18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cmentarz samochodów w Niemczech

WhyMe? • 2012-03-18, 15:47


Jak dla mnie szok. Dodaję komentarz z jutub ;-)
Cytat:

Rzadko coś komentuje na YT, ale tym razem aż serce mnie zabolało.

Ja się pytam czy to jest ten sam kraj co przegrał dwie wojny światowe, który płacił potężne kontrybucje;/

Niejedna polska rodzina ucieszyłaby się z któregokolwiek z tych samochodów, a oni wyrzucają je na złom.

Je...c szwabów;/ czemu Polska po wojnie nie trafiła do zachodniej strefy wpływów, być może teraz takie widoki były by u nas i to my bylibyśmy "salonem samochodowym" dla wschodu.

płakać się chce :(


kaiel

2012-03-18, 19:27
nie róbcie z siebie cyganów , a szkop wrogiem zawsze będzie

necrosodomizer

2012-03-18, 20:01
ale przecież jessteśmy salonem samochodowym dla wscgodu

Rafal1757

2012-03-18, 20:22
jak dla mnie to nie żaden cmentarz. Przypomina mi polski komis albo giełdę.
ps. nie jedzie ktoś w najbliższym czasie do niemiec ?

Jutub

2012-03-18, 20:56
ja tam nic nie komentowałem jakby coś

ToJaTenOn

2012-03-18, 21:26
To już wiecie skąd te tanie, sprowadzane samochody na Polskim rynku.

vass

2012-03-18, 22:02
Niemcy się pozbyli starych samochodów, bo im się po prostu nie opłacało ich trzymać, ze względu na emisje spalin. Samochody, które nie spełniają normy Euro 4 lub 5 zostały obłożone wysokimi opłatami, poza tym nie mogły by wjeżdżać do centrów dużych miast, chyba, że za wysoką opłatą. To jest powód i żaden inny.

fejzez

2012-03-18, 22:11
płakać ? nad czym ? nad audi 80 albo nad goflem ?

gadom

2012-03-18, 22:12
Ścieżka dźwiękowa jakby to był cmentarz całej rodziny autora filmu... <facepalm>

Beznickowiec

2012-03-18, 22:16
co to za piosenka w ostatnich sekundach filmiku?

Nabs

2012-03-18, 22:17
Zacznijmy od tego, że w niemczech można wziąć bardzo długo terminowe kredyty, np jakiś dziadek/babcia dostanie kredyt na nowy samochód, na 15-20 lat. I spłacają taki kredyt po 50-100 euro miesięcznie, przy na prawdę niedużych odsetkach..

A jak to u nas wygląda? Kredyt hipoteczny znajoma wzięła jakieś 8 lat temu (75 tysięcy, płaciła w złotówkach), niedawno zadzwoniła do swojego banku z pytaniem ile jej tego kredytu zostało, bo myślała że będzie mogła zmienić mieszkanie na większe, i zgodnie z wyliczeniami (8x12x500zł=48k zł) myślała że została jej końcówka i będzie mogła wziąć kredyt konsolidacyjny, więc dzwoni i się pyta. Załamała się trochę po tym jak się dowiedziała. Do spłacenia zostało jej ponad 100 tysięcy. Co daje nam w rezultacie około 150 tysięcy łącznie, z 75 tysięcy. Co daje oprocentowanie w wysokości 100%.

To jest k***a złodziejstwo. Od niedawna jak jest ten kryzys, w niemczech PAŃSTWO pomaga obywatelom w spłacaniu kredytów, dają im kredyty, na pokrycie poprzedniego kredytu (konsolidacyjny) na bardzo niskim oprocentowaniu i bardzo długim terminie. Czy u nas jest to możliwe? Jak najbardziej nie. U góry siedzi banda sk***ysynów, którzy pchają w swoje kieszenie...

longer32

2012-03-18, 22:24
ja pie**ole.............. same nowe ... :D

riodoro1

2012-03-18, 22:34
Cytat:

Je...c szwabów;/ czemu Polska po wojnie nie trafiła do zachodniej strefy wpływów



No tak, k***a, ich wina, j***ć ich!

Polaki za to się już 20 lat zbierają po komunie, moze to z nami jest coś nie tak?

Q-BartNH

2012-03-18, 22:35
to co chłopaki zbieramy się z sadistica i pobawimy się w archeologów na Niemieckich cmentarzach samochodów

BMWswap

2012-03-18, 22:45
kubusiekh napisał/a:



Skoro napisane jest: "w Niemczech" to pewnie tam. :hitler:



o dzięki za dokładny namiar, o to właśnie mi chodziło

mod_y

2012-03-18, 22:49
U nas samochody stoja jedne na drugich a tutaj prosze.. U nas nawet w komisach samochody nie wygladaja jak tam na złomie.. Tam czekają te samochody ustawione az przyjedzie polaczek i przygarnie ktoregos.. w Niemczech bedzie bez prawa rejestracji ale w Polsce ściereczka wytrzec Schrot czy jak to sie tam pisze do pelna bak i jedziem.. Sam zamierzam wyjechac do Niemiec po samochod , a w pozniejszym okresie wyjechac z tego kraju zeby zarobic na porządny start.. Jestem za Ojczyzną za Polską o którą walczyli nasi dziadkowie pra dziadkowie , ale nie mam zamiaru skonczyc na ulicy..