18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bóg tak chciał

Ne...........ro • 2018-07-19, 16:56
szach-mat katolicy :szydera:




Sa...........hi

2018-07-19, 23:12
freaky napisał/a:

A co mają do tego katolicy? Może Jezus naprawdę chciał żeby umarł?


Zakładając że wszechwiedzący (i wszechmocny!) Bóg wiedział o każdej tragicznej śmierci, morderstwie, chorobie etc. jeszcze miliardy lat przed faktem, i że przez te miliardy lat nie postanowił nawet pstryknąć palcami aby zmienić bieg wydarzeń to można mniemać że faktycznie tego chciał. :-D

Mors_Nigra

2018-07-19, 23:56
wiesnak66 napisał/a:



ja nie pie**olę, ale referat
chyba mocno pie**olnąłeś się w głowę o futrynę, albo ktoś ci zaj***ł deską w pusty mózg


"Jestem wiesnak66 a tekst dłuższy niż dwie linijki mnie przytłacza i dominuje treścią, także w swej odpowiedzi ograniczę się do prostackich tekstów i nawet o jotę nie odniosę się merytorycznie do wspomnianego tekstu, taki jestem k***a intelektualista!"

PosłodzoneGówno napisał/a:

Nikt nie wtrąca się w cudze życie tak jak śmiecie ateiści.

To chyba nie żyjesz w Polsce albo jesteś typowym katolem. Spróbuj żyć inaczej a się osrasz dopiero.

Argeusz

2018-07-20, 00:01
I po ch*j ta gównoburza wy j***ne barany? Jedna strona nie przekona drugiej, tylko marnujecie czas.

SQRW3L_ponury

2018-07-20, 01:49
Argeusz napisał/a:

I po ch*j ta gównoburza wy j***ne barany? Jedna strona nie przekona drugiej, tylko marnujecie czas.



Jak to nie przekona ? Cały czas przekonuje... gdyby było inaczej to nadal byle qrwa w sutannie mogałby wg. własnych fantazji oskarżać o herezje i w majestacie prawa wsadzać do pierdla, palić na stosie albo topić - a dziś moze co najwyżej (jak papagrzyb) drylować kieszenie podatnika

ePeeL

2018-07-20, 11:22
Obie strony są siebie warte. Ateiści muszą za wszelką cenę pokazać jak to oni mają wyj***ne i niszczyć każdego wykazującego się chociaż odrobinką zaufania wobec własnych przekonań, a katole są zamknięci w swoim małym świecie jak pod kloszem, gdzie nie dociera żaden logiczny argument.
Nauka i religia mogą iść obok siebie w tym samym kierunku ;)

Sa...........hi

2018-07-20, 14:07
ePeeL napisał/a:

Nauka i religia mogą iść obok siebie w tym samym kierunku ;)


Jeżeli badamy religijność człowieka jako produkt kultury i procesów fizjologicznych zachodzących w mózgu (Neuroteologia) to jak najbardziej, natomiast jeżeli chodzi o traktowanie na serio jakiejkolwiek mitologii to wybaczcie ale ten etap ludzkość powinna mieć już dawno za sobą.

ePeeL

2018-07-20, 15:09
PanRewolwerowiec napisał/a:


Jeżeli badamy religijność człowieka jako produkt kultury i procesów fizjologicznych zachodzących w mózgu (Neuroteologia) to jak najbardziej, natomiast jeżeli chodzi o traktowanie na serio jakiejkolwiek mitologii to wybaczcie ale ten etap ludzkość powinna mieć już dawno za sobą.



Wiadomo, nikt o zdrowych zmysłach nie bierze np. Biblii na serio. To jest tylko "namalowanie obrazu Boga", który nie powinien być interpretowany na serio. Fakt faktem istniała taka postać w historii jak Jezus Chrystus, ale raczej nie chodziła po wodzie i nie zamieniała wody w wino.


* - wziąłem chrześcijaństwo jako przykład dlatego, że jest dla mnie najlepiej znanym tematem.

S.T.U_Cummins

2018-07-20, 17:38
Ja pie**ole jakim to trzeba być debilem żeby święcie wierzyć że zbiegi okoliczniości są tworem pana boga. Skoro bóg jest jedyny to czym są inne religie?

zakmen

2018-07-20, 18:03
Patrzcie na ten schemat gównoburz religijnych. Może was ,,oświecę"

trolle pseudo katolickie ----->zjeby(ludzie wchodzący w polemikę z trollami)<------ trolle pseudo ateistyczne

A gdzie są normalni wierzący/niewierzący? A no my stoimy z boku popijamy kawkę i scrollujemy dalej.

ePeeL

2018-07-20, 18:35
zakmen napisał/a:

Patrzcie na ten schemat gównoburz religijnych. Może was ,,oświecę"

trolle pseudo katolickie ----->zjeby(ludzie wchodzący w polemikę z trollami)<------ trolle pseudo ateistyczne

A gdzie są normalni wierzący/niewierzący? A no my stoimy z boku popijamy kawkę i scrollujemy dalej.



Elyta, bym rzekł.

wiesnak66

2018-07-20, 19:21
zakmen napisał/a:

Patrzcie na ten schemat gównoburz religijnych. Może was ,,oświecę"

trolle pseudo katolickie ----->zjeby(ludzie wchodzący w polemikę z trollami)<------ trolle pseudo ateistyczne

A gdzie są normalni wierzący/niewierzący? A no my stoimy z boku popijamy kawkę i scrollujemy dalej.



nie pie**ol, napisz od razu że jesteś niewierzącym, albo w głowie szum i stworzyłeś sobie swój własny pogląd na religię[/list]

ePeeL napisał/a:



Wiadomo, nikt o zdrowych zmysłach nie bierze np. Biblii na serio. To jest tylko "namalowanie obrazu Boga", który nie powinien być interpretowany na serio. Fakt faktem istniała taka postać w historii jak Jezus Chrystus, ale raczej nie chodziła po wodzie i nie zamieniała wody w wino.


* - wziąłem chrześcijaństwo jako przykład dlatego, że jest dla mnie najlepiej znanym tematem.



napewno post zyska poparcie żydów i lenina

PanRewolwerowiec napisał/a:


Jeżeli badamy religijność człowieka jako produkt kultury i procesów fizjologicznych zachodzących w mózgu (Neuroteologia) to jak najbardziej, natomiast jeżeli chodzi o traktowanie na serio jakiejkolwiek mitologii to wybaczcie ale ten etap ludzkość powinna mieć już dawno za sobą.


widzę że pan intelektualista, ale z takimi pseudointelektualnymi wnioskami sobie napewno poradzisz,
tylko zależy od kalibru broni, którą nasz mądry rewolwerowiec posiada, bo jak masz małego to wyrwiesz sobie tylko kilka włosów ze skroni

Sa...........hi

2018-07-20, 19:50
ePeeL napisał/a:

Wiadomo, nikt o zdrowych zmysłach nie bierze np. Biblii na serio. To jest tylko "namalowanie obrazu Boga", który nie powinien być interpretowany na serio. Fakt faktem istniała taka postać w historii jak Jezus Chrystus, ale raczej nie chodziła po wodzie i nie zamieniała wody w wino..



Akurat trzy największe religie świata opierają się na dosłownym interpretowaniu swoich świętych książek i tradycji. Przykładowo będąc katolikiem MUSISZ wierzyć w to że Chrystus jest obecny w Eucharystii, Maryja została wniebowzięta, ważna jest jedynie spowiedź sakramentalna itd. Z kolei będąc muzułmaninem masz OBOWIĄZEK wierzyć w to że Mahomet odleciał do nieba na skrzydlatym koniu, a jako żyd nie masz prawa kliknąć włącznika światła w szabat bo Pan Bóg się pogniewa (w Biblii niejednokrotnie zajebywał piorunem ludzi którzy zbierali chrust w szabat). A to co prawdopodobnie proponujesz to deizm, pogląd że istnieje jakiś byt który co prawda stworzył świat i rządzące nim prawa ale nie ingeruje poprzez "cuda", problem w tym że deizm był tylko światopoglądem w wersji roboczej który stracił na aktualności kiedy nauka udowodniła że żaden "bóg" nie jest potrzebny aby wytłumaczyć powstanie wszechświata i różnorodność życia.

bleblebator1

2018-07-20, 20:01

zakmen

2018-07-20, 20:03
@wiesnak66

Ciężko odpowiedzieć na coś co wygląda jak wypociny osoby cierpiącej na demencję starczą.

wiesnak66

2018-07-20, 21:43
zakmen napisał/a:

@wiesnak66

Ciężko odpowiedzieć na coś co wygląda jak wypociny osoby cierpiącej na demencję starczą.


chyba masz zły humor,
poproś kolegę niech cię wycwe*uje, na pewno będziesz pisać radośniej

a po piwkach widzę że dwóch już masz