18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Corrida

TT4 • 2017-05-02, 02:04
W zasadzie to kampania społeczna przeciwko corridzie.


LoczekLoczekLok

2017-05-02, 23:04
Ja tam bym był ciekaw jak by wrzucić takich parę sztuk tych małych Teropodów...pewnie inaczej by się zabawa zakończyła :)

HEKTOR1226

2017-05-03, 00:45
A ja powiem tak. Zwierzęta to również istotny żywe wyposażone w zmysły nerwy i mózg brak im jedynie świadomości choć w przypadku niektórych gatunków kto wie. Najwaniejsza różnica między ludźmi a zwierzetami jest właśnie ta samoświadomość dlatego nie szanuje ludzi którzy je krzywdza dla rozrywki i traktuje ich poniżej wartości takiego zwierzęcia a to dlatego że nasz zj***ny gatunek ma wlasie wybór. Jeżeli zwierzę atakuje to tylko dlatego ze ma ku temu instynktowny pierwotny powód glod strach czy obrona. Trzeba byc sadysta albo niedowartosciowana p*zda by lubic corride. Gdyby zmienić jedna rzecz w tej zabawie to bylbym fanem. Wyrownac szanse tylko tyle. A nie p*zda w smiesznym stroju biega z plachta a koledzy na koniach po chwili dzgaja byka zeby sie wykrwawial i tym tracil sily a wielki torreador zwyciesko dodzga na wpół przytomne zwierzę.

Człowiek Drzewo

2017-05-03, 01:18
@HEKTOR1226

O właśnie, jest to rzecz o której już nie wspominałem, bo komentarz stałby się na tyle długi, że nikt by go nie przeczytał.

@UBcjaPOLSKA

Widzisz, brakuje Ci tej otwartości i lotności, żeby patrzeć na to z szerszej perspektywy. Człowiek to też zasób, jego wiedza i umiejętności również są zasobem, które mogą dostarczyć większych korzyści, niż śmierć jednej lub więcej osób.
Nie wiem, po czym wnioskujesz, że nie mam pojęcia skąd bierze się mięso. Rozumiem, że miała to być obelga, choć niezbyt udana. Nigdzie nie wspomniałem że powinniśmy przestać zabijać zwierzęta dla pokarmu. Ale znęcanie się, a możliwość śmierci w humanitarny sposób i w humanitarnych warunkach w celu pozyskania mięsa, skóry, podrobów itp. odróżnia nas od zwierząt. Jeśli dalej tego nie rozumiesz to nie ma sensu marnować czasu na rozmowę z Tobą.

myha

2017-05-03, 01:49
Cytat:


HEKTOR1226
zwierzę atakuje to tylko dlatego ze ma ku temu instynktowny pierwotny powód glod strach czy obrona.



Do tego można dodaj że: zwierzęta zabijają się w walce o samice, w walce o terytorium. Dla rozrywki(np takie domowe kotki), bo nie pasuje im inny gatunek(lwy wybijające hieny) i z setki innych powodów.

Wk***ia mnie te pie**olenie pseudo ekologów że zwierzęta to tylko zabijają żeby się najeść co jest totalną bzdurą.

Tuzz

2017-05-03, 16:35
Vivrael napisał/a:


Jakkolwiek zabijanie morderców jest dosyć zasadne, to porównywanie tego do zabicia byka(rzeczy), jest smutnym i przygnębiającym obrazem upadku ducha ludzkiego. Zwierzęta są rzeczami.


Zwierzęta są istotami żywymi, nie rzeczami. Ten byk tak samo odczuwa ból i umiera tak samo jak człowiek, a smutnym i przygnębiającym obrazem upadku ducha ludzkiego jest czerpanie przyjemności z okaleczania innych stworzeń dla zabawy :idzwch*j: