18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czas wolny zimą - jeśli nie narty to może latanie ?

lojak • 2015-01-09, 19:19


6 stycznia 2015
Urszulin k. Nadarzyna
- 6 stopni
wiatr 2-3 m/s
temperatura odczuwalna -10/15 stopni

Temperatura nam nie straszna - oto jak bawiliśmy się na pierwszym lataniu tego roku.
Zapraszam

kzf

2015-01-11, 23:45
To musi być super uczucie zapie**alać tak w przestworzach. Ilekroć byłem na lotnisku polatać modelami tak kiedy widziałem ludzi z paralotniami po prostu samoloty na bok i obserwowałem tych gości. Już podczas latania głupiutkim modelem ma się w dupie pogodę (pakiety zasilające mają inne zdanie na ten temat), podejrzewam, że z podobną pogardą traktuje się aurę przy tym hobby :D

P.S. lojak, zrobisz tak? :D

lojak

2015-01-12, 00:00
hfbnmiuytp napisał/a:

Nie wiem dlaczego, ale Wy i spadochroniarze się nie lubicie, możesz przybliżyć nam dlaczego? :D



Po pierwsze nie jesteśmy spadochroniarzami.

Spadochrony, lotnie, paralotnie to całkiem inne dyscypliny, nasza nazywa się motoparalotniarstwo.

Nie wiem skąd masz taką informację ale w rzeczywistości wygląda to całkiem inaczej, jesteśmy zamkniętym środowiskiem i raczej każdy się zna.

kzf napisał/a:

To musi być super uczucie zapie**alać tak w przestworzach. Ilekroć byłem na lotnisku polatać modelami tak kiedy widziałem ludzi z paralotniami po prostu samoloty na bok i obserwowałem tych gości. Już podczas latania głupiutkim modelem ma się w dupie pogodę (pakiety zasilające mają inne zdanie na ten temat), podejrzewam, że z podobną pogardą traktuje się aurę przy tym hobby :D

P.S. lojak, zrobisz tak? :D



Ta figura to figura akrobacyjna na paralotni swobodnej i nazywa się infinity.

Latam od ponad 2,5 roku ale powoli chciałbym latać acro tyle że z napędem. Potrafię już jakieś loopy, rekord w spirali upadkowej -36 m/s.

Kto wie może kiedyś na jednym z moich filmów będzie infinity :)

Pozdrawiam Lojak

Dickk

2015-01-12, 00:15
Haha, widuje was czasem. Mieszkam gdzies 600 metrow od tego pola, na ktorym jest krecony filmik. Pozdrawiam, nie rozpie**olcie mi sie kiedys o dom :D

lojak

2015-01-12, 00:16
Dickk,

Latałem tam pierwszy raz ;)
Nie zamierzam zaliczyć domu ani drzewa tak jak Rafi ;)

Pozdrawiam Lojak

Hvsarz

2015-01-12, 00:24
Skandal! Że też miłościwie nam panujący Wam zezwolił na coś takiego. Przecież mogły Wam przemarznąć oczy.
Ktoś powinien sprawdzić czy mieliście atesty na czapki i rękawiczki, no i czy sznurowadła spełniały normy unijne, bo inaczej to co najmniej 2 lata więzienia powinny być.

lojak

2015-01-12, 00:33
Nie w takich mrozach my latali :P

A tak na poważnie, elektrycznie podgrzewana bielizna termiczna, wkladki do butów oraz rękawice i można latać cały dzień zimą :)

Pozdrawiam Lojak

Kaddafi

2015-01-12, 00:42
Gdzie latacie na co dzień?

lojak

2015-01-12, 00:58
gdzie się da :)

W okolicach Warszawy jest kilka miejscówek: w wawie Białołęka i Wilanów a okolice: Łomna, Urszulin, Kołbiel, Wieliszew, Serock, Kuligów itd.

Nie mamy obowiązku startu z lotnisk więc jest luz.

Pozdrawiam Lojak

petervonwolfen

2015-01-12, 18:52
lojak napisał/a:

Dickk,

Latałem tam pierwszy raz ;)
Nie zamierzam zaliczyć domu ani drzewa tak jak Rafi ;)

Pozdrawiam Lojak



Nieładnie się śmiać z kolegi ;)

Nie chcę Cię martwić ale mówią że glajciarze dzielą się na tych co dzrewowali i takich co będą drzewować. To tylko kwestia czasu..

pzdr

peter

lojak

2015-01-12, 18:58
petervonwolfen napisał/a:



Nieładnie się śmiać z kolegi ;)

Nie chcę Cię martwić ale mówią że glajciarze dzielą się na tych co dzrewowali i takich co będą drzewować. To tylko kwestia czasu..

pzdr

peter



Pożyjemy zobaczymy :D

Pozdrawiam Lojak

petervonwolfen

2015-01-12, 20:09
lojak napisał/a:



Pożyjemy zobaczymy :D

Pozdrawiam Lojak



Chociaż to bardziej dotyczy swobodnych :mrgreen:

pzdr

peter PG&PPG

paco_x

2015-01-12, 21:07
Pasja panowie i panie sadolki to jest cos zajebistego, najlepsze w tym jest to, ze w pewnym momencie traci sie kontakt z rzeczywistascia. Nie pisze tu o odchylach, ale o tym, ze przestaje sie liczyc wydatki, trzeba zainwestowac i sie inwestuje.

Ja mam zajawke na zagle, plywam w kazdej wolnej chwili, a ile juz na to wydalem......przestalem liczyc :D

jak tu sie wstawa filmiki????

Pan_Doktur

2015-01-12, 21:15
Do śmierci jak będę słyszeć/czytać Nadarzyn to:
A na wieczór trzy tematy z Nadarzyna. Młode wygolone bez kompleksów :lol:

Gracu1111

2015-01-13, 13:00
Za filmik Lojaka zawsze piwko ;)
pozdro
Motoparagliding Koszalin

ps. Lojak, W kwietniu do Bassano byś nie pojechał? ;)

lojak

2015-01-13, 16:52
Gracu1111, u mnie jest walka o każdy dzień wolny, niestety w 2014 cały urlop poświęciłem na zawody a w tym roku kalendarz jeszcze ciekawszy.

27.06 - 5.07 Mistrzostwa Świata w Legnicy
5.07 - 12.07 Makarska Chorwacja
1.08 - 9.08 Mistrzostwa Polski w Olsztynie
2.09 - 12.09 Mistrzostwa Europy w Rumuni
grudzień - WAG Dubaj

A urlopu tylko 26 dni i trzeba zarobić by się bawić w latanie - raczej nie mam szans na latanie w kwietniu w Bassanowie :(