18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chińska myśl techniczna

~Velture • 2018-06-01, 08:53
Im dalej tym dziwniej :shock:

Ten ostatni latający gość to mi na chiny nie wygląda ale skoro już go wj***li w kompilację to uznam go za chińczyka :krejzi:


Tudeski

2018-06-02, 09:48
A lewak i tak powie, że Polska jest lepiej rozwinięta niż komunistyczne Chiny i przeciętny Polak żyje lepiej, niż przeciętny Chińczyk za miskę ryżu

Profx5015

2018-06-02, 11:00
ch*ja tam, a nie chińska myśl techniczna. Przykład do pierwszego filmu, bo pewnie on robi największe wrażenie:

Kolejka nazywa się, po niemiecku, Wuppertaler Schwebebahn, jeździ od początku XX wieku nieprzerwanie, z ciekawostek przewoziła słonia, który z niej wyskoczył :D

A jeszcze co do chińskiej myśli, wszystkie pokazane w filmiku wynalazki i urządzenia to amerykańskie, europejskie bądź japońskie projekty. Chiny je masowo produkują, bo ch*ja sobie robią z patentów i ochrony własności przemysłowej, więc kopiują 1:1 i pokazują, że swoje i jakie nowe. Z takim precedensem powinno się coś zrobić, żeby pieniądze zostały u prawdziwych twórców, ale póki co Chiny są fabryką i śmietnikiem świata, więc nikt na nich ręki nie podniesie. Świat idzie do przodu, nawet w Chinach, ale to jeszcze nie jest państwo, które opiera swój kapitał na wiedzy, a bardziej na produkcji, co prawda telewizorów i smartfonów, ale jednak. Pomysły i innowacje są jednak domeną państw wysoko rozwiniętych, a Chiny do nich nie należą.

ukcioo

2018-06-02, 13:02
w 0:14 tramwaj, no k***a rzeczywiście myśl technologiczna :D

St...........on

2018-06-02, 15:10
beegos napisał/a:

Miałem być okazję w Chinach i stwierdzam że europa technologicznie jeśli chodzi o duże miasta jest zacofana,rozwój obecnych Chin robi piorunujące wrażenie.



Zgadzam się z tobą, z jednym zastrzeżeniem, spójrz na klasę czystości ich powietrza. Jest do tego stopnia zanieczyszczone, że kupują czyste powietrze w puszkach jak dezodorant z Kanady (to nie jest żart!), a pewien Chińczyk chodził po ulicach Pekinu z odkurzaczem, który filtrował z powietrza smog i pył, następnie z tego co uzbierał miał zamiar zrobić cegłę jako symbol fizyczny skażenia powietrza, niestety nic tym nie wskórał.