18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chrześcijanin uniewinniony-skazany za donos na arabów

dooniu • 2013-04-04, 22:37
Pakistański chrześcijanin, Younis Masih, został dzisiaj rano zwolniony z więzienia na mocy decyzji Sądu Najwyższego w Lahore. Younis Masih, ojciec czworga dzieci, przebywał w więzieniu od listopada 2005 r. z powodu fałszywego oskarżenia o bluźnierstwo przeciwko islamskiemu prorokowi Mahometowi. W maju 2007 r. został na tej podstawie skazany na karę śmierci.
Sąd Najwyższy w Lahore nie ugiął się pod niezwykle silną presją radykalnych islamistów, którzy liczną grupą przybywali na salę rozpraw domagając się utrzymania wyroku skazującego. Decyzja ta jest wielkim zwycięstwem wszystkich walczących o zniesienie haniebnego prawa o bluźnierstwie i daje nadzieję, że stanie się ona precedensem, który pozwoli na uniewinnienie kolejnych niesłusznie skazanych i przetrzymywanych latami w więzieniu osób.



Younis Masih został oskarżony o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, gdy poskarżył się na hałas, jaki dochodził z islamskiej uroczystości religijnej, odbywającej się o północy w pobliżu jego domu. Nazajutrz tłum muzułmanów pobił go i napadł na jego żonę, Meenę, gdy ta próbowała mu pomóc. Następnie czterystu muzułmanów, uzbrojonych w kije i cegły, splądrowało domy chrześcijan, niszczyło Biblie i obrzuciło kamieniami miejscowe kościoły. Ponad sto rodzin chrześcijańskich musiało uciekać z obawy o własne życie.
W pakistańskich więzieniach wciąż przebywają inni chrześcijanie oskarżeni o bluźnierstwo, w tym skazana na śmierć, Asia Bibi, oczekująca na rozprawę apelacyjną w swojej sprawie.

Gdzie tu sprawiedliwość?
Podarli biblie- ok tłum wk***ionych zhańbionych ciapatych
Podarliby koran- promowanie nienawiści, rasizm, homofobia, hiv aids i eurosceptyzm... Co to sie porobiło na świecie...

ostatni

2013-04-04, 22:51

W sumie miał szczęście, gdyby u nas ktoś poskarżył się na hałasy z meczetu to zostałby opluty, pobity i zwyzywany przez lewaków, a potem sąd doj***łby mu wyrok za nietolerancję.

Dz...........ak

2013-04-04, 23:05
Ja-ah-qu-ub-el,

Jak ja nie lubię takich postów. :-? W Polsce są mohery, albo panoszące się lewactwo i ogólnie jest do dupy... Otóż nie.

W analogicznej sytuacji do tej przedstawionej w artykule doszło w jednej wsi, a duchowny, który zakłócał ciszę nocną został pociągnięty do odpowiedzialności i skazany na prace społeczne. Nikt nikogo nie pozwał o nietolerancję i w mordę nie przywalił.

Cytat:

Na prace społeczne sąd skazał księdza za to, że w nocy hałasował dzwonami. Precedensowy konflikt opisaliśmy w maju. Powstał i trwa do dziś w Lewinie, małej wsi w okolicach Rawy Mazowieckiej.
W tamtejszym kościele kiedyś bił zwykły dzwon, ale w 2009 r. nowy ksiądz - Andrzej Wróbel - zainwestował w elektronikę. Kilkanaście tysięcy złotych dali parafianie. Od tej pory kościelne dzwony biły tam w dzień i w nocy. O godz. 23 jedenaście razy, a potem raz co godzinę, aż do 5 nad ranem, gdy witały nowy dzień pięcioma gongami, o 6 - biły sześć razy itd. Kilka osób mieszkających blisko kościoła prosiło księdza Wróbla, żeby dzwony chociaż w nocy nie biły. Bez skutku. W dodatku w maju kościelny zegar wygrywał też pieśń "Chwalcie łąki umajone". O godz. 1.30 w nocy, co potwierdziła policja.

W czerwcu rawski sąd uznał, że ksiądz zakłócił kościelnymi dzwonami spoczynek nocny mieszkańców Lewina, i skazał go na 30 godzin prac społecznych. Ksiądz się odwołał, ale w październiku Sąd Okręgowy w Łodzi wyrok podtrzymał. Tym samym wyrok się uprawomocnił i ksiądz musiał iść do pracy.


