18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Celebryta?Prezydent?

Samudaripen • 2014-02-12, 19:24
... NIE! To morderca i gwałciciel.

Tak się wożą przestępcy w PL



Takie rzeczy tylko w h*jolandii :samoboj:

lubiegolfy

2014-02-13, 01:04
zero szacunku do obywateli juz dawno kara smierci i H*J dla tetakiego typola powinni go ukamienować

gurpegi

2014-02-13, 01:15
A na jakiej podstawie mięli go nie wypuścić? To, że niektórym z was będzie robił konkurencję to słaby argument :roll: .

kawałchuja88

2014-02-13, 01:22
Patrzcie rodacy to jest właśnie cywilizacja i postęp.A weź zajeb takiego trynkiecwe*a to pójdziesz siedzieć na tyle samo co on.
W więzieniu pewnie też miał zajebiście bo był odizolowany taki to k***a w czepku urodzony, czegokolwiek by nie odj***ł to te padalce od prawa zapewnią mu bezpieczeństwo, pełną michę i dojazd.
Aż wyć się chce ze złości co tu się wyprawia w naszej ojczyźnie.Za Piłsudskiego taki pedofil by już dawno gryzł ziemię gdzieś w polu pełnym gówna.Co z tą Polską k***a!

Xyrcis

2014-02-13, 01:40
nie wydaje mi się że drugim na lewo. wg mnie był to pierwszy na prawo z uwagi na to jak szybko depnął na gaz.

adminek

2014-02-13, 01:46
@2xup sp***alaj Trynky Winky

dabster

2014-02-13, 01:47
Fajnie fajnie, temat zastępczy płynie i mydli oczy, a razem z mariuszkiem na wolność wychodzi kilkudziesięciu innych nielepszych sk***ysynów. Może by tak ich nazwiska i miejsca zamieszkania również?

misiorysio

2014-02-13, 01:49
Uwaga jestem ekspertę!

Przeczytajcie proszę was uważnie żeby nikt z was nie zrobił więcej idiotów w tej sprawie.



pozwole sobie wyjaśnić wam co i jak i dlaczego.

Trynkiewicz został skazany na kare śmierci, niestety w wyniku zmian transformacyjnych jakie zachodziły w Polsce kara śmierci została zawieszona, i w końcu wyeliminowana z naszego systemu prawnego.

W obowiązującym wówczas porządku prawnym nie istniała instytucja dożywotniego pozbawienia wolności, najwyższym możliwym wyrokiem pomijając kare śmierci był wyrok 25 lat pozbawienia wolności.

Z tego powodu nie było możliwości umieszczenia go w więzieniu do końca jego życia.

Wielu z was podnosi zarzut, że skoro później pojawiła się opcja dożywotniego pozbawienia wolności to czemu nie zastosować wobec niego tej kary?

Otóż już wam wyjaśniam. Wbrew pozorom państwo Polskie to państwo prawa, i w przypadku orzekania obowiązują różne reguły. Tutaj mamy do czynienia z regułami intertemporalnymi. Reguły itertemporalne to reguły określające jaką ustawe stosuje się w przypadku ustaw nowych i starych.

Gdy mamy sytuacje gdzie isntieje konflikt ustaw, w tym przypadku ustaw określających wymiar kary dla osoby skazanej, obowiązuje zasada że wobec skazanego stosujemy ustawę która określa łągodniejszą kare. W związku z tym iż gdy Trynkiewicz dokonał przestępstwa obowiązywała ustawa określająca kare śmierci i 25 lat pozbiawenia wolności za popełniony czyn, to przez to iż zawieszono kare śmierci musiano skazać go na 25 lat pozbawienia wolności. Nie było możliwości prawnej skazania go na kare dożywotniego pozbawienia wolności gdyż sprawe wygrałby byle jaki adwokat, gdyż taki środek karny wówczas nie istniał.


Natomiast to co jest przedstawione na załączonym filmie, jest niczym innym jak wywiązywaniem się państwa z pozytywnego obowiązku ochrony życia i zdrowia na podstawie art 2 konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (trybunał w Strasburgu itd).

Nie oszukujmy się, jeżeli trynkiewicz zostałby pozostawiony samemu sobie, to albo samemu dokonałby morderstwa albo ktoś by go zlinczował. Jeżeli nasze władze nie zareagowałby w ten sposób mógłby zrobić się naprawdę duży bałagan.


Nie pozwalajcie z siebie robić idiotów przez media, pamiętajcie, macie swój rozum i z niego korzystajcie, wiedza nie boli.



Pozdrawiam was sadole :)

orzech1991

2014-02-13, 02:33
mu tu nie mówimy o tym, że źle robią, że prawo stosują tylko mówimy, że złe prawo jest.

_Azazel

2014-02-13, 03:01
W normalnym kraju zrobili by tak, tylko zamiast ratować to by ch*ja zaj***li



bisfhcrew

2014-02-13, 05:43
Powinni go wykopać za mury więzienia, pewnie szybko znalazłyby się nowe materiały na harda.

modyf

2014-02-13, 07:53
tyle jaj z tym wyjściem, a dzisiaj juz se* podał, że Mariusz T. we Wrocławiu siedzi :D
I o 3 w nocy pizzę zamówił.
Skoro go tak dobrze ukryli, na pewno potrafią też go upilnować :D


*tak, wiem co to za źródło ;)

woofer51

2014-02-13, 10:02
już wczoraj se pisał, że siedzi w koszarach we Wrocławiu i podobno nak***ia poloneza z jakąś młoda dupą :)

diecry

2014-02-13, 12:10
Mam nadzieję, że znajdą sk***iela i zapłaci za swoje grzechy raz na zawsze czyli powolna, bolesna śmierć. Przywiozę im nawet w tym szczytnym celu wywrotkę soli do posypywania ran.

OHMP

2014-02-13, 12:13
misiorysio napisał/a:

środek karny



nie środek karny tylko kara :) środki karne to według art39 np. pozbawienie praw publicznych,

Poza tym bardzo dobrze opisałeś, też mnie wkurzają ludzie, którzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego trynkiewicz został skazany na 25 lat a nie na dożywocie.

edit: przypomniało mi się z wykładów. Owe zawieszenie wykonywania kary śmierci to Moratorium