18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciekawe narzędzie - wytrych

misiekzmarsa • 2013-11-05, 12:28
Dwa filmy opisujące zasadę działania i techniki otwierania zamków przy pomocy narzędzia HU66. Moim zdaniem, zmyślne narzędzie pomagające otworzyć nawet nowsze zamki zapadkowe.





~CanesPL

2013-11-05, 13:28
Pomoże, pod warunkiem, że dysponujesz narzędziem wyskalowanym pod konkretny model zamka.

zagiel1111

2013-11-05, 21:29
A i tak złodziej zrobi to drutem w 5 sekund :D

ne...........fi

2013-11-07, 08:12
Interesujący pick ale chyba do jednego i konkretnego typu zamka. W Polsce najczęściej używane są proste zamki zapadkowe, najwyżej z 1 lub 2 pinami zabezpieczającymi.

Anarchangel

2013-11-18, 20:42
nestofi napisał/a:

Interesujący pick ale chyba do jednego i konkretnego typu zamka. W Polsce najczęściej używane są proste zamki zapadkowe, najwyżej z 1 lub 2 pinami zabezpieczającymi.


Nie wiem gdzie mieszkasz, ale według mojego rozeznania, najpopularniejsze w Polsce i na świecie są zamki bębenkowe (czyli takie pod to właśnie narzędzie - około 90% wszystkich zamków), zamki zapadkowe są przestarzałe.
Owo narzędzie ma jedną zaletę - pozwala odtworzyć kształt klucza, by następnie móc go dorobić. Poza tym za drogi, a do tego cwaniaki robią konkretne kształty dedykowane pod konkretny kształt zamka (do samej Toyoty są co najmniej cztery wersje). Lepiej zakupić lub zrobić sobie zestaw zwykłych Lock-picków...