18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cmentarz żydowski w Łodzi

ozer • 2013-12-30, 15:09
Jak w temacie, cmentarz żydowski w Łodzi na ul. Zmiennej.

Co tu opisywać... Warto się wybrać i wydać te 6zł za bilet.













Jak będziecie chcieli mam więcej ;)

trabus

2013-12-30, 15:19
Ci to są k***a dobrzy jeszcze za zwiedzanie cmentarza opłatę pobierają :D

ozer

2013-12-30, 15:36
Niby na "utrzymanie i konserwacje", ale w sumie warto połazić i popstrykać fotki.
Nawet cieć siedzi i pilnuje :D














































































Kilka grobowców większych niż nie jesden domek wolnostojący :D np Poznańskich :shock:

biszkopt14

2013-12-30, 16:15
ozer napisał/a:

Niby na "utrzymanie i konserwacje", ale w sumie warto połazić i popstrykać fotki.
Nawet cieć siedzi i pilnuje
Kilka grobowców większych niż nie jesden domek wolnostojący :D np Poznańskich :shock:


Na konserwację tych mchów na nagrobkach?

ozer

2013-12-30, 16:24
biszkopt14 napisał/a:


Na konserwację tych mchów na nagrobkach?



a skąd ja mam wiedzieć :D taka była tabliczka wiec tak mówie.... jakiś koleś tam coś sprzątał drzewo ścinał itp....

oc...........an

2013-12-30, 16:34
@ozer jak byłem na Wrocławskim cmentarzu żydowskim to przewodnik mówił, że oni nie mogą sprzątać tych grobów. Jest u nich jakaś tradycja z tym związana.

Oczywiście niektóre nagrobki warte więcej niż mieszanie M2, a potem wielkie zdziwienie, że nie lubią żydów...

Oczywiście dodam na koniec:


biszkopt14

2013-12-30, 16:38
DUST DEVIL napisał/a:

@ozer jak byłem na Wrocławskim cmentarzu żydowskim to przewodnik mówił, że oni nie mogą sprzątać tych grobów. Jest u nich jakaś tradycja z tym związana.

Oczywiście niektóre nagrobki warte więcej niż mieszanie M2, a potem wielkie zdziwienie, że nie lubią żydów...


ozer napisał/a:



a skąd ja mam wiedzieć :D taka była tabliczka wiec tak mówie.... jakiś koleś tam coś sprzątał drzewo ścinał itp....


Dzięki za info drodzy koledzy.

ozer

2013-12-30, 16:38
@up up

podejrzewam że sprzątają alejki itp... tych grobów nawet bez ich wierzeń nie powinno się ruszać, bez tych mchów itp straciły by swój urok.

SadolJunior

2013-12-30, 17:18
To się nazywa mieć łeb do interesów. Na nieswojej ziemi, z dala od urzędu podatkowego na własnych zmarłych przodkach zarabiać. Co za złotówy syjonistyczne...
Ale to my jesteśmy agresywni, nietolerancyjni i antysemiccy. A w Auschwitz ginęli tylko Żydzi a Polacy pomagali w piecach palić.

ozer

2013-12-30, 17:24
SadolJunior napisał/a:

To się nazywa mieć łeb do interesów. Na nieswojej ziemi, z dala od urzędu podatkowego na własnych zmarłych przodkach zarabiać. Co za złotówy syjonistyczne...
Ale to my jesteśmy agresywni, nietolerancyjni i antysemiccy. A w Auschwitz ginęli tylko Żydzi a Polacy pomagali w piecach palić.



Ja się z tobą nie zgodzę.

Może i są cwani, mają swoje poglądy itp (sam za nimi nie przepadam).

Weź jednak pod uwagę jedno.
Cmentarz jest zabytkowy i takowe informacje są umieszczone przy wejściu. Te 6zł to nie jest wielki pieniądz. Licząc liczbę odwiedzających np 500 osób miesięcznie masz ok 3 tysi. Można z tego opłacić ciecia który przypilnuje aby wandale i inni "patrioci" ze "szprajami" i młotami nie przyszli zwiedzać i aby koleś który sprząta np zadbał o wywóz śmieci czy "przekarczował" alejki bo w niektórych miejscach ciężko przejść było.

Wątpie że kase na tym robią "żydzi".

Hrodgar

2013-12-30, 17:32
Dokładnie obliczyć powierzchnię wszystkich żydowskich cmentarzy w Polsce i niech żydki płacą za dzierżawę POLSKIEJ ziemi, jak nie to zaorać i świnie pasać.

ozer

2013-12-30, 17:39
Hrodgar napisał/a:

Dokładnie obliczyć powierzchnię wszystkich żydowskich cmentarzy w Polsce i niech żydki płacą za dzierżawę POLSKIEJ ziemi, jak nie to zaorać i świnie pasać.




Czyli tak samo my powinniśmy płacić za cmentarze za granicą naszych poległych / zmarłych ? Otrząśnij się człowieku i pomyśl co piszesz...

trabus

2013-12-30, 18:19
Sądząc po tych zdjęciach to wykres ich dochodów poszybował w górę jak dałeś im te 6 zł. :D

ozer

2013-12-30, 18:26
nie 6 a 12 :P byłem z dziewczyną 8-)

ne...........fi

2013-12-30, 23:47
@ozer dobrze gada i do tego ma dziewczynę, pokłon przed królem :piwo: