18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Controlled Quantum Levitation on a Wipe'Out Track

emde • 2012-01-05, 10:10
Czyli jak to japońce przenoszą grę do rzeczywistości.



Źródło jakby ktoś chciał poczytać więcej o tym projekcie.

CarlitoBrigante

2012-01-05, 12:43
Kwestia paru lat i dojdzie do takiego przełomu że będziemy stali w korkach na wysokości 1,5 metra nad Ziemią w takich krążownikach.

medowski

2012-01-05, 13:22
technologia w zasiegu reki




Music Soundtrack Used :

Smart Systems by Mist
Seven Stitches by Noisia

spiepszaj_dzbanie

2012-01-05, 17:23
ale nowość... bawiłem się takim 15 lat temu, tylko że były to autka elektryczne prowadzone po szynie.

Tomaszu

2012-01-05, 18:19
Ciekawie zrobiona animacja 3D. Chyba nie wierzycie, że to prawdziwe?

Tomaszu

2012-01-06, 11:51
@up
JAPAN INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY nie istnieje. Zagugluj sobie. Istnieje, ale Japan Advanced Science and Technology.
Druga sprawa film na YT - wyłączone komentarze. Kanał świeży i tylko z jednym filmem, właśnie z tym.
Następna rzecz - kontakt do autorów projektu - ryuutanaka.quantumproject@gmail.com ? Co to ma być? Taki instytut a nie mają własnej domeny w necie tylko na darmowym gmailu?
Nadal uważasz, że to prawda? Dla mnie to ładnie zrobiony fejk.

cysio0407

2012-01-06, 11:51
Amerykańce robią elektromagnetyczne katapulty do lotniskowców, a tutaj po prostu nadprzewodnik i elektromagnesy dzięki którym to wszystko się porusza.
Co za debil trzyma ciekły azot w zamkniętym pojemniku :?:
Swoją drogą, to jest to fake :mrgreen:

rixspi

2012-01-06, 13:11
@Tomaszu

Efekt uzyskany w tym filmiku jest w pełni możliwy. Czy film jest fejkiem? Nie wiem. Natomiast na necie jest kilka filmików bazujących na tym samym efekcie.




timmy77

2012-01-06, 14:01
@Tomaszu, albo raczej "Niewierny Tomaszu" i inni...
Tak to prawdziwe, na discovery kiedyś był o tym odcinek :D Jeśli umiecie angielski na średnim poziomie możecie odwiedzić stronki uniwersytetów chamerykańskich i francuskich pod hasłem "Superconducting".

arcyfelix

2012-01-06, 14:41
A myslisz, że jak działa najszybsza na świecie kolej w Japonii? Poczytaj a potem wypowiadaj sie, że animacja...

Kriski

2012-01-06, 16:15
cysio0407 napisał/a:

Amerykańce robią elektromagnetyczne katapulty do lotniskowców, a tutaj po prostu nadprzewodnik i elektromagnesy dzięki którym to wszystko się porusza.
Co za debil trzyma ciekły azot w zamkniętym pojemniku :?:
Swoją drogą, to jest to fake :mrgreen:



A w jakim innym chciałbyś to trzymać ?

serosk8

2012-01-06, 16:37
Głupie japońce.

cysio0407

2012-01-06, 18:56
Siekana napisał/a:


tepe ch*je


timmy77 napisał/a:

@Tomaszu, albo raczej "Niewierny Tomaszu" i inni...
Tak to prawdziwe, na discovery kiedyś był o tym odcinek :D Jeśli umiecie angielski na średnim poziomie możecie odwiedzić stronki uniwersytetów chamerykańskich i francuskich pod hasłem "Superconducting".


Nadprzewodnictwo jak najbardziej realne, tak samo napęd magnetyczny, ale umieszczenie 2 pojazdów obok siebie na tym samym torze i umożliwienie im poruszania się raz niezależnie, a raz jeden koło drugiego jest tutaj problemem.

Kriski napisał/a:



A w jakim innym chciałbyś to trzymać ?


Ciekły azot bardzo silnie paruje w temperaturze pokojowej, przez co zamykanie go w kartridżu na CO2 grozi rozsadzeniem pojemnika i poparzeniem osób przeprowadzających eksperyment. Ciekły azot przechowywany jest z reguły w naczyniach zwanych dewarami bądź termosach, aby odizolować go w jak największym stopniu od temperatury otoczenia. Jeżeli widziałeś kiedyś jakieś doświadczenia z ciekłym azotem, zauważyłeś pewnie, że pojemnik zawsze jest otwarty, bądź zatkany lekko wciśniętym korkiem, który nie zapewnia wystarczającej szczelności, aby w pojemniku mogło znacznie zwiększyć się ciśnienie.

Ten filmik udowadnia, że to fake: