18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Ciemna plama w historii Trzech Króli

uookie • 2011-01-06, 19:43
Dlaczego wśród Trzech Króli zazwyczaj jest jeden czarny, a nie ma żółtego? Przecież przybyli ze wschodu, a na wschód od Betlejem najbliższy kraj, gdzie występowała monarchia i królem mógłby być czarny to Senegal, z którego przecież król do Betlejem podążałby z zachodu!

Wiem, co powiedzą obrońcy czarnego króla: – Król to metafora. Oni byli Trzema Mędrcami. – Czarny mędrzec przybyły ze wschodu od Betlejem to albo koczownik z Australii, albo kanibal z Nowej Gwinei. Biorąc pod uwagę, że biali dopiero w połowie lat 60 XX wieku uznali Aborygenów za ludzi, czyli stworzenia posiadające wolną wolę, zdolność logicznego myślenia oraz tzw. wyższą świadomość, to wydaje się niemożliwe występowanie tam mędrców już dwa tysiące lat temu. Z kolei Papuasi nie znali pisma i posługiwali się kamiennymi narzędziami. Trudno więc, aby znali sie na astrologii.

W słowie ‘mędrcy’ kryje się jednak podstęp. Jak mówi Wikipedia, ci mędrcy to byli w rzeczywistości kapłani religii zaratusztriańskiej, czyli ten czarny nie musiał przepływać oceanu indyjskiego w wydrążonym pniu drzewa, tylko przespacerował się z Iranu do Izreala i już. Jak czarny trafił do Iranu dwa tysiące lat temu inaczej, niż w klatce? I na takie pytanie twórcy czarnego króla się zabezpieczyli. Bo jak się dowiadujemy z rzeczonej Wikipedii, Trzej Królowie to też Trzej Magowie! Czyli czarny król był wtajemniczony w arkana magii i dlatego skumał się z tymi dwoma białasami. To tak jak dzisiaj; jak murzyn ma jakieś wyjątkowe zdolności, na przykład jest wysoki i wysoko skacze, to się dogada z białymi i zarobi miliony. Wtedy musiał istnieć podobny system.

Jedno tylko nie daje mi spokoju. Skoro oni byli Trzema Magami, a Bóg już w pierwszym przykazaniu mówi ‘Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną’, czyli zakazuje wszelakiej magi, horoskopów, astrologi, tarotów itd. to dlaczego Maria z Józefem i dzieciątkiem przyjęła tych bezbożników? Czyżby bardziej od Boga bała się antyfaszystów z gwizdkami?

koolowsky

2011-01-06, 20:10
bla bla bla pie**olenie o szopenie

wislak

2011-01-06, 22:35
nie chce mi się tego czytać nawet :)

TurboDymoMan

2011-01-09, 12:30
ten czarny to z pola bawełny mi sp***olił

Nourgab

2011-01-11, 20:29
@kool83

Lepiej żeby pie**olił o szopenie, niż Ty o sobie.

base

2011-01-11, 20:41
Skoro w dekalogu jest: "Nie kradnij" to czemu Kościół to robi?

The Butcher

2011-01-11, 21:00
Ten nick mówi wszystko, tylko o ile wiem pisało się wookies. Ale ze względu na Twoją inteligencję wookiego, rozumiem dlaczego wyszło Ci uookie.

Achajka

2011-01-11, 21:05
Ah, te biblijne bajki na dobranoc. ; )

Arahirim

2011-01-11, 21:35
Brawo, widzisz szarą sieć i układy. Możesz iść śmiało bronić krzyża. Fajnie, popisałeś o czarnych, poobrażałeś Murzynów i chcesz mieć piwo. Dupa, a nie piwo. Należy Ci się szklanka wody na Twój niedoedukowany łeb. Powołujesz się na Wikipedię, to chociaż doczytaj do końca i ze zrozumieniem. Legenda o Trzech Królach jest, jak sama nazwa wskazuje, legendą. A jeden z Mędrców jest czarny dopiero od XIV wieku, co ma podkreślić uniwersalność zbawienia, bo dopiero gdzieś w tych wiekach pospolici ludzie zaczęli ogarniać, że na świecie są czarni ludzie. Jak już wcześniej wspomniałem, Trzej Królowie to legenda. Sam Kościół zgadza się, że opis Narodzenia Chrystusa był trochę przerysowany. Fakt, mogły wystąpić znaki na niebie (kometa Halleya albo blask Jowisza), ale samo pojawienie się aniołów i Trzech Króli jest cokolwiek dyskusyjne. I tego już nie znajdziesz na Wikipedii - ale przecież po co się dowiedzieć więcej, lepiej napisać bzdury na Sadolu.

Lupi

2011-01-11, 22:05
Ja pie**ole, proba rozwazenia legendy (kurde udowodnij mi ze smok wawelski istniał!)... Napisane w "mądrym stylu" popartym wikipedia... Bez jaj. Wikipedia jest dla szarej masy, bo jest łatwa i ma wiedze od innych ludzi, sam tam cos opublikujesz... Pozatym ch*j mnie obchodzi czy był czarny ryży i bez penisa, czy to była baba z penisem - dzieki nim mam wole od roboty/studiów w ten dzien wiec wypie**alaj.

lechumistrz

2011-01-11, 22:32
Muszę powiedzieć że dawno nie czytałem równie ograniczonej wypowiedzi... Próbujesz coś wymyślić, ale nie wychodzi, gdzieś coś usłyszałeś, wiki poczytałeś i ekspert z Ciebie jak andrzej lepper od gospodarki... To że masz prawo do korzystania z wolności słowa nie oznacza że powinieneś.

:sparta:

Br...........16

2011-01-11, 22:57
Się żeście przyj***li do biednego chłopaka, ja osobiście popieram każdego kto widzi jakaś niezgodność w biblii (trochę tego jest jak na dzieło Boga :/ ).

Co do czarnego królo/kapłana/niewolnika/maga z lvl 85 co wali z aksa - kto powiedział, że Maria z Józefem go przyjęli? Może tylko wzięli gifta i kazali mu zbierać bawełnę? Albo było 2 króli, a jeden z nich przyniósł murzyna aby zbierał Jezusowi bawełnę?

koolowsky

2011-01-12, 00:00
gimbusy co i tak nic z tego nie kumają postawią zawsze piwo...

gówno zasypuje od niedawna główną...

wiekszość co dała za to piwo, jak zauważyłem, sama posiada ich od 0-5, a postawiła już od kilkunastu do kilkuset... czy to o czymś świadczy?

majkel_27

2011-01-12, 09:27
Arahirim napisał/a:

... Sam Kościół zgadza się, że opis Narodzenia Chrystusa był trochę przerysowany. ...



Mam delikatne wrażenie, że nie tylko z narodzeniem jest problem.

Duch Święty + Maria = dziecko + błona
Coś mi się nie zgadza w tym równaniu...

Co ty na to, katolicki narodzie wybrany?

ojojoj

2011-01-12, 10:40
ja tam lubie magi. zwlaszcza do pierogow ruskich