18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

herbu

2013-07-04, 23:16
Ale Kain zabił Abla bo brzydził sie pedalstwem.

Deus-Ex-Machina

2013-07-05, 00:47
Księga Rodzaju z imienia wymienia trzech synów Adama i Ewy: Kaina, Abla i Seta.

nakimesis88

2013-07-05, 01:06
@Wszyscy up
Cytując internetowych katolików - biblia to tylko przenośnia i nie potraficie jej interpretować, bałwochwalcy :krejzi:

A tak na serio, to była Lilith, z którą Kain chyba miał dziecko, ale poroniła i nie pamiętam jak to się skończyło :D
@EDIT - pomyłka, poczytałem coś i Lilith nie jest chyba kanoniczną częścią znanych nam przekazów biblijnych.

eligurf

2013-07-05, 09:22
A potem było:

"Lecz on odpowiedzał ojcu: Oto tyle lat ci służę i nigdy nie przekroczyłem twojego rozkazu; ale mnie nie dałeś nigdy koźlęcia, żebym się zabawił z przyjaciółmi." ((Łk 15,1-3)

A się śmiejecie z kozojebców.

BongMan

2013-07-05, 12:03
nakimesis88 napisał/a:

A tak na serio, to była Lilith, z którą Kain chyba miał dziecko, ale poroniła i nie pamiętam jak to się skończyło :D
@EDIT - pomyłka, poczytałem coś i Lilith nie jest chyba kanoniczną częścią znanych nam przekazów biblijnych.


W grze Vampire the Masquerade: Bloodlines jest nawiązanie do tego.


Kain walił byłą swojego ojca :D

sard

2013-07-05, 23:29
No bo co to za rodzina jak brat siostry nie wydyma... ale że to biblijne progi wpie**alali matczyne pierogi!

nygas232

2013-07-05, 23:33
@szajba, bo nie musi być, przecież to logiczne, że na ziemi byli inni ludzie, Adam i Ewa byli PIERWSZYMI.

Ar...........94

2013-07-05, 23:49
Cytat:

Potomstwo Adama i Ewy
Synami Adama i Ewy byli Kain i Abel. Gdy Abel został zabity przez Kaina, Adam i Ewa doczekali się trzeciego syna - Seta. Po urodzeniu Seta Adam miał synów oraz córki[6] brak jednak o nich konkretnych informacji w relacjach biblijnych.
Adam według Biblii żył 930 lat (Rdz 5,5).



Wystarczy nawet trochę cioci Wiki
WIKIPEDIA O NICH

A co do Lilith to była pierwszą żoną Adama a nie Kaina

Cytat:

Pierwszy jasny opis Lilith jako żony Adama zawiera anonimowe dzieło średniowieczne Alfabet Ben-Siry. Według tekstu została stworzona mniej więcej w tym samym czasie, co Adam – lecz nie z żebra. Nie zgodziła się ze służalczą rolą (prawdopodobnie podczas stosunku płciowego) i porzuciła męża. Opuściwszy Raj, urodziła Liliny (Dżiny w wersji islamskiej) poczęte z Adamem, które również porywały dzieci. Adam błagał Boga o przyprowadzenie Lilith z powrotem. Zostały za nią wysłane trzy anioły: Senoy, Sansenoy i Semangelof. Zagroziły one zabijaniem setnej części dzieci Lilith każdego dnia, póki ta nie powróci do Raju. Lilith w odpowiedzi obiecała, że będzie składać ofiary z potomków Adama i Ewy (będą jedynie ocaleni ci, który noszą amulet z imionami trzech wspomnianych aniołów). Do Raju nigdy nie powróciła. Wstąpiła do piekieł, gdzie została kochanką najwyższego szatana w hierarchii piekła. [...]
Niektóre midrasze podają, iż wężem który skusił Ewę do skosztowania zakazanego owocu była w istocie Lilith, a nie sam szatan.



A propo postaci Lilith to polecam serial Supernatural w którym postać ta występuje jako demon i przyczynia się do rozpoczęcia apokalipsy ;-)
Ostatnie sezony serialu dość krwawe więc coś dla sadoli ;-)

Sleipnir

2013-07-05, 23:50
O ch*j wam chodzi? Adam i Ewa mieli dziesiątki, może setki dzieci, mniej wiecej połowę stanowiły kobiety.

Iron96

2013-07-05, 23:50
Podobno Adam za karę zył jeszcze 900 lat i miał dużo dzieci. Co w sumie jest równie bez sensu jak inne historyjki z genezy.

nakimesis88

2013-07-06, 00:04
BongMan napisał/a:


W grze Vampire the Masquerade: Bloodlines jest nawiązanie do tego.



I właśnie na tych obrazach z muzeum w VTM:B bazowałem ;)

di...........os

2013-07-06, 00:05
Iron96 napisał/a:

Podobno Adam za karę zył jeszcze 900 lat i miał dużo dzieci. Co w sumie jest równie bez sensu jak inne historyjki z genezy.



Ja pie**ole... Naprawdę są na świecie ludzie, którzy próbują udowodnić prawdziwość, bądź fałszywość przypowieści biblijnych?

Co się dziwić kapłanom, że doktryną wiary nie chcą się dzielić z wiernymi? Toż mogą się oni, ten motłoch wierzący prostym słowom księgi, okazać bandą idiotów...