18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bezdomny opowiada o życiu pod biedronką

Wladziu • 2016-06-20, 10:09
Smutna historia

BigDaddyD

2016-06-20, 20:38
Jak się facet dusi już z rakiem krtani, to już mu nawet w Niemczech nie pomogą, ani nigdzie. Już mu tylko hospicjum zostało/ cmentarz.

Loaloa

2016-06-20, 21:16
Motyw z podrzucaniem bezdomnych przez miasta sobie nawzajem był w jednym odcinku "South Parku".

Tak, jak ten koleś na chodniku skończy większość pokolenia obecnych trzydziestolatków. Zapaść systemu emerytalnego właściwie jest już faktem. Ci i tak mają szczęście, że przyjedzie Niemiec na zakupy i rzuci te parę Euro, za 15 lat pies z kulawą nogą nie zajrzy do tego waszego k***idołka.

rz...........nu

2016-06-20, 21:21
@janlew gdyby edukacja była płatna to byś teraz kozy wypasał a nie pie**olił głupoty na sadolu. Gdyby służba zdrowia była płatna to Twój proces narodzin obsługiwałby wioskowy znachor a nie profesjonalny (właśnie tak) personel w szpitalu.

Więc nie pie**ol wiejski filozofie tylko szykuj się do roboty bo z rana trzeba świniom dać.

Dżizas_kurde

2016-06-20, 22:29
Cytat:


Państwowe powinny być sądownictwo, służby mundurowe (policja i wojsko), oraz właśnie służba zdrowia. Może jeszcze jakieś ministerstow od zabezpieczania energetyki, wody, powietrza itd. Ale to koniec.


Państwowe ?
czyli z mojej pensji opłacane ?
Tylko policja i wojsko.
Żadnej k***a służby zdrowia.
Żebym tak jak teraz do dentysty czekał w kolejce dwa lata ?
Przecież ja za to płacę !

Zielonek92

2016-06-20, 22:29
k***a siedzę sobie pije piwko wpie**alam ciperki jaram sobie szluga a tu typ gdzieś umiera na ulicy na raka. ;/ Smutno mi że nie mam jak takim ludziom pomóc ;/

koxu42

2016-06-20, 22:58
Trzeba było nie chlać,tylko zapie**alać,to by nie był bezdomny i by nie umierał na jakaś chorobe spowodowaną alkoholem.

yogi1962

2016-06-21, 09:05
Mocny ten rak krtani - tak go powalił :)

janlew

2016-06-21, 14:28
stingerek napisał/a:


Państwowe ?
czyli z mojej pensji opłacane ?
Tylko policja i wojsko.
Żadnej k***a służby zdrowia.
Żebym tak jak teraz do dentysty czekał w kolejce dwa lata ?
Przecież ja za to płacę !



Czekasz dwa lata, bo jest i prywatnie oraz państwowe. A lekarze frajerami nie są... Ale w PRLu nie czekało się prawie w ogóle. Nie miałbym problemu z prywatna medycyną, gdyby lekarze upuszczali krew za kurczaka, jak dawniej.
Ale mamy progres i można ratować tysiące umierających dzieci. Tyle że to kosztuje, ale jak można, to trzeba to robić. I tyle. Służba zdrowia jest nawet potrzebniejsza niż służby mundurowe.

Weźmy konserwatywny kraj, Luksemburg. Realna władza Króla, 90% Rzymskich Katolików. Służbę zdrowia zapewniają. Gdyby nie rozbiory tak by było i u nas kucu...

Nizaryta1

2016-06-21, 16:08
janlew napisał/a:

Szczerze powiedziawszy, nienawidzę socjalizmu i dawania za darmo czegokolwiek. Nawet edukacji. Wszystko powinno kosztować i bogaty powinien pomagać biednym tylko z dobrej woli.
Ale są rzeczy które powinno państwo gwarantować i ratowanie życia, jest jedną z nich. Rzygać mi się chce jak widzę puszki po sklepach, gdzie rodzice zbierają na operacje ratującą życie dziecka. W państwie miliona urzędników, żrących za cudze pieniądze.
Państwowe powinny być sądownictwo, służby mundurowe (policja i wojsko), oraz właśnie służba zdrowia. Może jeszcze jakieś ministerstow od zabezpieczania energetyki, wody, powietrza itd. Ale to koniec. Nie więcej nie trzeba, Polacy sobie poradzą. Ale nie można dawać im umierać, szczególnie dzieciom.
Natomiast państwowe uniwerki, szkoły, teatry, stadiony, autostrady, pociągi, zakłady, urzędy, przede wszystkim tysiące urzędów itd... na ch*j to komu?




A potem dziwić się że firma przepisana na syna upada bo syn nie ma pracowników, mój kumpel to przerabiał, był świetny przedsiębiorca, ojciec wykształcił go na intelektualnego koksa, był po dwóch fakultetach, po zarządzaniu i chemii (produkowali jakieś chemiczne gówno, nie interesowałem się co), gościowi dobrze szło, przez pierwsze osiem lat podwoił wartość firmy, bez problemów, bez kredytów bo spłacił te co wziął jego ojciec a potem upadła firma bo nie było wykwalifikowanych pracowników.

Nie, nie powinno się dawać ryby tylko wędkę, powinno się uczyć łowić, pamiętaj że twoje dziecko może dożyć czasów w których zdechnie z głodu mimo że ty dzisiaj kupujesz mu rower za dwa tysiące co pół roku. Kumpel oczywiście wyszedł z dołka i po trzech latach otworzył nową firmę ale opowiadał mi że te trzy lata były jego najgorszymi latami i udało mu się bo był wyjątkowo łebski (jest), a co jeśli twój syn jest tylko łebski a nie wyjątkowo łebski? Aby dbać o Naród i Rasę trzeba czegoś więcej niż być bogatym, trzeba w odpowiedni sposób wykorzystać bogactwo a wiesz jakie Radek (ten kumpel), ma ambicje? chce żeby jego prawnuki miały własny bank (jego zdaniem tylko tak wepchną się solidnie do polityki i realnej władzy), ambicje, nie wystarczy spocząć na laurach, trzeba nak***iać.

Przeczytaj sobie o pozytywizmie i pracy u podstaw, dowiesz się że społeczeństwo jest jak organizm, kiedy jedna warstwa społeczna się degeneruje, zdycha, cierpi to cierpi na tym cały organizm. Nie nie jestem biednym żulem. Ale wędki i nauka łowienia, nie ryby.

A i wybaczcie za mój styl wypowiedzi ale jestem... nie ważne, po prostu dzisiaj tak piszę, i jutro pewnie też.

kazkrin

2016-06-21, 23:04
janlew napisał/a:

Może skupmy się na służbie zdrowia, ja mimo ekstremalnie prawicowych poglądów, uważam że powinna być upaństwowiona w całości. Za podłego PRLu był lepiej niż teraz.



Jakkolwiek socjalizm uważam za absolutny nowotwór i pomyłkę w ewolucji ludzkości, tak niestety, muszę przyznać rację koledze. Nie chodzi mi o sprzeczność poglądów, tylko o fakt, że służba zdrowia za PRLu była lepsza. Czytałem raport, sprawozdanie M. Balickiego "Problemy polskiej służby zdrowia - diagnoza i recepty". Analiza nie wypadła pomyślnie dla obecnego systemu.

AdiOsAmigos

2016-06-21, 23:07
heh dziwne... widziałem ich dzisiaj z rana jak z cepeena wyjeżdżałem :/ widocznie koledze musiało się polepszyć :] oni nieśmiertelni od kilku lat są :)