18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chloran potasu vs żelkowy miś

Centurion • 2009-11-09, 16:12
Czyżby powstała broń która zgładzi Pedobeara?


grauper

2009-11-09, 16:16
Szkoda ze my sie tak na chemi nie bawimy..... Ps. jak mozna uzyskac chlorek potasu domowymi sposobami ??;>

moronz

2009-11-09, 16:24
Raczej nie można :] Chlorek potasu kosztuje 20 zł za kilo. A to jest duuuużo różnych zabaw ;>

Saia

2009-11-09, 16:50
1. Metal niemetal-----> Sól
K Cl-----> KCl

2. Kwas zasada-----> Sól Woda
HCl KOH-----> KCl H2O

3. Metal kwas-----> Sól wodór
2K 2HCl-----> 2KCL H2

google nie boli. Jeśli da się w teorii to i w praktyce. Chyba opcja pierwsza najprostsza bo w kolejnych masz HCl który nie wiem czy jest aż tak łatwo dostępny.

greyanna

2009-11-09, 17:25
moronz - a gdzie ?

Misior

2009-11-09, 18:05
Google nie boli, misiaczki. Chodzi tu nie o chlorek potasu (eng: potassium chloride), a KClO3, czyli chloran (V) potasu (eng: potassium chlorate.) I do tego, jak zauważyliście jest to stopiony KClO3. Pozdrawiam :D

[ Komentarz dodany przez: Centurion: 2009-11-09, 20:06 ]
Dzieki, pooprawiłem tytuł

moronz

2009-11-09, 20:10
Sorry sorry za ten chlorek, oczywiście ma być chloran potasu ;] a kupic mozna np. na www.strzaly.pl tam na prawo masz odczynniki. Jeszcze raz przeraszam za chlorek.

Nie widze tu opcji EDYTUJ więc dopisze tak.
Robiłem już to doświadczenie można do niego użyć zwykłego cukru, tylko UWAGA w czasie procesu wytwarza się wysoka temperatura!!!

el...........un

2009-11-09, 20:17
Chloran potasu (I) (KClO) silny utleniacz, reaktywny tlen i chlor, wysoce niestabilny
Otrzywywanie:
KOH+(Cl)2 => HCl + KClO
K - potas, można dostać w hurtowniach chemicznych(ale na to cza mieć chyba papiery) lub "zaj***ć ze szkoły?" silnie reaktywny absorbuje wodę jak sam sk***ysyn, unikać kontaktu ze skóra

2K + 2H20 => 2KOH + (H)2/\ (uwaga na wodór bo będzie buba)

(Cl)2 - chlor, wysoce toksyczny gaz, elektroliza NaCl (soli kuchennej) przez roztwór wodny przepuścić prąd o słabym napięciu (ha macie tylko 220 :samoboj: ?) zebrać w szczelnym naczyniu najlepiej pod wentylacją "zaj***ć ze szkoły?"

a KClO3 (ten ogrodniczy) to słaby utleniacz gówno się zdarzy

Jak już są gotowe odczynniki zadanie jest już proste...
A i zróbcie zdjęcia swoich oparzonych ryjów, bo jestem ciekaw ilu właśnie posłałem do bozi albo na oiom...

luki24

2009-11-09, 20:32
a jakby zrobić taki żarcik: częstować kogoś żelkami a potem dać napój zawierający ten chloran...

Misior

2009-11-09, 20:43
"a KClO3 (ten ogrodniczy) to słaby utleniacz gówno się zdarzy"

Ogrodnicza, to najwyżej saletra potasowa. KNO3.
A co do teorii tworzenia - w internetach można kupić za grosze. chemik.aip.pl, pardon za reklamę :P

"a jakby zrobić taki żarcik: częstować kogoś żelkami a potem dać napój zawierający ten chloran..."
Jak wspominałem, chloran ma być stopiony, topi się w 360°C.
Resztę dopisz sobie sam.

Wujek dobra rada:
Z taką wiedzą chemiczną, jaką większość prezentuje powyżej, nie próbujcie eksperymentów, albo przynajmniej ustawcie kamerkę, to będą doj***ne filmiki na harda xD

el...........un

2009-11-09, 20:49
KClO3 - wybielacz masy celulozowej
ok?

luki24

2009-11-09, 21:13
Misior napisał/a:

Jak wspominałem, chloran ma być stopiony, topi się w 360°C.

racja, umknęło mi to;[ ale czy nie było by możliwości żeby go rozpuścić w jakimś roztworze? Z tym rozpuszczaniem chodzi o temperature czy stan skupienia?