18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bójcie się mojej skrzynki na listy!

Kobyle Caco • 2011-01-07, 23:54
Karabin G11 od Heckler & Koch, amunicja bezłuskowa, wycofany prototyp...


borisklinga

2011-01-09, 14:36
boze....sami znawcy, szkoda ze wasza wiedza to tylko gry, ktore wypaczają osiągi broni, pozniej banda dziciakow wyskakuje na fora i sie przechwala....

pawelm89

2011-01-09, 14:42
borisklinga napisał/a:

boze....sami znawcy, szkoda ze wasza wiedza to tylko gry, ktore wypaczają osiągi broni, pozniej banda dziciakow wyskakuje na fora i sie przechwala....


Ja wiem, że strzelectwo w Polsce przez chore prawo zostało bardzo zmarginalizowane, ale zbędne jest takie ogólnianie. Ja np. przestrzelałem, choć głównie małą liczbą amunicji, prawie 30 modeli broni; niestety na dłuższą metę takie hobby bije za bardzo po kieszeni.

Dee_Loc

2011-01-09, 15:00
@rolerek

podczas II WŚ i wojny w Wietnamie, Amerykanie nosili kondomy na lufach żeby nie zamokły.

Ale m4 faktycznie ssie pod wodą. Choć z drugiej strony w książkach o delta force i tym podobnych wyczytaem że woda nie rusza m4, więc troche to dziwne.

hrejarz

2011-01-09, 15:21
Komputerowi komandosi :homer:

pr...........as

2011-01-09, 16:05
^ ja pie**ole idę pograć w Bad Company 2

borisklinga

2011-01-09, 16:44
pawelm89, no dokladnie ci ktorzy chca i maja zle intence to maja dostep do broni, a jesli ktos chce postrzelac rekreacyjnie, jest kolekcjonerem itp to moze sobie trzepnąc...
jakto ktos napisał: polskie prawo jest jak płot. Wąż się prześlizgnie, lis przeskoczy a bydło nic nie zrobi.


ps*

strzelałes z dragunova :) ) ?

rolerek

2011-01-09, 17:01
Dee_Loc napisał/a:

Ale m4 faktycznie ssie pod wodą. Choć z drugiej strony w książkach o delta force i tym podobnych wyczytaem że woda nie rusza m4, więc troche to dziwne.



Jeśli odpowiednio go przygotujesz i przed użyciem oczyścisz mechanizm gazowy.

HK-416 to następca M4, także u naszych GROMowców. Broń jest wyjątwkowo niezawodna, ma lepszą lufę, jest jeszcze celniejsza. Poza tym jeśli ktoś jest przeszkolony na M4 to HK-416 nie sprawi mu problemu, bo zewnętrznie (rozmieszczenie manipulatorów itd) oba karabinki są niemal identyczne. Różnica dotyczy zasady działania - M4 ma rurkę przez którą gazy bezpośrednio napierają na suwadło a HK tłok ze sprężyną o krótkim skoku (trochę jak w AK, poza tym krótkim skokiem). Ta broń na amerykańskim rynku (i nie tylko) robi furorę, bo całe wyposażenie jakie miałeś w M4 i klonach można od razu podpiąć pod niemiecki karabinek. Do tego jakość made by HK, niezawodność... Sukces murowany :)

Co do amunicji: 7,62x39mm jest już trochę przestarzała, dobra na bliski dystans, bo ma spory "firepower" ale balistyka na większych odległościach niezbyt dobra. Dlatego ZSRR wprowadziło nabój 5,45x39mm. Znacznie lepsza balistyka, może nie jest tak ciężki jak kula 7,62 ale dla człowieka kula p5,45 jest jeszcze bardziej zabójcza. Pocisk jest znacznie dłuższy niż ten z AK-47, na czubku stożka ma zatopioną małą kulkę, potem jest pusta przestrzeń i dopiero dalej masz stalowy rdzeń. Po trafieniu taki pocisk bardzo silnie koziołkuje i zwyczajnie masakruje wszystko w środku. Zdarza się, że potrafi wlecieć prostopadle w brzuch i wylecieć przez głowię... Brrrr :) Afgańscy mudżachedini nazwali tą wersję jadowitym kałasznikowem. Dopowiedzcie sobie sami dlaczego.

Amerykanie silnie promują nowy pocisk 6,8mm SPC. Łączy zalety zalety amunicji z AK-47 i M16. Podobnie jak AK ma znacznie większą moc obalającą niż 5,56 NATO ale przy tym ma doskonałą balistykę i można z niej strzelać na naprawdę spore odległości (jak na amunicję pośrednią) nie tracąc nic ze skuteczności i celności. Mówi się, że 6,8mm stanie się za jakiś standardem w NATO. Jest jeszcze pocisk 6,5mm o nawie Grendel, konkurencyjny dla 6,8mm SPC ale wydaje się, że chyba przegra z nią, bo pojawił się zbyt późno i jest go zbyt mało, żeby być konkurencyjny cenowo.

pawelm89

2011-01-09, 17:17
borisklinga napisał/a:

strzelałes z dragunova :) ) ?


Tak, na pikniku strzeleckim w Bydgoszczy, jest parę razy do roku, oś z tarczami chyba do 300m, ceny około 8zł/ strzał.
Polecam 8-)

bania88

2011-01-09, 17:20
Kurde jacy tu znawcy, sami komandosi, generaly, marines i weterani tyle ze z call of duty :D :D :D

husarz_

2011-01-09, 17:47
ja mysle ze jednak wiekszosc lata z plastikowymi strzelbami i sie bawi w asg. wielkie wojaki. do afganistanu smigac z broni postrzelac!

Turek.

2011-01-09, 18:20
Ha! Odezwal sie kox, co zeby postrzelac wysyla do Afganistanu! pie**olicie głupoty, bo wiedzę teoretyczną mozna nabyc przeszukujac internet, oglądając dokumenty i czytajac książki. Rusz dupę od kompa a i z pewnością znajdziesz okazję żeby sobie postrzelac. Wiadome, ze nie da się stwierdzic która broń jest lepsza na wojnie w danych warunkach, dopóki w tej wojnie nie będziesz uczestniczył, ale takie cechy jak siła pocisku i zasięg mozna sprawdzic bezproblemowo, więc proszę już nie pierdzielic. AK-47 to solidna broń, ale jest gówno warta w prównaniu z bronią zachodnią, która postawiła na mniejszy kaliber pocisku.

miguel1910

2011-01-09, 18:41
wasze komentarze :homer: fajnie ten amerykanin wymawia H&K - hekler and kołk

Turek.

2011-01-09, 22:00
@miguel1910 Twój komentarz z cyklu "Ich komentarze + facepalm" tez niczym nie blysnal, no ale niektorzy tak juz maja.

Yeti___

2011-01-10, 00:24
dał bym piwo za fajny bajer ale to ostatnie zdanie pierwszym filmiku mnie zraziło...