18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Coś dla zwolenników posiadania broni

OFF • 2013-01-15, 18:23


To chyba dobrze,że nie miał? :ukrzyzowany:

msbk

2013-01-15, 18:52
gdyby mial guna to ta 2000 letnia bajka, by sie nie poczela

bloodwar

2013-01-15, 21:07
Gdyby Jezus miał gnata to nie było by katolicyzmu bo żaden debil by nie uwierzył w taką bajkę, ze 2000 lat temu były już pistolety. Ale z drugiej strony - w statki zdolne pomieścić tysiace gatunków zwierząt i całą ludzkość poczętą z jednej ludzkiej pary jakoś debile wierzą więc może... :-)

gimi84pl

2013-01-15, 22:46
i ponoć był żydem
h h h

sir_Alex

2013-01-15, 23:21
bloodwar napisał/a:

Gdyby Jezus miał gnata to nie było by katolicyzmu bo żaden debil by nie uwierzył w taką bajkę, ze 2000 lat temu były już pistolety. Ale z drugiej strony - w statki zdolne pomieścić tysiace gatunków zwierząt i całą ludzkość poczętą z jednej ludzkiej pary jakoś debile wierzą więc może... :-)



widze ze z Ciebie taki antykatol... kozak jestes:*

Sz...........an

2013-01-15, 23:27
Nie rozumiem niektórych ateistów/wierzących. Po co się tak spinać o to że ktoś wierzy w Boga czy nie? To jego prywatna sprawa i tyle. Ważne, że nikt nie ma prawa prześladować kogoś z powodu swoich poglądów ( jest to nawet karalne ).

bo...........ę

2013-01-16, 12:20
Szeryfian napisał/a:

Nie rozumiem niektórych ateistów/wierzących. Po co się tak spinać o to że ktoś wierzy w Boga czy nie?



No dobra...załóżmy, że nie wierzę w Boga i jestem tolerancyjny. Według swojej wiary (jej braku, czyli raczej kontr wiary) nie chciałbym ochrzcić swojego dziecka. Prosta sprawa nie? Nie wierzę, nie "rejestruje" dziecka -> daję mu wolny wybór (taki jak podobno każdy z nas ma przychodząc na ten świat - a niestety gówno prawda). I teraz powiedz mi kto się będzie bardziej spinał o moje ideały - ja?, czy 95% (odpowiednik ilości wierzących w kraju) moich sąsiadów rzucających mi krzywe spojrzenia/ plotkujących a może będących jeszcze bardziej zawistnych.

Szeryfian napisał/a:

To jego prywatna sprawa i tyle.



Założę, się, że pomyślałeś o tym właśnie w kontekście wiary a nie ateizmu - zawsze tak jest. Czyjąś wiarę, wystawianą na widok publiczny co niedzielę szanować jak cholera ale ateistów, którzy powiedzą choć słowo tępić i nawracać!

Szeryfian napisał/a:

Ważne, że nikt nie ma prawa prześladować kogoś z powodu swoich poglądów ( jest to nawet karalne ).



Tak...chyba w Tefauenie w programie Sędzia Anna Maria Wesołowska. Mimo swojej wybujałej wyobraźni nie potrafię sobie wyobrazić jak polski system legislacyjny wraz z jego aparatem wykonawczym wpie**ala się do spraw, które nawiązują do tej NIEPRZEKRACZALNEJ strefy sacrum.

Nie odnieś mylnego wrażenia jakobym był ateistą z mieczykiem na koniu. Zauważ tylko gdzie jest źródło ognia -> chrześcijaństwo wg Biblii jest JEDYNĄ AKCEPTOWALNĄ wiarą, inne wiary należy karać, tymczasem ateizm czegoś takiego w swych "dogmatach" (jeśli można tak powiedzieć) nie ma. :roll:

at...........25

2013-01-16, 16:12
Już się zaczyna spina i jednych i drugich. Wiara jest indywidualną sprawą każdego.

Sz...........an

2013-01-16, 16:37
@up dokładnie.

bubr32 napisał/a:



No dobra...załóżmy, że nie wierzę w Boga i jestem tolerancyjny. Według swojej wiary (jej braku, czyli raczej kontr wiary) nie chciałbym ochrzcić swojego dziecka. Prosta sprawa nie? Nie wierzę, nie "rejestruje" dziecka -> daję mu wolny wybór (taki jak podobno każdy z nas ma przychodząc na ten świat - a niestety gówno prawda). I teraz powiedz mi kto się będzie bardziej spinał o moje ideały - ja?, czy 95% (odpowiednik ilości wierzących w kraju) moich sąsiadów rzucających mi krzywe spojrzenia/ plotkujących a może będących jeszcze bardziej zawistnych.



