18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciekawostka historyczna

Konsument89 • 2014-01-26, 15:56
Ideologiem nazistowskim, który mocno wpłynął na nazizm, był teolog Ernst Bergmann, w swojej pracy 25 Thesen der Deutschreligion (Dwadzieścia pięć tez religii niemieckiej), stwierdził że fragmenty Startego Testamentu i Nowego Testamentu są niedokładne a Jezus Chrystus w rzeczywistości nie był Żydem, lecz Aryjczykiem. Według filozofii Bergmanna nowym mesjaszem miał być Adolf Hitler.






To ostatnie zdjęcie jest akurat autentyczne.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm

golind

2014-01-26, 17:32
Ja pie**ole jakie brednie

kickyourheadoff

2014-01-26, 17:35
hehe

Hitler był nowym Chrystusem, Himmler Piotrem, Hess Judaszem, Bormann Pawłem, a Ewa Braun Marią Magdaleną

Do tego Chrystus, syn Żydówki był Aryjczykiem....

wspaniała teoria

Sayagin666

2014-01-26, 18:33
aaaa pie**olenie. Wystarczy poczytać - jak ma się pismo i teksty o tym, który nie pomnażał majątku itd do socjalizmu ?? Sranie w banie, tania sensacyja, mająca na celu podk***ienie katolików :)

mhrocznakaszana

2014-01-26, 18:50
obrazki przedstawiają kwintesencję tego co ma każdy lewak w swoim czerepie, a tak btw, widzisz drzazgę w oku brata swego a belki w swoim oku nie widzisz, wystarczy zajrzeć do Talmudu, faszyzm i rasizm pełną gębą.

raza

2014-01-26, 18:59
Zajebiście tanie sensacja. Każdy, kto uważał w Gimnazjum wie, że bojówki paramilitarne stojące po stronie Hitlera w początku lat 30, a później stworzony na bazie ich i reichswery Wehrmacht składał się w dużej mierze w swojej warstwie oficerskiej z junkrów- pruskiej klasyposiadaczy ziemskich, mocno wierzących luteran. Oni, podobnie jak zdominowana przez katolików marynarka wojenna początkowo wspierali Hitlera (część ze względu na niechęć do bolszewików, inni uwiedzeni innymi jego tezami) w całej rozciągłości. Jednak im bardziej naziści zaczęli podkreślać swój antychrześcijański charakter (plany porwania papieża) część starych cesarskich oficerów zaczęła tworzyć rozmaite frakcje antyhitlerowskie - z najbardziej aktywnym podziemiem katolickim, którego przedstawicielami byli np. Claus Schenk von Stauffenberg, którego zamach omal nie unicestwił Adolfa oraz admirał Canariss - arcyszpieg, który udaremnił plany porwania papieża - powieszony nago na strunie od fortepianu po odkryciu jego spisku.

krzyhhh

2014-01-26, 22:16
mhrocznakaszana napisał/a:

[..] a tak btw, widzisz drzazgę w oku brata swego a belki w swoim oku nie widzisz[...]



Dla lewaków te słowa mają bardziej dosadny wydźwięk, jeśli je sparafrazujemy w następujący sposób:
'widzisz drzazgę w oku brata swego a bolca w swej dupie nie zauważasz'

surojak

2014-01-27, 01:22
Kurva przeczytałem bongman.. nie wiedziałem, że już ma około 100 lat po za tym nie wiem kto to jest ale wiem, że jest tu popularny niczym jezus.

Adenozynotrifosforan

2014-01-27, 01:23
Hitler był pieskiem Okultystów z wall street, a sama III rzesza to taka wersja demo, świata opartym na nowym porządku. Nawet Hitler należał do tajnych stowarzyszeń, i prawdopodobnie żył nawet dalej po wojnie, gdzieś w argentynie.

BrainSeeker

2014-01-27, 01:33
mam takie pytanie do autora: i ch*j z tego? jest też pewien pan Krzysiek, który mówi, że ma na imię Ania, to od dzisiaj wszystkich Krzyśków przechrzcimy na Ania?


A wiecie co mnie najbardziej śmieszy w III rzeszy? Że "przeciętny Kowalski" po tym jak się nie dostał na studia został dyktatorem i rozpętał wojnę światową. ;)


PS będąc niskim brunetem głosił wyższość rasy Aryjskiej


Dobrutro

2014-01-27, 01:43
Przecież naziści i sam Hitler opierali swoją ideologię na lewicowych myślicielach jak Marx. Stąd socjalistyczna nazwa ugrupowania i czerwona socjalistyczna flaga.

In...........or

2014-01-27, 01:43
@up Tak naprawdę to dodawało mu "wiarygodnosci". Taki efekt psychologiczy. Ale nie bede się rozpisywał.
Pozdro dla kumatych