18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Coś o naszym systemie oświaty

Sl...........nx • 2012-09-09, 14:15
Nic dodać, nic ująć.


wiesiors4

2012-09-09, 17:36
Indoktrynacja od najmłodszych lat. Na każdym kroku. Władza chce żeby każdy myślał szablonowo, takim społeczeństwem łatwiej manipulować.

pisage

2012-09-09, 17:40
@Wiesiors4
dziękujemy, że wytłumaczyłeś nam przekaz obrazka.

~Angel

2012-09-09, 18:55
ct65, galeria to odrębna część portalu - powielające się materiały nie są traktowane jako duble

Sl...........nx

2012-09-09, 20:17
Angel, Dziękuję, dziękuję, dziękuję, dzięki temu mam jeszcze szansę na zgarnięcie pierdyliarda piw :banany:

Vinewood

2012-09-09, 21:57
e tam, myśle, że pierwiastki nie zniszczą ci marzeń o byciu śmieciarzem w anglii :/

bolerro

2012-09-09, 22:31
Bardziej bym się przychylił do tego, że te dymki to powinny być odpowiedzi na kartce, czyli nasze myśli, a te prostokątny to, to, co jest zgodne z kluczem.

Ork.Fajny

2012-09-09, 22:33
A ja do tej pory nie wiem co to są wyznaczniki spójności tekstu...

NcLR

2012-09-09, 22:39
"Co autor miał na myśli" i oczywiście każdy musi interpretować tak samo....

Zkirtaem

2012-09-09, 22:55
Wszyscy rozrzucacie te slogany niczym gnój po polu - powiedzcie mi no, w jaki sposób szkoła zmusza was do ograniczenia w rozwoju? Co, nauczyli was że 2+2=4 kiedy abstrakcyjnie myśląc może wyjść wam arbuz? Czego wy się spodziewacie, że szkoła dopasuje każdemu indywidualnie nauczanie?

Nameless

2012-09-09, 23:11
Nie rozumiem o ch*j wam chodzi z tą nową maturą. Według mnie jest zajebiście, a jeśli chodzi o debili narzekających na obowiązkową matematykę to ręce opadają. Egzamin z matematyki można zdać przy minimalnym nakładzie pracy w szkole korzystając jedynie z karty wzorów, którą każdy dostaje i każdy może się z nią zapoznać wcześniej.
Pisałem nową maturę 3 lata temu i jakoś nie miałem z nią problemu. Ba, nawet mnie p*zda z polskiego nie chciała dopuścić matury twierdząc, że jej w ogóle nie zdam, więc po co, ale jednak rozpie**oliłem ją na ponad 70%...

Proszę, skończcie pie**olenie.

typo

2012-09-09, 23:16
@upup:


Nie, ale można ułożyć program, który będzie zmuszał do myślenia i działania. Nie wiem, może macie to szczęscie spotykać elitę intelektualną, ale ja zauważam, że coraz większym problemem staje się logiczne myślenie. Jak coś wykracza poza schemat to jest dla dużej części społeczeństwa nie do ogarnięcia.

Mam to nieszczęście, że od czasu do czasu zajmuję się rekrutacją. Uwierzcie mi, ale jak tak dalej pójdzie to będę książkę pisał o ewenementach jakie się zjawiają na rozmowach. Ostatnio szukałem ludzi do projektu dwujęzycznego (angielski + niemiecki). Po odrzuceniu 20% zgłoszonych którzy przyszli i oznajmili, że "najlepiej to ja rozumiem, a mówię już gorzej. Ale się nauczę" mogłem dopiero przystąpić do normalnej rozmowy. No ale na pytanie (rekrutacja była zimą) "Do you like winter", koleś (po lingwistyce) odpowiada "no. It snows and sucks" to można się załamać. Smutna rezczywistość była taka, że na dwadzieścia kilka zgłoszonych osób, zaledwie siedem nadawało się do pracy.

Więc Zkitraem nie gadaj, że szkoła nie ogranicza, bo u nas myśli się, że jak człowiek skończy studia to będzie miał dobrą robotę, a nie jak będzie w czymś po prostu dobry. Nie mamy kultury eksperckiej w Polsce, ludziom się wydaje, że jak mają na coś papier to od razu są specjalistami. Jeden gościu wpisał sobie na CV "sekretarz rady RSU - z sukcesami" i na potwierdzenie przyniósł ręcznie napisaną kartkę od dyrektora, dwie laurki za zorganizowanie przedstawienia na dzień niepodległości i Boże Narodzenie, dołączył też zdjęcie z posłanką Piterą, która była w tejże szkole na jakiejś wizycie. Warto wspomnieć, że miał 24 lata.

Ja akurat mam duże doświadczenie z językami i jak na kraj w którym nauka języka obcego jest obowiązkowa już od podstawówki wyglądamy strasznie słabo.

@up

właśnie o to chodzi, że nowa matura ch*ja potwierdza, a nie to czy ktoś jest rozgarnięty czy nie. Obecnie forma pisemnego egzaminu z polskiego jest po prostu śmieszna i każdy kto ma trochę oleju we łbie może to zdać bez przygotowania. O ustnej nie wspomnę. A chyba nie o to chodzi, żeby każdy bałwan maturę miał, ale powinno być to potwierdzenie przynależenia do jakiejś tam elity.

Nameless

2012-09-09, 23:27
@up

No stary, ale każdy bałwan jednak tej matury nie zda jak widać ;) Choćby dlatego, że wielu ma problem właśnie z matematyką, która eliminuje głąbów.
No, a zdać maturę na dość wysoki wynik (w szczególności rozszerzoną) wcale tak prosto nie jest. Poza tym gdyby tylko "elita" zdawała "egzamin dojrzałości" to zbyt wielu ludzi by nie studiowało i nie mielibyśmy "specjalistów" z dziedzin mniej obleganych.
Kwestia tego jaka jest forma matury z języka polskiego i jakie wymagania stawia się uczniom na części pisemnej to inna bajka, ale nie przesadzajmy, nie jest tak źle, że trzeba nie wiadomo jak się starać, żeby trafić w klucz...

Zkirtaem

2012-09-09, 23:33
@typo - I oskarżasz o to szkołę? A jednak człowiek ogarnięty potrafi myśleć logicznie i nawet "outside the box" - szkoła mu w tym nie przeszkodziła. Zatem może zamiast narzekać na system edukacji ponarzekajmy na ogólną głupotę i mentalność, która w naszym kraju właściwie wręcz wychwala brak myślenia?


Żeby nie było że jestem hipokrytą i rzucam puste slogany z tą mentalnością - mówię o chociażby takich rzeczach jak książki. Czytając książki na telefonie w technikum ukrywałem to przed mniej znajomymi osobami bo patrzyli na mnie jakbym urwał się z lat trzydziestych. Do tej mentalności na którą narzekam możemy również zaliczyć klasyczne podstawówkowe "haha, piątka, ale ciota, ja mam dwóję! : D" - może to i dziecinna zabawa, ale już nakierowuje ludzi na ten tok myślenia "bycie ogarniętym nie jest fajne".