/a:

Szlag aż muszę znowu napisać.
Jak pomyślę o tych wszystkich żołnierzach rozlewających swoją krew za kraj (i polskość) tylko po to, żeby teraz gówniarze pisali "boshe", "jush" itp itd to mam ochotę za kałacha złapać i powybijać sk***ysynów.


to idz sie zaczac leczyc albo brac srodki to przyszle pokolenia zdecyduja o losie kraju nawet nie moje juz czy tego chcesz czy nie zz takim podejsciem zostaniesz zj***nym starym zgredem takim samym jak komuchy obecnie ktorych taka nienawiscia darzysz


a ogolnie mierzi mnie ten pseudopatriotyzm polegajacy na obrzucaniu gownem kazdego kto nie jest ultraradykalem i polegajacy na nazywaniu przeciwnikow politycznych komuchami zydami czy kim tam jeszcze.


Zeby byc patriota trzeba miec mozg a nie stac na cmentarzach i drzec morde pie**olac glupoty. Wszyscy krzykacze kipiacy jadem pod przykrywka niby historycznego patriotyzmu w wiekszosci sa niedouczonymi zjebami dla ktorych historia konczy sie na 2 wojnie wstecz czasem bitwie warszawskiej jakby wczesniej polski nie bylo.

sracie z ta martyrologia a o czasach prawdziwej swietnosci zwyczajnie nie macie zadnej wiedzy.

Barloog

2012-10-19, 21:51
@jcoob

Skąd takie fajne bajeczki wyciągnąłeś, z palca wyssałeś czy Ci jakiś niedouczony pismak/belfer zdołał w tą malutką główkę wcisnąć? Nie będę się rozpisywał, powiem tylko, że cała moja rodzina i od strony ojca i matki pochodzi z tamtych stron i nie przypominam sobie, żeby KIEDYKOLWIEK ktoś z nich napinał się na NSZ, a wręcz przeciwnie...

Przeczytałbyś coś więcej w życiu, niż tylko komentarze na YT :/

JURIJ_77

2012-10-21, 23:54
KimDzongIl napisał/a:

Krzysztof Klenczon wykonuje piosenkę o żołnierzach wyklętych w opolu w 1969. Jego ojciec walczył w AK. Po tym występie publiczność oklaskiwała go 10min. To cud, że czerwona hołota ich wtedy nie zamknęła za ten utwór.



Cytat:

"Tytułowy biały krzyż to charakterystyczny obraz polskiego krajobrazu - skromnym krzyżem z brzozowego drewna często oznaczano żołnierskie, partyzanckie mogiły, nieraz - bezimienne. Tekst piosenki wprost mówi o pamięci o poległych w boju, pochowanych w tych bezimiennych mogiłach. Brak w nim jednak wskazania przynależności narodowej czy organizacyjnej poległych, co z jednej strony nadaje mu ponadczasowości i uniwersalizmu, z drugiej pozwoliło uniknąć kłopotów z cenzurą".



dlatego. (za wiki)

Biały krzyż nie jest tylko symbolem mogiły partyzanta, ale i każdego innego poległego żołnierza - chowanego w pośpiechu i prowizorycznie.
A ogólnie każdy poległy żołnierz zasługuje na szacunek i chwilę zadumy nad jego grobem - nie zależnie czy był to żołnierz Wehrmachtu czy Armii Czerwonej - większość z nich oddała życie nie za ideę, ale za kolegów z którymi służyli. Nie wiem czy ktoś zdaje sobie sprawę co myśli żołnierz w chwili zagrożenia życia i ciągłego stresu ... patriotyzm i inne pie**ologie odchodzą w zapomnienie, liczy się tylko to co masz teraz i to, co się teraz dzieje ... no ale według dzisiejszych prawideł kto nie był w wojsku, ten wie najwięcej na temat służby i wali na forum co mu dupa wysra ...