18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bardzo fajny film edukacyjny nt. gazu łupkowego w Polsce.

MichaU • 2013-06-13, 09:00
Zero sadyzmu, ale jako Polacy powinniśmy wiedzieć co mamy. Przyjemnie się ogląda. Warto poświęcić chwilę.



Dla wymagających link do HD:
/watch?v=51vACDT-_i8

Sudecki

2013-06-13, 09:11
Piwo dałem, fajnie się dowiedzieć o tym więcej.
Co nie zmienia faktu, że rudy cwe*uch i jego padawanie albo to zaraz wyprzedadzą szwabom/ruskim, albo sp***olą odwiert i gaz się pójdzie j***ć razem z pracownikami, których rodziny dostaną pińcet złoty renty.
Ja już nawet nie mam złudzeń. :ok:

kucma19

2013-06-13, 10:32
to jest informacja dla obywateli polski jak ten gaz beda wydobywac ruscy i amerykanie? dobrze wiedziec

slam

2013-06-13, 11:17
Przecież Polski gaz jest ruski, albo amerykański, więc czemu piszą "polski gaz"? Piorą ludziom mózgi sk***ysyny.

tepad.no

2013-06-13, 11:27
Informacja dla Polakow na temat 'znikomego wplywu na srodowisko' w procesie wydobywania amerykanskiego gazu. Oczywiscie bajeczka animowana dla szaraków zrobiona przez PGNiG. Oczywiście jak zawsze Polacy zostana z chemia w wodach gruntowych i gazem na statkach i w wagonach przygotowanych do wyjazdu na wschod i zachod. :D

POW667

2013-06-13, 11:32
Ja się natomiast zastanawiam skąd polskie koncerny znajdą pieniądze na jednoczesne wdrażanie wydobycia i przetwarzania gazu łupkowego, a także budowy elektrowni atomowej :) . No fucking way ;].

Za 10 lat i tak będziemy kupować energię z Królewca, bo żadna z w/w inwestycji nie będzie gotowa ;) .

Krak

2013-06-13, 11:44
Wyprodukowany przez Dział Propagandy PGNiG

tepad.no

2013-06-13, 11:45
Brzmi to pięknie, jak obietnice Tuska.

Blizzard93

2013-06-13, 11:46
Z tego co słyszałem to cały ten gaz jest gówno warty. Przynajmniej wykładowcy z Wiertnictwa Nafty i Gazu tak twierdzą. Trochę sceptycznie więc podchodzę do filmu. Nie zadawajcie pytań, nie jestem ekspertem ;)

Sonny^

2013-06-13, 11:52
Małe poprawka do opisu. Jako Polacy powinniśmy wiedzieć co straciliśmy...

ChomikAdrian

2013-06-13, 12:00
Po ponad roku badań i odwiertów stwierdzono, że te złoża są przeszacowane o min. 30% - informacja podana wczoraj w mediach.

Simon_mcKEY

2013-06-13, 12:03


A tutaj efekty skażenia wód gruntowych nieszkodliwym płynem wypełniającym.

TheColt

2013-06-13, 12:26
A o szkodliwych dla człowieka efektach wydobycia ani k***a słowa. Zwykły film propagandowy wyj***ć bo ktoś sie jeszcze nabierze!

ma...........on

2013-06-13, 12:57
TheColt napisał/a:

A o szkodliwych dla człowieka efektach wydobycia ani k***a słowa. Zwykły film propagandowy wyj***ć bo ktoś sie jeszcze nabierze!


Co za taboret :facepalm: a jesteś też przeciw elektrowni jądrowej?

Co do wyprzedawania odwiertów, nie sprzedaliśmy ich ani niemcom ani rosjanom tylko "hamburgerykanom", bo tam od jakiś 10 lat aktywnie poszukuje się i wydobywa gaz łupkowy (znaczną część światowego wydobycia tego gazu) i oni mają technologię, a u nas jak to u nas... Na szybko, po łepkach, żeby było widać efekty po 5 minutach, zamiast sprawę oddać AGH/PWr/PW czy ew. komuś innemu ogarniętemu, kto potrafiłby to wszystko opracować

Zaebauem

2013-06-13, 13:10
Coś ch*jowa ta mapa, bo najwięcej łupków jest na podlasiu.