18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciekawe co to za ustawa, ze Policja przyjezdza od tak...

blokern • 2013-12-14, 17:39
Nie mozna miec pretensji do Policji bo wykonuja rozkazy przelozonych



Cytat:

Mieliśmy w Białymstoku wizytę antykatolika, antychrysta, anty-polaka - Jana Hartmana. Młodzież Wszechpolska postanowiła zadać kilka niewygodnych pytań, ale po komunikacie prof. Kowalskiej, iż nie są mile widziani i że wezwano policję, postanowili w ciszy oprotestować wykład i po kilku minutach opuścili salę wykładową.
Nazwałem to "Milczącym protestem".

Działacze MW nie mogli swobodnie opuścić budynku uniwersytetu, bo przed wejściem zostali wszyscy zatrzymania i spisani z dowodów. Działanie policji jest niezrozumiałe, bo nie było żadnego zajścia.


re...........ka

2013-12-14, 18:25
Antychryst, k***a ja pie**ole! Może najnowsze wcielenie szatana. :homer:

ramzei

2013-12-14, 19:22
Jedni i drudzy poj***ni... A policja, że spisywała to dobrze robiła, bo gdyby nie to, to mw najprawdopodobniej wprowadziliby w życie plan B, czyli powrót w kominiarkach z pałkami... A szkoda budynku publicznego.

~Velture

2013-12-14, 19:24
Grube tłumy na tej manifestacji się zjawiły. Dobrze ,że się zmieścili wszyscy do jednego budynku.

SalvaCzoko

2013-12-14, 20:26
Gdyby się tak doj***ć to jest na to paragraf o ilu było ich więcej niż 15, co nazywa się zgromadzeniem publicznym, które musi być zgłoszone.

xiontZ

2013-12-14, 21:21
"Zostali sami swoi". Dokładnie.

Crossblade

2013-12-14, 22:35
mnie ostattnio też Policja spisała...k***a 27 lat i pierwszy raz wkoncu naszedł. Było nawet spoko, pośmialiśmy się, pogadaliśmy na loozie...tylko trochę jeden z nich się spinał, ale to był dowódca...wiecie. Straszanie mu przeszkadzało, że w trakcie rozmowy przeklinałem ( w formie żartów, nie obrażając absolutnie nikogo ) i zagroził mi mandatem, na co odpowiedziałem - Myślę, że mnie stać, zarówno pod względem finansowym jak i czasowym, bo żadko mogę się wyrwać z domu bez, żony i dzieci. Koleś się wk***ił okrutnie, na co jego kolega go wyprostował " Krzysiu, widzisz, że normalni faceci, dajże spokój i jedziemy dalej" Jaki z tego morał drodzy Sadole ? Są ludzie i parapety. Czasami trafisz na spoko Msiaka a czasem na j***nego psa. Dobranoc

Harkley

2013-12-15, 01:36
@Crossblade

Ale z Ciebie ignorant. Nawet autokorekta jest wrogiem.

OR...........PL

2013-12-15, 10:15
k***a, jak mnie denerwują te eksperty wszystkie od prawa, prawniki z bananowych liceów.

Policja ma prawo do przypadkowego wylegitymowania. To nie jest ZATRZYMANIE tylko wylegitymowanie. Rutynowa czynność, sprawdzają czy poszukiwany, czy coś przeskrobał. Poza tym prowadzą coś w rodzaju spisu ludności, że taki i taki obywatel, zamieszkały tu i tu, był w tym i tym miejscu. Normalna rzecz. Mają do tego prawo, a Wam, drodzy obywatele nie powinno wam to przeszkadzać.

Zatrzymanie ma miejsce, kiedy Cię powijają na dołek, bo coś tam. I jeśli to 'coś tam' to tylko coś tam, nie mogą trzymać Cię dłużej niż 48. Jeśli dowali się prokurator, to wtedy zamykają Cię do dyspozycji, i kierują na wagę. No ale to są przypadki uzasadnione, udokumentowane, poparte dowodami, potem oczywiście sprawy karne.

