18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Białostoccy lewacy mają pretensje do lokalnych wszechpolaków

bartoszbarto • 2014-08-08, 00:11
To nie żart! Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Białymstoku ma pretensje do lokalnych wszechpolaków o to, że ci...pomagają dla Domu Dziecka. Według Ośrodka jest to karygodne, gdyż "zdaniem mieszkańców białostoccy kojarzeni są rasizmem i nietolerancją".

W lutym br. Stowarzyszenie Dom na Młynowej uruchomiło Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Białymstoku. Jak sama nazwa wskazuje, organizatorzy akcji mają zamiar zwalczać "ksenofobię i rasizm" w stolicy Podlasia. Ponadto to właśnie ci sami ludzie, którzy powołali Ośrodek, są odpowiedzialni za pokaz bluźnierczego spektaklu "Golgota Picnic" w Białymstoku. Wówczas wszechpolacy zorganizowali protest, na który przyszło ok. tysiąca mieszkańców miasta.

Na rozpoczęcie działań Ośrodek otrzymał 250 tys. złotych z Fundacji Batorego. Celem inicjatywy ma być "monitorowanie" koncertów, pochodów i innych imprez masowych, a także przestrzeni wirtualnej (!) i publicznej (w tym szkół i urzędów) w celu wyszukiwania zachowań, które zostaną uznane jako "rasistowskie" bądź "ksenofobiczne", a następnie donoszenie o tym organom ścigania.

Obecnie władze Ośrodka chwalą się lokalnym mediom, że mają grupę ludzi zawodowo zajmujących się wynajdywaniem wszelkich objawów "rasizmu, nietolerancji i ksenofobii" w Internecie. Według szefa Ośrodka, Rafała Gawła, już ok. 200 takich przypadków zostało zgłoszonych do prokuratury. Jak pokazuje doświadczenie, zagrożeniem może być również pomoc dla Domu Dziecka udzielana przez "faszystów", jakimi (zdaniem Ośrodka) są wszechpolacy.

Na swoim profilu na Facebooku, Ośrodek pochwalił się: "OTRZYMUJEMY OD MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU KOLEJNE INFORMACJE O WPUSZCZANIU NA TEREN PLACÓWEK WYCHOWAWCZYCH OSÓB O KTÓRYCH LOKALNY PORTAL PISZE ŻE SĄ KOJARZONE Z RASIZMEM I NIETOLERANCJĄ". Przy czym warto zwrócić uwagę na fakt, że akcja pomocy dla Domu Dziecka miała miejsce...rok temu.

To właśnie w ubiegłym roku, w ramach akcji "Oddaj krew i podaruj dzieciom paczkę słodyczy" białostoccy wszechpolacy oddali krew i przekazali lokalnemu Domowi Dziecka kilkadziesiąt kilo łakoci. Akcja była w następnym roku kontynuowana przy dobrej współpracy z Domem Dziecka nr 2 w Białymstoku.

Pod postem na Facebooku https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/posts/142127465962395?comment_id=142127855962356&notif_t=like , w ciągu kilku minut zaroiło się od negatywnych komentarzy.

Zaj***ne z http://narodowcy.net/polska/10176-bialostoccy-lewacy-maja-pretensje-do-lokalnych-wszechpolakow-powod-pomoc-dla-domu-dziecka

bapmek

2014-08-08, 14:39
Calmwater napisał/a:

I mamy nowoczesną wolność słowa: Ktoś napisze: Jestem gejem i jestem z tego dumny", a zostanie wyniesiony na piedestał. Ktoś inny napisze: "Brzydzę się gejami i transwestytami i się tego nie wstydzę" i do drzwi jego domu zapuka policja.



Ty naprawdę nie widzisz różnicy w tych dwóch stwierdzeniach? To porównajmy:

Calmwater: "Nie jestem bystry i się tego nie wstydzę."
Bapmek: "Calmwater to debil i nim gardzę"

No przecież żadnej różnicy nie ma.

