18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bomba TSAR

mihkks • 2013-08-25, 02:01
Największa eksplozja termonuklearna w historii. Detonacja miała miejsce 30 października 1961 roku w archipelagu Nowej Ziemi (Oczywiście Rosja) Nastąpiła na wysokości 4000 m. Kula ognista miała promień około 4000 m i niemal dosięgnęła powierzchni ziemi. Pomimo zmniejszenia mocy bomby, część skalistych wysepek – w pobliżu których dokonano detonacji – wyparowała, a sam wybuch był odczuwalny nawet na Alasce. O sile wybuchu świadczy fakt, iż fala sejsmiczna wywołana nim (rejestrowana przez sejsmografy) okrążyła Ziemię trzy razy oraz to, że był on widoczny z odległości prawie 900 km. Promieniowanie cieplne było w stanie spowodować oparzenia trzeciego stopnia w odległości 100 km od miejsca eksplozji. Grzyb atomowy miał około 60 km wysokości i 30-40 km średnicy.

MAJĄ ROZMACH Sk***YSYNY :ok***a:

Cukieras

2013-08-25, 02:04
To ja dopiszę co to było :

Car Bomba - Bomba o mocy 50mt (mega ton) - Najsilniejsza bomba nuklearna w historii ziemi stworzona w czasach zimnej wojny przez Rosjan i zdetonowana na Arktyce. Tyle od mojej osoby.

szpica

2013-08-25, 02:11
Warto dodać, że moc bomby została zredukowana o połowę z 100Mt, z mocą 100Mt to byłby dopiero rozpie**ol.

keanel

2013-08-25, 08:28
Dobrze, że zdetonowali bombę na tak dużej wysokości. Gdyby zdetonowali ją zaraz nad ziemią to byłby dopiero rozpie**ol :D

epolakko

2013-08-25, 10:07
@up
gdyby zdetonowali ją na wysokości ziemi zniszczenia byłyby wielokrotnie mniejsze bo fala uderzeniowa była by skierowana w górę a nie w dół. Na wysokości zwiększa się obszar objęty falą uderzeniową. Nawet jeżeli przy wybuchu niebo było pokryte gęstą warstwą chmur to efekt odbicia od nich przy tak ogromnym ładunku nie odgrywa już żadnej roli.

Parufczak

2013-08-25, 10:44
Wreszcie ktoś wspomniał o moim kochanym skarbie....piwo!

stalowyszczur

2013-08-25, 12:45
No k***a, bylo MILION razy, osobno, w kompilacjach etc. Podales szczatkowe ilosci informacji, liczac na latwe browary. Won, leniu smierdzacy.

kacper_IK160P

2013-08-25, 14:51
Cukieras napisał/a:

To ja dopiszę co to było :

Car Bomba - Bomba o mocy 50mt (mega ton) - Najsilniejsza bomba nuklearna w historii ziemi stworzona w czasach zimnej wojny przez Rosjan i zdetonowana na Arktyce. Tyle od mojej osoby.


Właśnie - to była CAR BOMBA, nie "TSAR"! Jak mnie wk***ia takie bezmyślne kopiowanie wszystkiego z angielskiej wiki... Dałem piwo, bo napisałeś po ludzku, gratuluję... jesteś jednym z nielicznych którzy myślą przy pisaniu. ;)
Piękna eksplozja, powinni tam zebrać wszystkich liberałów, monarchistów, stalinistów, k***inistów, nazioli, kiboli, pedałów, ciapatych, żydów z bankowości, a w Polsce całą administrację państwową i jeszcze kilka innych osób, których nazwisk nie wymienię, bo mogę pójść siedzieć - sorry, mam dziewczynę, wymarzone studia, nie chcę tego tracić mimo niezłego żarcia za darmo. Nie chcę być sk***ysynem okradającym współobywateli - co prawda nie z własnej winy, a z winy debilnych przepisów, ale jednak. Czułbym się jak śmieć.

Atreyu

2013-08-25, 18:43
Jakby tak zebrać wszystkich kiboli w jednym miejscu i powiedzieć im że to będzie taka jedna wielka raca...

mihkks

2013-08-25, 20:38
Odpie**olcie się od kiboli no-lify. Świnie bez życia i honoru

bo...........30

2013-08-26, 14:54
@epolakko dobre teorie piszesz. Nie zastanawiałeś się choć przez chwilę dlaczego bomba została zdetonowana w przestworzach? Bo taka moc mogłaby zmienić tor ruchu Ziemi przy detonacji na powierzchni.

hanteran

2013-08-28, 13:01
Czemu nie prowadzili testów nad mekką? Mogliby od razu sprawdzić jak to działa na miasta, a tak tylko środowisko naturalne popsuli.

Atreyu

2013-08-28, 22:07
mihkks napisał/a:

Odpie**olcie się od kiboli no-lify. Świnie bez życia i honoru



Proszę nie obrażaj kiboli.