Cytat:

Biorąc pod uwagę cel zatrzymania, można je podzielić na:
1) procesowe – celem jest zapewnienie prawidłowego toku postępowania karnego,
2) pozaprocesowe, w którym wyróżniamy:
a) porządkowe (prewencyjne) – celem jest ochrona porządku i bezpieczeństwa
publicznego,
b) penitencjarne – celem jest doprowadzenie do aresztu śledczego lub zakładu
karnego osób, które w wyznaczonym terminie nie powróciły z przepustki,
c) administracyjne – celem jest doprowadzenie osoby do dyspozycji określonego
organu.



Także mieliśmy na nagraniu do czynienia z WYLEGITYMOWANIEM, a nie ZATRZYMANIEM. A działania Policji uważam za słuszne, do tej pory wybryki MW były dość... agresywne, więc opcja prewencyjnego zadziałania przeciwko uważam za słuszną. A że się nic nie stało, to tym lepiej, a policjanci też muszą sporządzić protokoły z interwencji, notatki służbowe, coś tam musi być, zatem nastąpiło legitymowanie. Czym tu się jarać?

Co ciekawe...:
Cytat:


Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego
"Art. 243. § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub
w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa
ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji."


Także do roboty obywatele...

Pozdrawiam

RPGFred

2013-12-15, 11:23
Fer, nie fer, nie obchodzi mnie to - Młodzież wpie**olska została zgaszona. Satysfakcja jest.

Pokoj309

2013-12-15, 11:29
Przecież z dowodu mogą cię spisać kiedy chcą, nie muszą mieć żadnego powodu, z drugiej strony też nic się wam nie dzieje, że was spisali, nie bójcie się nie pójdziecie do 'paki' ;-)

PiotrekMMA

2013-12-15, 11:49
O k***a antykatol! antychryst! Ukrzyzujcie go w imie boga!

palec_dłubalec

2013-12-15, 11:56
Nie wiem kim są legitymowani obywatele i nie obchodzi mnie to. Widzę natomiast, że niczego złego nie zrobili, a zabiera się im ich prywatny czas. W imię czego? Bo takie policja ma prawo? Taki argument wam wystarcza?

Oczywiście na pytania postawione przeze mnie nie oczekuje odpowiedzi bo widzę, że na sadisticu sami obecni i przyszli pracownicy policji, więc stworzyło się kółko policyjnej adoracji. Smyrajcie się dalej po jajkach jak wam ta "władza/nietykalność" tak się podoba. Najlepsze jest to, że nawet obecna władza pluje policji w twarz (1 mld złotych na rebranding tzn. zmiana znaczka), podniesienie wieku emerytalnego, a wy pieski dalej się podniecacie swoją "nietykalnością".

Mam znajomego który właśnie jest szkolony w szkółce policyjnej i wiem jak was tam traktują. Już tam uświadamiają was, że jesteście nikim, więc wyżywacie się na obywatelach.

Na koniec pragnę przeprosić za to co napisałem tych Policjantów (powiedzmy 4%), którzy pracę swoją wykonują rzetelnie i z poszanowaniem drugiego człowieka. Pragnę wyrazić ogromny żal, że musicie cierpieć przez ludzi (słowo ludzie to delikatne nadużycie) którzy was wykorzystują i mają do tego prawo do swoich celów nie służących do stania na straży prawa.

czarkowskY

2013-12-15, 12:02
ORMO_PL, no chyba cie k***a bóg opuścił albo wychowałeś się w kiblu i teraz jesteś cały w skowronkach że w ogóle możesz wyjść. Ale każdy normalny człowiek ceni sobie swoją wolność i prywatność, dojdzie do tego że zawsze będą wiedzieli gdzie jesteś i co robisz, na prawdę chcesz tego?