18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Cedzior" najlepszy polski customowy streetfighte

srdreams • 2014-01-30, 13:28
Temat stary, ale moim zdaniem wart uwagi.
Kiedyś przeglądając stronki natknąłem się na Polski projekt motocykla "Cedzior" który zdobył spore uznanie na świecie.
Na zachętę:






Teraz coś o projekcie:
Pomysł powstania „Cedziora" zrodził się w głowie Szajby (Pomysłodawcy i założyciela Szajba's Garage) jakiś czas po tragicznej śmierci Piotra „Cedzika" Sadowskiego. Piotrek zginął jadąc swoim Suzuki GSX-R 1000 K4, który później posłużył jako baza do budowy streetfigtera. Nie dziwi więc, że ten motocykl ma duszę.

Z K4 nie zostało wiele osprzętu - tylko skrzynia biegów i silnik, który doładowany został podtlenkiem azotu Wizards of NOS. Finalnie, moc silnika powinna wynosić jakieś 240 KM i pozwolić na osiągnięcie prędkości maksymalnej wynoszącej ponad 300 km/h.
Trudno przejść koło niego obojętnie. Przyciąga uwagę swoim wykonaniem, o którym grono customizerów mówiło hi-tech.

Motocykl nie tylko wygląda ale i jeździ. Niestety ze względu na fakt zainstalowania podtlenku azotu Cedzior nie może śmigać po polskich drogach. A szkoda, bo jego niebanalna moc i osiągi aż się proszą o spuszczenie ze smyczy.

Kilkakrotnie nagradzano projekt, miedzy innymi 7 listopada 2010 r. w Kalkar (Niemcy), CEDZIOR zajął 1-sze miejsce w mistrzostwach streetfighterów.

Motocykl był też bohaterem jednego z odcinków "Operacja Tuning"


Wiem, to nie forum motocyklowe, ale pomysł i wykonanie NASZE, POLSKIE!
Tak, jestem za motocyklami.
Jak się komuś spodoba mogę dorzucić więcej fotek.

Koziol87

2014-01-30, 14:24
A ja sie jarałem jak pare lat wstecz jeździłem suzuki bandit któremu założyłem krótszą kierownice... Aż mi wstyd ;(

klaszak

2014-01-30, 14:25
Poproszę o więcej zdjęć... nie muszą być związane z motoryzacją

3psilon

2014-01-30, 14:27
Wizualnie fajnie połączony gixer z sv. Jednak jak już bym miał robić coś takiego tylko silnik V.

srdreams

2014-01-30, 14:38
3psilon napisał/a:

Wizualnie fajnie połączony gixer z sv. Jednak jak już bym miał robić coś takiego tylko silnik V.


Znawca zauważy także kilka części z Hondy CBR;]

Ale chodziło o to by "serce" motocykla zostało po starym właścicielu...

i kolejna porcja zdjęć;]
Bardziej z sadolowym smaczkiem, jak komuś mało zdjęć samego moto, też mam...










DerFels

2014-01-30, 18:15
Ładnie to tak sępić laskami o piwa... Pewnie ładnie, jeśli się udaje.

larsulrich

2014-01-30, 21:04
Dziki Zachód - Pozytywnie Szajbnięci!

Da...........id

2014-01-31, 09:35
W Polsce tyle ładnych dziewczyn a tu wzięli jakieś wytupy z wiejskiej dyskoteki....

Gruby Brzuch

2014-01-31, 17:47
Pamiętam, że był swego czasu na allegro za ok. 80,000 zł.
Miałem go kupić, ale stwierdziłem, że lepiej najpierw kupić dom. :amused:

PS.cedzior allegro

konrad_n

2014-02-01, 12:12
Motor jak kazdy inny, tylko nazwa ch*jowa. Piwo za dupy.

szymoniksto

2014-02-01, 12:29
Jakie motocykle chyba nie zauważyłem. :jumpingtits:

rksrobert

2014-02-01, 12:30
Pierwsza laska wygrywa wszystko!

nanab

2014-02-01, 12:35
Agrotiuning motoru-da sie

maciek24043

2014-02-01, 12:52
Motor fajny, ale robienie szopki wokół jakiegoś martwego chłopaka jest śmieszne. Tak samo ten cały "Malina", przy którego piosenkach walą sobie 15 latkowie jeżdżący na skuterach. Ginie wielu łebków na motorach, każdy ma ich w dupie, tylko paru utworzono kult i ludzie się nimi podniecają.