18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciapaty z bazooką

Klausu • 2013-05-24, 22:29
Potrzebne szkolenie choć za późno... :samoboj:



____

2013-05-25, 23:42
raczej wada sprzętu, czymkolwiek strzelał, z tyłu był tłumik fali uderzeniowej w postaci...wody (z tyłu bazooki jest zbiornik z wodą, siła fali uderzeniowej zostaje przekazana właśnie wodzie w momencie strzału)

H2S04

2013-05-25, 23:42
@DisH0noreD masz piwko bo mnie tym banerem rozj***łeś :D

oc...........an

2013-05-25, 23:43
adamsson Również chodzi o huk, jaki często taka wyrzutnia generuje przy strzale. Często po strzelaniu na świeżym powietrzu żołnierze potrafią ogłuszyć się na paręnaście minut, a w zamkniętym pomieszczeniu to bębenki pękają.

Również gazy wylotowe mają potężny odrzut, często na 5 metrów, więc można bardzo mocno się nimi uszkodzić lub oparzyć

No i oczywiście są wysoce toksyczne i po paru minutach leżenia w pokoju pełnym tego paskudztwa jesteś trupem (ale to raczej w wypadku kiedy samo strzelanie z pokoju ciebie jedynie "znokautowało")

Wiem, że tworzy się modele wyrzutni bezodrzutowych z których można strzelać w pomieszczeniu. Mają one z tyłu zamontowane bodajże pojemniki ze słoną wodą, która pochłania dym. Ale jak na razie nie jest polecane przez żadnego producenta strzelać z wyrzutni rakietowych z zamkniętych pomieszczeń


Tu macie jeszcze parę filmików:





Oraz to (uwaga, to jest Hard, akcja od 1:05)


BoriaS

2013-05-25, 23:53
Chyba za dużo w bf'a grał, a tak swoją drogą to: dobry ciapaty, to martwy ciapaty. :krawaciarz:

emek5

2013-05-26, 01:43
DisH0noreD napisał/a:

Obrazek

allah akbar

Lop3zpk

2013-05-26, 02:06
To nie jest bazooka..

mat88

2013-05-26, 06:47
patyk89 napisał/a:

adamssson z tego co mi wiadomo, to ilość gazów wylotowych z takiej wyrzutni powoduje ostry rozpie**ol w zamkniętym pomieszczeniu.
Może też chodzić o to, że fala/gazy "odbijają" się od ścian i uderzają w strzelającego. Nie jestem pewien.

Jedyną (chyba?) wyrzutnią p-panc którą można strzelać z zamkniętych pomieszczeń, jest szwedzki Carl Gustav.
Widziałem kiedyś filmik, jak strzelali z tego z makiety domu, niestety nie mogę go teraz odnaleźć.




To tzw. back blast. W tak małym pomieszczeniu te gazy o których pisałeś tworzą podciśnienie, które rozsadza od środka i pali wszystko na swojej drodze. W zależności od broni taki back blast może dochodzić do 25m i do kilki metrów na boki. Carl Gustav też tworzy back blast ale faktycznie mniejszy :)

Tu macie filmik, na którym widać jak back blast z takiej niepozornej rakietnicy LAW działą w otwartym terenie mimo niepozornego wybuchu


generalnie polecam cały kanał FUNKIER530 moża z perspektywy pierwszej osoby pooglądać walkę z ciapatymi:)

zielak300

2013-05-26, 07:32
Ciekawe jak te gówno do sieci trafia. Po każdej akcji zafajdaniec uderza na kafeje i śle na YT?

el...........iz

2013-05-26, 12:16
strzelanie z tego ustrojstwa w pomieszczeniu to jak otwieranie puszki Surströmming na wolnym powietrzu a nie pod wodą ;)