Jeśli ktoś z tego powodu, że nie chcesz ochrzcić dzieciaka, ma jakieś pretensje, uwagi, albo z tego powodu obgaduje cię możesz go śmiało podać do sąd i wygrasz sprawę. Nikt, nie ma prawa z tego powodu, że dziecko jest nieochrzczone zabronić ci czegoś, mieć cię za gorszego z tego powodu itd.



bubr32 napisał/a:

Założę, się, że pomyślałeś o tym właśnie w kontekście wiary a nie ateizmu - zawsze tak jest. Czyjąś wiarę, wystawianą na widok publiczny co niedzielę szanować jak cholera ale ateistów, którzy powiedzą choć słowo tępić i nawracać!



Pomyślałem o tym w obu kontekstach. Problem w tym, że są tacy ateiści, co po prostu obrażają uczucia religijne, i nachalnie narzucają swoje poglądy innym, a są i tacy co po prostu uważają, że wiara i nie wiara to sprawa prywatna. Nie czarujmy się, tak samo jest z wierzącymi. Są ci tolerancyjni, a są i niestety ci co wydaje im się, że ateista to powinien zostać spalony na stosie.




bubr32 napisał/a:

Tak...chyba w Tefauenie w programie Sędzia Anna Maria Wesołowska. Mimo swojej wybujałej wyobraźni nie potrafię sobie wyobrazić jak polski system legislacyjny wraz z jego aparatem wykonawczym wpie**ala się do spraw, które nawiązują do tej NIEPRZEKRACZALNEJ strefy sacrum.



Mówiąc o prześladowaniu mam, na myśli tu takie sytuacje jak na przykład. Chcesz zatrudnić się w pracy, ale pracodawca wymyślił sobie, że pracownik ma przed rozpoczęciem pracy odmówić różaniec. To jest prześladowanie. Za takie coś można siedzieć.
Jeśli chodzi o nasz cały kraj to uważam, że kościół nie ma prawa ingerować w politykę bo nie jest on od polityki. Nie tego wymagam jako wierzący od kościoła. Od tego są inni ludzie a nie kościół.

Ostatnio mieliśmy w sejmie wielki spór o to czy krzyż ma w sejmie wisieć czy nie. Dla mnie nie ma to znaczenia, znaczenie ma to aby takie sprawy politycy zostawili sobie na koniec, jak uporają się z bezrobociem, kryzysem itd...

bubr32 napisał/a:

Nie odnieś mylnego wrażenia jakobym był ateistą z mieczykiem na koniu. Zauważ tylko gdzie jest źródło ognia -> chrześcijaństwo wg Biblii jest JEDYNĄ AKCEPTOWALNĄ wiarą, inne wiary należy karać, tymczasem ateizm czegoś takiego w swych "dogmatach" (jeśli można tak powiedzieć) nie ma. :roll:




Wcale nie odniosłem, takiego wrażenia, ponieważ dobrze wiem, że masz prawo być rozczarowany z powodu niektórych absurdów. Np. ingerencja kościoła katolickiego w politykę państwa. Sam jestem temu przeciwny.

Co do Biblii. Nigdy ale to nigdy nie należy brać jej dosłownie. Została ona napisana w końcu przez ludzi, a nie przez Boga. Należy więc ją czytać niczym lekturę.

Osobiście, jestem tolerancyjny i dla mnie nie ma znaczenia czy ktoś wierzy w Boga czy nie. Wcale nie życzę, mu z tego powodu aby spotkało go nieszczęście jak robi to pewna część "katoli" ( nie mylić z katolikami ). Wręcz przeciwnie, życzę mu wszystkiego najlepszego :) .

bo...........ę

2013-01-16, 17:36
@up Wnioskuję, że jesteś wierzący. Wbrew sadolowemu przekonaniu chciałbym jako ateista, żeby ludzie mieli swoją wiarę dokładnie tak ułożoną jak ty, ponadto łamiąc stereotypy kończę pie**olamento i nawet postawię wirtualne piwo "oponentowi" :P

MareKSG

2013-01-16, 18:28
W Polsce nie ma potrzeby legalizowania broni, bo i tak statystycznego Kowalskiego nie będzie na nią stać.

El Caudillo

2013-01-16, 19:14
@ nie przesadzaj 2 tysie za jakąś klamkę nieszałową za 4 to już chodzą gloki chyba albo ssg, ammo 9 mm pewnie 1,5 zł za sztukę. Wbrew żalom internetowym nie wszyscy mieszkają w pudełku bo butach pracują w młynie 23 godziny na dobę za 6 pensów na pół roku, jedząc gruz na śniadanie i wodę pijąc z kałuży

Pozdrawiam,

PS nie jestem lemingiem :P mówię o sobie i znajomych