18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bezczelność +

lesiot • 2018-02-28, 18:10
Minister obecnego rządu, niejaki pan Gowin powiedział:

Cytat:

Nie jestem szczęśliwy z powodu tego, że trzeba, zwłaszcza wiceministrom, łatać budżety domowe premiami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby porozumienie się z obecną opozycją, że od następnej kadencji wynagrodzenia ministrów wzrastają.
...
Musimy rozwiązać problem wynagrodzeń wiceministrów, zwłaszcza tych, którzy nie są posłami. Bo posłowie mają jeszcze diety, a jeżeli są spoza Warszawy, mają tu bezpłatne lokum. Wiceministrowie, którzy przyjeżdżają spoza Warszawy, po prostu biedują
...
Miałem wtedy trójkę dzieci na utrzymaniu, studiowały. I słowo honoru – czasami nie starczało do pierwszego.



Cóż za bezczelność... może ten pan nie wie, ale ludzie muszą miesiąc przeżyć niekiedy za 5 razy mniej (a pewnie i za jeszcze mniej).
I to mówi założyciel partii o profilu liberalnym i rebublikańskim... on chce więcej dostawać z kasy publicznej! Wolnościowiec i republikanin... on naprawdę powinien zmienić nazwę swojej partii na "Nieporozumienie".

Proponuję temu POPiSowskiemu panu jak mu nie wystarcza żeby sprzedał swój "kręgosłup", bo przecież i tak nie jest mu do niczego potrzebny.

https://pikio.pl/ministrowie-pis-nie-starcza/

Ale oczywiście i tak są tacy, co powiedzą... a Platforma przez 8 lat... itd.

krakowiak69

2018-02-28, 20:00
BKKW napisał/a:

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/jaroslaw-gowin-nie-starczalo-mi-do-pierwszego,818638.html

Masz, bo widzę, że z obawy przed wyśmianiem, nie wrzucisz linku z TVN24.

A co do tematu, to politycy powinni zarabiać maksymalnie średnią krajową. Zero darmowych samochodów, zero darmowych mieszkań, zero ulg podatkowych, zero dodatków. Wtedy byśmy zobaczyli, kto tam jest naprawdę z powołania.



Obawiam się, że prowadziłoby to korupcji i wzmocnienia pozycji wszelakiej maści lobbystów, którzy czując biede niektórych polityków mieliby mocniejszą karte przetargową.


W tej sytuacji najbardziej boli zakłamanie, a nie sam fakt przyznawania nagród. Nagrody za dobrze wykonaną pracę powinny być w każdym zawodzie, także w polityce.

lesiot

2018-02-28, 21:35

Wiewór

2018-02-28, 22:11
Współczuję Panu gowinowi ubóstwa. Mam nadzieję, że mimo wszystko sie nie zalamie i sobie poradzi.
Zawsze może nazrywac szczawiu z nasypu kolejowego jak radził jego kolega.

poligon6

2018-03-01, 09:33
Sędziom nie starczało, teraz gowinowi nie starcza jako ministrowi, co sie dzieje w tym kraju. Chyba tylko k***om i złodziejom starcza do pierwszego.

sa...........os

2018-03-01, 17:46
Proponuję utworzenie programu 5000+, dla polityków zarabiających poniżej 10 000 zł miesięcznie. Ponadto nagrody i darmowe wczasy dla bezrobotnych alimenciarzy, przecież należy im się coś od życia. Nie można przecież od nich żądać, aby kalali się uczciwą pracą, jak jakiś proletariat. Poza tym może jeszcze uruchomienie jakiejś akcji crowdfundingowej. Kto wie, być może bezdomni spod dworca jeszcze się dorzucą.

latino_lover

2018-03-01, 18:19
BKKW napisał/a:

A co do tematu, to politycy powinni zarabiać maksymalnie średnią krajową. Zero darmowych samochodów, zero darmowych mieszkań, zero ulg podatkowych, zero dodatków. Wtedy byśmy zobaczyli, kto tam jest naprawdę z powołania.