@ autor i wszyscy dla których się nie podoba użycie przezeń "dla"

W języku polskim występują regionalizmy, więc używana przez autora konstrukcja: "cyganie ukradli dla mnie rower", albo "powiedz dla mamy, żeby nie odłączała dla mnie kabla od internetu" jest gramatycznie poprawna. Jednak chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że jest to forum ogólnopolskie i niestety większość użytkowników, przyzwyczajonych do kontaktu z językiem literackim, może powziąć przypuszczenie, iż autor tekstu jest idiotą. Także radziłbym używać języka literackiego.

jebackfc

2014-08-08, 14:45
@midnightc
dzieki, nic z tego, nie znam Prezia. Mój świat legł w gruzach.

A na poważnie, nie sądzę żeby byli z nich aż tacy zawodowcy jak wyżej napisano. Umiejętność korzystania z wyszukiwarki google i fejsa nawet małpy za niedługo opanują, także tego tamto. Ludzie za dużo wolnego czasu mają i jebie im się w głowach, później wyszukują dziwne zajęcia. Do roboty by wzieli.

MirekJowisz

2014-08-08, 15:01
Zajebisty sposób na wyłudzanie hajsu. Pseudo stowarzyszenie i dostajesz ćwierć miliona na wyszukiwanie pierdół w internecie. Do tego mówisz że robisz antyrasistowski turniej, zaprosisz 20 dzieci z domu dziecka. Zamówisz 10 pizz i dostajesz 100tys złotych.

sn...........r9

2014-08-08, 15:02
Bat_na_kuce napisał/a:

Autor jest debilem.

Kupienie cukierkow dzieciom z domu dziecka to najbardziej prostacki patent na oczyszczenie wizerunku, potem mozna powiedziec - moze i jestem bezmozgim ch*jem, ale dzieciom cukierki dalem. To tak jak paziu z wyborczej, co chcial do telewizji i wrzucil na fb kwitek za zarcie dla bezdomnego.

Nie spodziewam sie od troglodytow polotu i finezji dlatego nie jestem zaskoczony. Z narodowcow najwiekszy pozytek bylby w piecu.


To może wytłumaczysz mi, postępowy geniuszu, dlaczego ja się o tym wszystkim dowiaduję nie przez ,,faszystów", którzy chcą się pochwalić, tylko przez ,,postępowych", co narobili rabanu, bo faszyści zaczęli robić dobre uczynki?

Może to raczej pryszczate chłopaczki o miętkich r*chach poczuły się zagrożone tym, że wróg publiczny numero uno zrobił coś dla społeczeństwa, podczas gdy oni głównie zajmują się "w tej materii" podpie**alaniem na policję wszystkiego, co wydaje im się niedostatecznie postępowe, za pieniądze od takich ludzi, jak Georg Soros. Ponieważ nie ma co się spodziewać polotu i finezji po troglodytach, próbują się odegrać pisząc donosy do prokuratury i plując się w internetach.

pawel1550

2014-08-08, 18:11
Widzę że słowo "faszyzm" całkowicie straciło swoje pierwotne znaczenie i teraz faszystą jest każdy, kogo lewica nie lubi.
Mussolini się w grobie przewraca.

Bezem

2014-08-08, 18:24
Ja tam zgłosiłem stronę do jewbooka. Pewnie i tak gówno ich to będzie obchodzić, ale jak ktoś się już zgadał to może i usuną :D

Tassadar

2014-08-08, 19:01
Czyli Xenofob to ten co się boi Xenomorphów? Nikt im nie powiedział że to tylko film? Barany. Za te 250 kafli można było dozbroić dom dla dzieciarni.

Psowaty

2014-08-08, 19:52
Nie wiem co oni mają z tym rasizmem. Dopóki nie jesteś czarny rasizm jest całkiem spoko -__-