18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czarnobyl sarkofag

grigori985 • 2014-09-01, 18:03
nie widziałem tu jeszcze tego filmu filmik pokazuje jedne z ścieżek którą można dojść pod kopułę obecnego starego sarkofagu myślę że fanów tematyki zainteresuje :)


ul...........rt

2014-09-01, 18:13
grigori985 napisał/a:

nie widziałem tu jeszcze tego filmu filmik pokazuje jedną z drug



Co to k***a jest DRUG? To narkotyk po angielsku?

zwirz13

2014-09-01, 19:17
Po tak spacerze nie trzeba w nocy światla używać :-) :-)

SuchyArbuz

2014-09-01, 19:18
A gdzie do ch*ja spełniacz życzeń?

DupcTp

2014-09-01, 19:43
"drug" , " po tak spacerze " czy to są k***a jakieś skróty językowe ?? :P :P :D

grigori985

2014-09-01, 19:45
DupcTp napisał/a:

"drug" , " po tak spacerze " czy to są k***a jakieś skróty językowe ?? :P :P :D



wybacz z telefonu się tak pięknie nie piszę :P

DupcTp

2014-09-01, 19:50
ahh .. to sorki :D

bigos200

2014-09-01, 22:14
O ile Prypeć uważam za coś zajebiście zjawiskowego i generalnie bezpiecznego to włażenie do sarkofagu jest już zdrowym przegięciem i proszeniem się o kłopoty, ciekawe ile jednostek przyjeli chlpaki na jaja...

xts

2014-09-01, 23:45
aha ale podobno pod kopułą jest duże promieniowanie.

jak widać nie bardzo.

rigsuit

2014-09-02, 01:04
k***a te kombinezony to jakas prowizorka, czy one serio ochraniają przed wysokim promieniowaniem? kark odkryty, morda w połowie odkryta a ci sobie zapie**alają po stopionym rdzeniu reaktora, zauważyć też można że obraz czasami się pie**oli jak ruszają kamerą wewnątrz sarkofagu... Nie wiem czy nadal nie jest bezpieczne wchodzenie do sarkofagu po tylu latach od wybuchu

swampman

2014-09-02, 01:08
a ma ktos materialy PO spacerku ?

surojak

2014-09-02, 01:09
Taka mała ciekawostka. Na dachu znajdowały się najbardziej radioaktywne "pręty grafitowe"

- w reaktorach jądrowych pręty grafitu spełniają rolę moderatora. inaczej
-Moderator – substancja służąca do zmniejszenia energii kinetycznej (prędkości) neutronów, aż do osiągnięcia przez nie stanu tzw. neutronów termicznych. Powolne neutrony znacznie wydajniej powodują rozszczepienie jąder atomowych w materiale paliwa jądrowego. (umiesz czytać ze zrozumieniem to nie będę tłumaczył)

Skoro już wiemy co to to przejdę do meritum, bo tego gówna na dachu było tyle, że na początku wpuścili tam maszyny, które miały sobie pracować jednak nie długo bo po jakimś czasie siła promieniowania po prostu je bezpowrotnie niszczyła.
Dodać muszę, że jestem z rocznika "czarnobyl" i interesuje się tą tematyką a zgadnijcie potem kto musiał to posprzątać?(grafit) otóż wysłali tam ludzi, którzy do dzisiaj jeszcze żyją a uratowali nam dupska przed katastrofą ekologiczną.

p.s Mało kto wie, że mogło dojść do drugiego wybuchu 30 razy mocniejszego ale udało im się wypompować wodę na czas.
Widzieliście kiedyś rozgrzany olej i do niego wrzuconą szklankę wody?? To by wyglądało tak samo. poniżej link do filmu 90 minut ale warto.

https://www.youtube.com/watch?v=2kv2XuhUEs8

DonKabul

2014-09-02, 01:25
@surojak
obejrzałem całość kilka razy, świetny dokument. najlepszy spośród czterech przeze mnie obejrzanych ;)
idę pograć w stalkera :D

Insaner

2014-09-02, 02:12
czy oni weszli do ŚRODKA sarkofagu? do samego stopionego reaktora? nie znam topografii elektrowni, ale jeśli tak, to czeka ich choroba popromienna

Ne...........es

2014-09-02, 02:15
powiem wam szczerze, ze zajebiscie jest wyjsc ze znajomymi do opuszczonych miejsc ;) zajebista wycieczka i przygoda