18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co by było, gdyby Saturn przeleciał koło Ziemi?

motyka48 • 2015-03-09, 01:22
Na pewno kiedyś zastanawialiście się, co by było, gdyby Saturn, gwałcąc prawa fizyki, przeleciał koło naszej planety. Jestem przekonany, że spędza Wam to sen z powiek, polecam więc obejrzeć poniższy filmik w jak najwyższej jakości - robi wrażenie!



Jest jeszcze kilka podobnych na kanale tego pana - widać masę włożonej w to pracy (o ile laik może cokolwiek o tym powiedzieć) i wspaniałe efekty.

Tucha

2015-03-09, 07:15
Fajne, ale nie jestem pewien, czy koleś wziął pod uwagę siłę grawitacji (nie słyszałem żeby lektor to mówił).
Przecież, jeśli Saturn zbliżyłby się do Ziemi, załóżmy na odległość Księżyca, to nasza, no i innych planet, orbita uległyby zmianie, a może nawet planety by się zderzyły.
Ale co ja tam wiem, ekspertem nie jestem. Tak tylko sobie gdybam.

HO...........OR

2015-03-09, 08:08
Saturn przeleciał sobie obok i nic się na powierzchni ziemi nie stało? Przecież nawet księżyc który jest niczym w porównaniu do Saturna potrafi powodować różne zjawiska, np. pływy. Nie jestem ekspertem ale uważam, że siła przyciągania wywierana przez Saturna w tak bliskiej odległości przeorałaby całą skorupę ziemi, spowodowała by ogromne pływy które zalałyby kontynenty, atmosfera ziemska została by wessana przez Saturna a także orbita ziemi została by zmieniona przez zachwianie równowagi sił z jakimi słońce i księżyc oddziałują na ziemie.

sz...........ik

2015-03-09, 12:14
Widać panowie że nie znacie angielskiego :)

pi...........ja

2015-03-09, 15:52
Oj tam fizyka. Widok byłby zawalisty :)

Volfodzio

2015-03-10, 16:15
Biorąc pod uwagę, że zarówno Jowisz jak i Saturn bardzo silnie wpływają na własne księżyce powodując chociażby pływy, spodziewałbym się zarówno ponadprzeciętnych trzęsień ziemi, tsunami i wzrostu temperatury. A gdyby Ziemia znalazła się w świetle pierścieni, zmiana orbity byłaby chyba najmniejszym problemem. W najgorszym wypadku po epickim kataklizmie, znaleźlibyśmy się na orbicie Saturna i wraz z nim udalibyśmy się na spotkanie ze Słońcem. Niezły pomysł na film.

contowsky

2015-11-29, 21:15
propsuje, sam dodałem tutaj filmik jak księżyc jest blisko ziemi