Ja tam jestem zdania, że posłowie/ministrowie muszą dobrze zarabiać, bo czy się to komuś podoba czy nie to zostali wybrani przez naród i muszą go reprezentować, 3000 netto (bo chyba mniej wiecej tyle wynosi srednia krajowa) to dobra pensja dla młodego gościa po studiach i bez rodziny, a nie dla reprezentanta narodu.

Wiewór

2018-03-02, 07:50
Cytat:

Ja tam jestem zdania, że posłowie/ministrowie muszą dobrze zarabiać, bo czy się to komuś podoba czy nie to zostali wybrani przez naród i muszą go reprezentować, 3000 netto (bo chyba mniej wiecej tyle wynosi srednia krajowa) to dobra pensja dla młodego gościa po studiach i bez rodziny, a nie dla reprezentanta narodu.


W USA do polityki idą ludzie dorobieni. Uważa się, że kariera polityczna ma służyć społeczeństwu.
W Polsce do polityki idą gołodupce, żeby się dorobić.
Który model jest bardziej racjonalny?

Moim zdaniem polityk powinien dostać auto służbowe, telefon służbowy i laptaka, kartę paliwową do auta z limitem tankowań w miesiącu, pieniądze na codzienne wyżywienie, jakiś tam delikatny fundusz reprezentacyjny, zwrot kosztów za noclegi służbowe limitowane do rozsądnej stawki za dobę, opiekę zdrowotną i ubezpieczenie NNW i tyle!

Wynagrodzenie się nienależy.

latino_lover

2018-03-02, 14:04
Cytat:

W USA do polityki idą ludzie dorobieni. Uważa się, że kariera polityczna ma służyć społeczeństwu.
W Polsce do polityki idą gołodupce, żeby się dorobić.
Który model jest bardziej racjonalny?



Ale w USA jest inna kultura i tradycja, inna ordynacja, inne prawo i jednak trochę inni ludzie a tego wszystkiego ot tak nie przełożymy na nasz grunt, więc bądźmy realistami.

BKKWK

2018-03-05, 13:40
Abraxus napisał/a:


W USA do polityki idą ludzie dorobieni. Uważa się, że kariera polityczna ma służyć społeczeństwu.
W Polsce do polityki idą gołodupce, żeby się dorobić.
Który model jest bardziej racjonalny?

Moim zdaniem polityk powinien dostać auto służbowe, telefon służbowy i laptaka, kartę paliwową do auta z limitem tankowań w miesiącu, pieniądze na codzienne wyżywienie, jakiś tam delikatny fundusz reprezentacyjny, zwrot kosztów za noclegi służbowe limitowane do rozsądnej stawki za dobę, opiekę zdrowotną i ubezpieczenie NNW i tyle!

Wynagrodzenie się nienależy.



Tylko w Stanach Zjednoczonych dochodzi do innych patologii związanych z funkcjonowaniem polityków. Politycy "dorobieni", jak zresztą każdy normalny człowiek, nie chcą dorabiać do interesu. Pensji też jako takich nie mają. Swoją pracę opierają na darowiznach wyborców. I tu pojawia się wspomniana patologia - w niektórych przypadkach nawet 80% czasu pracy polityka zajmuje organizacja zbiórek, wykonywanie telefonów itp. To z kolei odbija się na jakości pracy.

Wiewór

2018-03-05, 13:49
Trump, rodzina Kennedych, Bushowie. Nie wydaje mi się, żeby musieli zbierać kasę.
Obama też nie był gołodupiec.

BKKWK

2018-03-05, 16:41
Abraxus napisał/a:

Trump, rodzina Kennedych, Bushowie. Nie wydaje mi się, żeby musieli zbierać kasę.
Obama też nie był gołodupiec.



Obejrzyj:


Wiewór

2018-03-06, 10:21
@up Tego błazna trzeba oglądać z mocnym przymrożeniem oka. On gada straszne bzdury.
BKKW napisał/a:



Obejrzyj:...