18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cyfrowy totalitaryzm coraz bliżej

OpenStreetMaps • 2023-01-09, 23:30
Temat tak ważny że chciałbym aby trafił na główną .

A luzacka forma Dzikiego trenera do większości ludzi dotrze lepiej niż ględzenie jakiegoś tam nudnego profesorka od ekonomii. Święta prawda to co Dziki gada.


Baronessa

2023-01-10, 01:44
Coś tam pie**oli w miarę sensownego, ale na ch*j to gówno tutaj?! Do pieca!

vass

2023-01-10, 02:39
Lepper już dawno mówił, że Polska to bogaty kraj, tyle pieniędzy jest w bankach. Tylko, że ten trep nie rozumiał, że to nie są państwowe pieniądze, tylko ludzi. A wystarczyło przerzucić pieniądze do budżetu, wyłączyć bankomaty, zamknąć banki i po problemie. Kazać ludziom płacić plastikiem albo telefonem, wirtualną kasą, której fizycznie w bankach nie ma.

PsikutaBezS

2023-01-10, 04:06
To jeszcze te śmieszne monety i papierki są w obiegu? A paciorki też? :)

cichygracz

2023-01-10, 04:51
Tego debila jeszcze tu brakowało

opółnocyuciebie

2023-01-10, 04:56
Wypad z tym lamusem do działu polityka! Wpadnięcie z rana na taki szajs źle wróży na resztę dnia... :/



vortexture

2023-01-10, 05:30
Nie przepadam za typem, ale muszę przyznać, że jego forma wypowiedzi potrafi wzbudzić szczątkowe myślenie o tych, którym przychodzi to bardzo ciężko.

Batman_

2023-01-10, 06:25
k***a jeszcze tego śmiecia tu brakowało. Co to k***a, śmietnik czy sadistic?

Ja pie**ole :shock:

Krzyszof.K

2023-01-10, 06:26
O k***a czyli mam rozumieć że wy dopiero teraz zrozumieliście że bank niczym się nie różni od piramidy finansowej. Banki przy kapitale zakładowym 900 milionów pożyczają rocznie po dwa miliardy :p jak myślicie z czego są te pieniądze. Pożyczane innym klientom wasze pieniądze generują wolne od podatku zyski dla tych sk***ieli. Co więcej bank nie pożycza forsy która sam zarobił.....

dobra_kawa

2023-01-10, 06:33
Krzyszof.K napisał/a:

O k***a czyli mam rozumieć że wy dopiero teraz zrozumieliście że bank niczym się nie różni od piramidy finansowej. Banki przy kapitale zakładowym 900 milionów pożyczają rocznie po dwa miliardy :p jak myślicie z czego są te pieniądze. Pożyczane innym klientom wasze pieniądze generują wolne od podatku zyski dla tych sk***ieli. Co więcej bank nie pożycza forsy która sam zarobił.....



No widać że nie zrozumiałeś przekazu. Jak działa bank każdy wie, no może nie wszyscy zdają sobie sprawę że pożyczają wykreowane pieniądze i oddają od nich odsetki.

Tutaj chodzi o wj***nie się polityków w ten sektor w celu skrócenia łańcucha do granic możliwości. Takie Chiny 2.0 na całym świecie.

A kolejny krok po wycofaniu gotówki to podatki indywidualne np. od większej niż średnia w kraju konsumpcji mięsa albo większego zużycia paliwa bo lubisz podróżować.

Pi...........22

2023-01-10, 07:18
Dziki za bardzo spłyca tematy którymi się zajmuje dlatego często gada farmazony, a ludzie go lubią bo krzyczy i przeklina. Także nie ma co oglądać jego filmów.

gabriel0

2023-01-10, 07:18
Gotówka nie do końca jest wolnością. Wolnością są środki których nie można dodrukować. Zwierzęta, warzywa, woda, złoto, srebro.

Nagar1

2023-01-10, 08:07
ja pie**ole ale wy jestescie k***a głupi potem cie odetna i ch*ja zaplacisz o to w tym chodzi ale zreszta ty bedziesz potulny całe zycie wiec nie zablokuja cie ...

metyoo

2023-01-10, 08:32
Ogórek napisał/a:

Wyłączą bankomaty i dopiero się zdziwimy. Bo Mateusz będzie potrzebował wiecej hajsu na program wyborczy.



tak, zabraknie też makaronu i srajtaśmy! wypłać te swoje 40cebulionów i nie truj innym dupy!

OpenStreetMaps

2023-01-10, 09:11
Dlaczego wszędzie mamy płacić gotówką, banknotami zamiast kartą?
- Mam w kieszeni banknot 50 zł. Idę do restauracji i zapłacę banknotem za obiad. Właściciel restauracji następnie wykorzystuje banknot do zapłaty za pranie. Właściciel pralni następnie wykorzystuje banknot, aby zapłacić fryzjerowi. Fryzjer wykorzysta banknot na zakupy. Po nieograniczonej liczbie płatności nadal pozostanie banknotem 50 zł, który spełnił swoje zadanie dla każdego, kto użył go do płatności, a bank wyskoczył z każdej transakcji płatności gotówkowej.
- Ale jeśli przyjdę do restauracji i zapłacę cyfrowo - Kartą , opłaty bankowe za moją transakcję płatniczą pobierane od sprzedawcy wynoszą 3%, czyli około 1,50 zł, podobnie jak opłata 1,50 zł za każdą kolejną transakcję płatniczą lub ponowne pranie właściciela lub płatności właściciela pralni, płatności fryzjera itp..... Dlatego po 30 transakcjach początkowe 50 zł pozostanie tylko 5 zł, a pozostałe 45 zł stało się własnością banku dzięki wszystkim cyfrowym transakcjom i opłatom.

Tak swych niewolników w ch ja robią banksterzy.