18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czarnobyl - Wyprawa III: Strefa I

Seek-and-Explore • 2016-04-24, 08:59
Pierwszy film z mojej ostatniej wyprawy. Zobaczycie ośrodek wypoczynkowy przekształcony w bazę likwidatorów, wieś Iłownicę, straż pożarną w Opaczycach i interesujący czołg, kołchoz zwiedzany po zmroku:



Bieżące informacje na temat wypraw:
http://www.facebook.com/seekandexplore

qwerty1234567890

2016-04-24, 10:18
Pamiętam pilota z Belgii, Henk van Rensbergen, który cyka fotografie opuszczonych miejsc, naprawdę zajebiste, zanim eksploracja tych miejsc stała się tak popularna, że wyszło jej to na złe. Kiedyś opuszczone miejsca miały klimat, można było chwilę się zatrzymać w zadumie, kontemplacji czy innym podobnym transcendentnym gównem. Jednak zaczęły się pojawiać osoby i fora, gdzie zaczęto podawać współrzędne i się zaczęło. Graffiti, a raczej pie**olone bazgroły zwane tagami, których ni ch*ja nie idzie się rozczytać, puszki i butelki po libacjach, najszczane, zasrane i to nie przez bezdomnych bo w miejscach, gdzie nie łatwo dojść. Kiedyś była taka niepisana zasada, że nie rusza się tego co jest, a teraz? pierdut, rozj***ć w mak.

co do samego filmiku przypomniały mi się książki Gołkowskiego:

Cytat:

Projekty rekultywacji i ponownego zasiedlenia Strefy Czarnobylskiej szły wtedy pełną parą, ludzie coraz odważniej podsuwali się do Sarkofagu, podobno nawet biura podróży organizowały wycieczki turystyczne – to mniej więcej tak, jakby jechać na wakacje na cmentarz, no ale co ja, stalker, mam tu do powiedzenia?



Cytat:

Schodzę z Nasypu pomiędzy drzewa, gdzie widzę zrujnowany domek toromistrza z przylegającymi doń komórkami. „Odessa” – głosi napis cyrylicą, wymalowany czarną farbą na ścianie; pewnie pamiątka po durnych turystach z czasów, gdy głupi ludzie przyjeżdżali tu na zorganizowane wycieczki autokarami, popatrzeć na martwy świat i poudawać współczucie dla ludzkiego nieszczęścia sprzed lat. Tutaj się rozłożę przed kolejnym etapem mojej podróży.


Seek-and-Explore

2016-04-24, 10:33
qwerty1234567890 napisał/a:

Pamiętam pilota z Belgii, Henk van Rensbergen, który cyka fotografie opuszczonych miejsc, naprawdę zajebiste, zanim eksploracja tych miejsc stała się tak popularna, że wyszło jej to na złe. Kiedyś opuszczone miejsca miały klimat, można było chwilę się zatrzymać w zadumie, kontemplacji czy innym podobnym transcendentnym gównem. Jednak zaczęły się pojawiać osoby i fora, gdzie zaczęto podawać współrzędne i się zaczęło. Graffiti, a raczej pie**olone bazgroły zwane tagami, których ni ch*ja nie idzie się rozczytać, puszki i butelki po libacjach, najszczane, zasrane i to nie przez bezdomnych bo w miejscach, gdzie nie łatwo dojść. Kiedyś była taka niepisana zasada, że nie rusza się tego co jest, a teraz? pierdut, rozj***ć w mak.

co do samego filmiku przypomniały mi się książki Gołkowskiego:





Tylko, że to nie jest film z wycieczki turystycznej organizowanej przez biuro podróży, a ja sam Strefy nie dewastuję, nie zmieniam jej, staram się nie zostawiać po sobie żadnych śladów, więc nie bardzo rozumiem, dlaczego te cytaty odnosisz właśnie do mojego filmu.

Mr.Drwalu

2016-04-24, 12:19
Znowu czarnobyl na sadolu... :-/

nervel123

2016-04-24, 13:18
ch*j tam że Czarnobyl, to przynajmniej ma w sobie namiastkę eksploracji. sam polazł zapłacił tylko za dojazd a to jak sobie poradzi to już jego sprawa i tak powinno być a nie pińćset złoty Janusz zapłaci i jak to przecież on Eksplorował Czarnobyl! 2 szkoły:
1. eksplorer zwiedza na własną rękę, szanuje to co zwiedza i stara się niczego nie dotykać.
2. turysta, wpie**ala się wszędzie i robi rozp*zdziel No przecież bo on zapłacił!

Mag_Merlyn

2016-04-24, 17:58
@ Mr.Drwalu

Nie interesuje Cię to - nie czytaj. Proste... Po co komentujesz coś co Cię g*wno obchodzi?

bloodwar

2016-04-24, 18:57
Czarnobyl jest tak zaj***ny "dodatkowymi" przedmiotami naściąganymi tam przez ludzi zarabiających na turystach (min. w słynnej szkole) że trudno powiedziec co jest autentykiem a co fejkiem

pi...........ja

2016-04-25, 14:50
Kolejny chwali się wycieczką do "zakazanego" Czarnobyla.

DmNQ

2016-04-25, 15:16
Bardzo fajny film, gratuluje odwagi ja bym sie obsrał

p0lybius

2016-04-25, 15:45
Czarnobyl to już tak spowszedniał, że wyjazd tam to jak wycieczka do Lichenia — żaden prestiż, zagrożenia praktycznie brak i tak dalej. Tak samo jest np z wyjściem na Mount Everest. Kiedyś (dzisiaj też jak ktoś chce) było to coś przej***nie trudnego i niebezpiecznego, trzeba było być przech*jem. Dzisiaj wystarczy zapłacić i cię tam praktycznie wniosą, czytałem gdzieś, że do iluś tam tysięcy metrów n.p.m. można nawet zamówić pizzę i ci ją przyniosą.

Sam bym chętnie pojechał do tego całego Czarnobyla, ale bez jakiegoś przekonania że jestem nie wiadomo kim. Ostatnio czytałem nawet, że jakiś dziadek nie chciał się ewakuować i sobie tam żył. Nic mu się nie stało, zdrowy jak ryba, zwierzęta ma, ogród i pole. Pewnie że są miejsca niebezpieczne, ale IMO większość tego wszystkiego to bujda na resorach, są nawet badania, że tam jest czyściej i lepiej niż w "normalnych" miejscach, bo tam człowieka praktycznie nie ma więc i śmieci i zanieczyszczeń brak.

Co nie zmienia faktu, że dzisiaj pojechać do Czarnobyla to jak wycieczka do byle miasta.

socjalmmv

2016-04-25, 16:51
naj***ło już tyle tych filmików, że lepiej znam to miasto niż swoje

jacek44

2016-04-25, 17:15
muzyke to doj***les jakby byla 5 wojna światowa

Gorgutek

2016-04-25, 22:07
k***a mać, powiedz mi, pod jakim względem ten pojazd przypomina ci czołg. Bo co, bo ma gąsienice? Koparka też ma, a jednak nie mówisz na nią "czołg".

ganja125

2016-04-25, 22:48
czarnobyl znam w zdluz i szerz

robert357

2016-04-25, 23:03
Zajebisty pług z podwozia T-34 czy innego T-54!