18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co nieco o polskim języku i politykach. Wojciech Cejrowski.

WojtekTG • 2010-03-30, 19:48
o cofaniu do tyłu, włanczaniu i innych.
kolejny pojazd cejrowskiego

Wa...........so

2010-03-30, 21:38
Na swoim ostatnim wykładzie (w Szczecinie), pan Wojciech opowiedział pewną anegdotkę.

Na początku zaznaczył, że nie lubi Niemców i stara się w ich towarzystwie nie przebywać. Ale, pewnego razu w jakiejś restauracji zaczepiło go kilku Niemców i pytają:
- Skąd pan jest?
- Z Polski - odpowiedział.
- A dokładniej? - zapytali.
- Z Auschwitz. - odpowiedział.
Pięknie im zasugerował, żeby dali mu spokój :)

vass

2010-03-30, 21:43
Mówi się włanczać, a pisze włączać ;)
Poza tym ch*j z nim, moherowy debil.

sard

2010-03-30, 21:45
Jaki kraj tacy kowboje - my mamy Cejrowskiego, największego kałboja nad Wisłą.

Bu...........sz

2010-03-30, 22:03
jebacrejestracje napisał/a:

Nie żebym nie lubił pana Cejrowskiego ale...

5:10, "gubiOM" no cóż za hipokryzja (choć być może po prostu nieuwaga i przyzwyczajenie :) ). Od razu uprzedzę, wykład o zakończeniach OM i Ą zaczyna się chwilę później.

FAIL!



proszę, powiedz, że żartujesz :facepalm:

owiecs

2010-03-30, 22:03
Nie cierpię ch*ja, ale to było fantastyczne

marianer7

2010-03-30, 22:14
Po h*j takie poj***ne zasady jakiś debil wymyślił ze normalni ludzie k***a nie wiedza po kilkunastu latach naaiki. ZLIKWIDOWAC TO k***A MAC , po h*j ludziom dupy zawaracać, chyba tylko po to żeby MIODEK miał prace

paczek1262

2010-03-30, 22:14
vass napisał/a:

Mówi się włanczać, a pisze włączać ;)
Poza tym ch*j z nim, moherowy debil.



Popie**oliło Ci się?

Scarlet

2010-03-30, 22:16
Buliusz napisał/a:



proszę, powiedz, że żartujesz :facepalm:



o co Ci chodzi? mi też się to rzuciło w uszy. i jakoś nie jestem przekonana, że miało to być ironiczne, bo jeszcze nie zaczął o tym wtedy mówić.

w tym temacie, to ma akurat rację, bo rzygać się chce, jak się słyszy osoby publiczne, które nie umieją się poprawnie wypowiedzieć. ale i tak jak widzę cejrowskiego, to mi się nóż w kieszeni otwiera.

bolszewik

2010-03-30, 22:50
koles racje ma, tylko próba nauczenia innych poprawnego mówienia zazwyczaj od jakiegos czasu jest odbierana jako wybryk przemądrzałego, albo pseudointeligentnego humanoida "szpanującym" znajomością kilku zasad ortografii, szkoda że ktoś kto chce zachować jakieś zasady w wymowie poprawiając innych staje sie gburem i debilem w oczach innych, piwo za film

Black Jack

2010-03-30, 22:55
Scarlet napisał/a:

o co Ci chodzi? mi też się to rzuciło w uszy. i jakoś nie jestem przekonana, że miało to być ironiczne, bo jeszcze nie zaczął o tym wtedy mówić.



Chyba jednak nie .

vass

2010-03-30, 23:00
paczek1262 napisał/a:



Popie**oliło Ci się?


Jak to Twój idol to gratuluje, jesteś gorzej poj***ny.

Bu...........sz

2010-03-30, 23:02
Scarlet napisał/a:



o co Ci chodzi? mi też się to rzuciło w uszy. i jakoś nie jestem przekonana, że miało to być ironiczne, bo jeszcze nie zaczął o tym wtedy mówić.

w tym temacie, to ma akurat rację, bo rzygać się chce, jak się słyszy osoby publiczne, które nie umieją się poprawnie wypowiedzieć. ale i tak jak widzę cejrowskiego, to mi się nóż w kieszeni otwiera.



Scarlet, nie jesteś przekonana, że nie miało to być ironiczne? Błagam Cię... Gość mówi 5 minut jak rasowy krasomówca o pięknie jęz. polskiego błędach językowych popełnianych przez najwyższych w państwie i nagle, dobitnie, mówi prosto do kamery "GUBIOM", z akcentem na "OM"? Rozumiesz już, o co mi chodzi?

Scarlet

2010-03-30, 23:05
Buliusz napisał/a:



Scarlet, nie jesteś przekonana, że nie miało to być ironiczne? Błagam Cię... Gość mówi 5 minut jak rasowy krasomówca o pięknie jęz. polskiego błędach językowych popełnianych przez najwyższych w państwie i nagle, dobitnie, mówi prosto do kamery "GUBIOM", z akcentem na "OM"? Rozumiesz już, o co mi chodzi?



wiesz, gdyby to był miodek, to nie miałabym tych wątpliwości, ale w przypadku kogoś o tak zidiociałych poglądach i niskim poziomie kultury, to jednak nie byłabym taka pewna ;)

Bu...........sz

2010-03-30, 23:11
Scarlet, ok, votum separatum :-)

Nie uważam, że Cejrowski ma zidiociałe poglądy (podaj przykład poglądu, który wg Ciebie jest idiotyczny), a nawet gdyby, to on - w przeciwieństwie do większości społeczeństwa - MA poglądy, żyje po swojemu i myśli po swojemu, nie przyjmując wszystkiego, co mówią w mediach jako prawdę absolutną. I uwierz, gdyby było więcej takich ludzi, jak Cejrowski czy Korwin-Mikke, Polska na pewno nie byłaby bardziej "zidiociała".

Scarlet

2010-03-30, 23:17
Buliusz, już sam fakt, że jest ekstremalnym katolem, którego nawet inni katole się wstydzą mówi samo za siebie :) obejrzałam kilka programów z tym człowiekiem i naprawdę, jak dla mnie, to bardziej on pasuje do tych swoich buszów i ludów pierwotnych.
no, ale jak sam wspomniałeś -- votum separatum, a dyskusja na jego temat już się toczyła na tym forum w kilku miejscach i nie ma sensu zaczynać kolejnej ;)