18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Company of Heroes 2 a Armia Czerwona

SoapGG • 2013-06-30, 13:43

Dzień dobry,
jak wielu z was zapewne wie, niedawno swoją światową premierę miała druga odsłona popularnej drugowojennej strategii Company of Heroes. Jedną z różnic między nią a poprzednikiem jest osadzenie - tym razem zamiast walczyć w Normandii, Francji czy też Holandii przenosimy się na front wschodni. Siłą rzeczy główną siłą, jaką steruje gracz jest Armia Czerwona. Dla wielu byłby to pewnie impuls do olania gry. Jednakże, jak się okazuje, Rosjanom i lewakom gra się NIE PODOBA! Oskarżają oni twórców o "fałszowanie historii" czy "zbyt silną przesadę". A o co poszło?
W dużej mierze o kampanię dla pojedynczego gracza. Według wielu recenzentów ukazana jest tam wojna w pełnej mierze - widać m.in sceny rozstrzeliwania dezerterów (zgodnie z rozkazem "Ani kroku wstecz"), zastosowania taktyki "spalonej ziemi" czy zabijania jeńców wojennych. Jednym z głównych bohaterów jest komisarz polityczny, szafujący życiem podwładnych i posyłający ich na śmierć bez mrugnięcia okiem.

Inną ciekawą rzeczą jest ukazanie procesu "wyzwalania" ziem spod okupacji Niemiec. W jednej z późniejszych misji do wojsk radzieckich zgłasza się z ofertą pomocy... oddział Armii Krajowej pod dowództwem "Ani". Za zapasy i uzbrojenie ma on za zadanie zinfiltrowanie niemieckiego obozu wojskowego, eliminację oficerów i uwolnienie informatora. Po zakończeniu misji jesteśmy za to uraczeni filmikiem, w którym Rosjanie... rozstrzeliwują partyzantów:

Moim zdaniem dobrze się stało, że Relic Entertainment (developer gry) nie powielił kłamiliwego obrazu Sowietów tylko ukazał wojnę taką, jaką była - niesprawiedliwą i okrutną.
No i miło, że tym razem Polacy nie są ukazani jako ofermy czy antysemici, tylko jako "ludzie, którym sojusznik wbił nóż w plecy".

Dz...........ak

2013-06-30, 13:50
Zastanawiałem się nad zakupem tej gry aż do teraz.


kemcia

2013-06-30, 13:58
Przekonałeś mnie. Kupuje. Relic powinien dać ci kilka tysięcy za reklamę.

sz...........an

2013-06-30, 14:08
ktoś twórcy gry popełni samobójstwo przez przypadkowe dosłodzenie herbaty polonem :amused:

andrewerty

2013-06-30, 15:43
ja ostatnio odpaliłem sniper elite v2
rozpie**alanie ch*jów niemców i ruskich kurew - czysta rozkosz :)

facet85

2013-06-30, 16:27
moje 15 piwko, trafiasz na główną :)

Pan_Generał

2013-06-30, 16:35
Tak czy siak, nie będę sterował ruską dziczą. Wolę ich napie**alać w Sniper Elite :amused:


butelka rumu

2013-06-30, 16:42
Wreszcie trochę prawdy,a nie jak zawsze lizanie dupy ruskim sk***ysynom.

Glokk

2013-06-30, 16:51
Wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem tej gry i musze przyznac ze jest przednia. Jezeli ktos ma ochote pograc jakies COOP w trybie "Teatru wojny" albo zwykle gry, to PW, mozna jakos sie zgadac ^^

Atreyu

2013-06-30, 16:56
Zaraz zaraz, czy całkiem niedawno nie było tutaj buntu pt: "Och! Ach! Sierp i młot na koszulkach promujących grę! Na pudełkach tak samo! Bojkot!".

Cóż za niekonsekwencja. ;)

Miziou

2013-06-30, 17:09
Hmm... Czyli jednak komuś się chce czasem poczytać. Jestem zajebiście mile zaskoczony i zdziwiony.

W tych czasach to spodziewałbym się cutscenek gdzie Polacy odmawiają łyżki ciepłej zupy czerwoniutkim wyzwolicielom - a oni idą w śniegu i wyzwalają... A na końcu gościowi z zupą (jeszcze ciepłą) jest w ch*j głupio... I muzyka Chopina w tle i zatroskane lico Stalina w przebitce...

Zimny_browar

2013-06-30, 17:45
A ja z torrenta pobiorę! Bo mnie nie stać jak j***nego niemca... smutne lecz prawdziwe.

Tryglav

2013-06-30, 17:57
Przynajmniej nie ocieplają wizerunku Armii Czerwonej, tylko pokazują jak było naprawdę. A ludziom spinającym wora o to, że ładują do gry za dużo prawdy historycznej: Bilet na dożywotni pobyt w gułagu na Syberii.

CYPRIAN

2013-06-30, 18:42
sniper elite v2 dobra skończyłem ją dwa razy a teraz poykam w sniper elite nazi zombie tez dobra

smaciekpl

2013-06-30, 19:19
Zimny_browar ale na komputer który uciąga takie gry gry to cie stać?