Loaloa

2013-04-04, 23:12
Ta, jasne, to pewnie islamiści napie**alają dzwonami co godzinę, łażą po drogach publicznych w poj***nych pielgrzymkach, dupczą dzieci i wysysają z budżetu państwa niebotyczną kasiorę. Miłość bliźniego aż wylewa się z postów sadolowych fanatyków.

ostatni

2013-04-04, 23:13
Suty_dziobaka napisał/a:

Ja-ah-qu-ub-el,

Jak ja nie lubię takich postów. W Polsce są mohery, albo panoszące się lewactwo i ogólnie jest do dupy... Otóż nie.

W analogicznej sytuacji do tej przedstawionej w artykule doszło w jednej wsi, a duchowny, który zakłócał ciszę nocną został pociągnięty do odpowiedzialności i skazany na prace społeczne. Nikt nikogo nie pozwał o nietolerancję i w mordę nie przywalił.



no właśnie, katolik oberwał, ciapatych by lewactwo broniło

!Timon

2013-04-04, 23:38
@Loaloa

Ciapate dzieci dupczą, na pielgrzymki na szczęście sp***alają poza granice kraju a na wysysanie kasiory trzeba poczekać aż lewakom dupy od miłości z multikulti pękną i pójdą pieniądze na 'integrację i wzajemne poznawanie'.

kaktuz

2013-04-05, 01:55
jebac was czerwone karly

Marxe

2013-04-05, 20:38
Loaloa napisał/a:

Ta, jasne, to pewnie islamiści napie**alają dzwonami co godzinę, łażą po drogach publicznych w poj***nych pielgrzymkach, dupczą dzieci i wysysają z budżetu państwa niebotyczną kasiorę. Miłość bliźniego aż wylewa się z postów sadolowych fanatyków.


widze kolega niedawno dołączył. Tutaj nienawidzi się ciapatych. Czego ty oczekiwałeś po tym portalu, że będziemy w komentach pisali jaką miłością darzymy tych brudasów? Co jak co, ale ludzi, którzy przylatują do cudzego kraju, pie**olą i mnożą się jak króliki, nie pracują i ciągną kase z socjalu, próbują ustanowić swoją religie jako najważniejszą w kraju powinno się na miejscu rozstrzelać. Tolerancja ma też swoje granice.

DiesIrae

2013-04-05, 20:48
Koran zakazuje niszczenia świętych ksiąg w tym Biblii więc szmatogłowi sami zbluźnili przeciwko naukom swojego proroka

dooniu

2013-04-05, 20:50
DiesIrae napisał/a:

Koran zakazuje niszczenia świętych ksiąg w tym Biblii więc szmatogłowi sami zbluźnili przeciwko naukom swojego proroka



Ale ich bóg im to wybaczy, bo tak...

JaE

2013-04-05, 20:51
Szkoda tylko że i tak wykonają na nim wyrok jeśli szybko nie sp***oli z kraju.

abdul

2013-04-05, 21:17
Marxe napisał/a:

ludzi, którzy przylatują do cudzego kraju, pie**olą i mnożą się jak króliki, nie pracują i ciągną kase z socjalu, próbują ustanowić swoją religie jako najważniejszą w kraju powinno się na miejscu rozstrzelać. Tolerancja ma też swoje granice.


strzelaj, no strzelaj do puolaka!

Green ninja

2013-04-05, 22:18
pie**olicie, recepta jest bardzo prosta
Dla przyjezdnych spoza EWG, zero socjalu
po 5 latach od przyjazdu obowiązkowy test języka i kultury/tradycji kraju
brak spełnienia w/w pół roku na podjęcie decyzji, wracam do domu z gówna na pustyni/dżungli, piszę jeszcze raz ( ostatni ) nie chce wyjechać nie mam paszportu itd, wysyłka do obozu reedukacji ( obóz pracy ew. ostrzejsza forma obóz koncentracyjny( ale tego nie popieram)

niggasuckmadick

2013-04-05, 23:48
@juki

Zawsze jak widzę to zdjęcie to mam ochotę zaj***ć palantowi, który to zrobił. Plaster zajebistego boczku obok gówna no ja pie**olę wk***iłem się ch*j k***a